Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

sametová revoluce 1989

Pardubice slaví 30 let svobody s Pamětí národa

31.10.2019

Třicet měst České republiky oslaví v listopadu pod heslem „Nezapomeňme“ znovu získanou svobodu. Pardubice jsou mezi nimi a získaly tak titul „Město Paměti národa“. Žáci pardubických škol při této příležitosti zaznamenali vzpomínky jedenácti spoluobčanů na události turbulentního 20. století v našem městě. K oslavám se připojí celé Česko, a to rozezněním zvonů 17. listopadu v symbolických 17 hodin 11 minut.

nemocnice hl vchod

Město zaplatí nový přístroj pro oční operace

25.10.2019

Město Pardubice i letos přispěje pardubické nemocnici na přístrojové vybavení. Zastupitelé ve čtvrtek schválili uvolnění tří milionů korun z Programu podpory v sociální a zdravotní oblasti. Město přispívá na přístrojové vybavení nebo na drobnější investice nemocnici každoročně.

logo Pardubic

Rada města odvolala ředitelku infocentra

24.10.2019

Rada města Pardubic odvolala z funkce ředitelku Turistického informačního centra Marinu Vančatovou. Vedením organizace byla dočasně pověřena dosavadní zástupkyně ředitelky, Markéta Dolečková. Na uvolněnou pozici město okamžitě vypsalo konkurzní řízení. Přihlášky mohou zájemci podávat do 22. listopadu.

Zámeček

Příprava rekonstrukce Zámečku je hotova

23.10.2019

Město Pardubice ukončilo přípravu projektu „Rekonstrukce a modernizace Památníku Zámeček“. Pokud finální podobu investičního záměru, včetně projektové ceny a vyčlenění prostředků na rekonstrukci v rozpočtu pro rok 2020, schválí ve čtvrtek zastupitelé, mohla by stavba začít na jaře příštího roku.

KONTEJNERY_ELEKTROODPAD.jpg

Poplatek za odpad nepokrývá ani 60 procent nákladů

22.10.2019

Město Pardubice dlouhodobě investuje do rozvoje systému odpadového hospodářství. Systém, zaměřený na maximalizaci separace a opětovného využití odpadů, je na vysoké úrovni, město na něj však každoročně doplácí miliony.

P Pink Bedýnky v Číně

Pardubický podnikatelský inkubátor pomáhá

15.10.2019

Pardubický startup České bedýnky navštívil na konci letních prázdnin světový veletrh NorthAsia Expo v čínském městě Changchun, kde firma několik dní prezentovala svoje produkty a regionální lahůdky české provenience. Za podpory Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK), který je zřizovaný mj. i městem Pardubice a se kterým město Pardubice spolupracuje na projektu Tech Revolution, se České bedýnky vydaly na náročnou obchodní pouť do geograficky a kulturně vzdálené země, aby zde nalezly nové obchodní příležitosti, partnery a zákazníky.

17.listopad

Výstava připomíná sametové události v Pardubicích před třiceti lety

9.10.2019

Připomínku sametových událostí roku 1989 letos plánuje celá řad měst v České republice a Pardubice nejsou výjimkou. Do konce listopadu bude před divadlem k vidění výstava mapující pardubický Samet. Zachycuje listopadové události roku 1989 i lednovou návštěvu prvního porevolučního prezidenta naší republiky Václava Havla, který promluvil k plnému náměstí z balkonu Východočeského divadla na náměstí Republiky, které bylo centrem dění těchto událostí. Fotografie pocházejí z archivu pardubické radnice, Evžena Báchora a Východočeského muzea v Pardubicích.

Ohňostroj

Program slavností se v den státního smutku nezmění

8.10.2019

Pardubice čekají o nadcházejícím víkendu Podzimní městské slavnosti - 26. ročník multižánrového festivalu tradičně zpestřuje pardubický podzim, kde nechybí open-air koncerty, pouliční vystoupení, historická vozidla a spoustu další zábavy pro malé i velké. Vyvrcholením i letošních slavností, které se ponesou ve filmovém duchu, bude opět oblíbený lampionový průvod a velkolepá ohňostrojová show nad řekou Labe, a to i přesto, že na tento den bude v rámci uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta vyhlášen státní smutek.

Revolution Train 2019

Pardubice se stanou zastávkou protidrogového vlaku

7.10.2019

Na pardubickém vlakovém nádraží tento týden opět „zakotví“ Revolution Train, speciální multifunkční vlaková souprava, jejímž cílem je prevence proti drogám. V rámci dvoudenní akce konané 9. a 10. října do něj mohou nastoupit děti i široká veřejnost, pro které je pod vedením lektorů připraven zážitkový program přibližující rizika návykových látek včetně jejich dopadů na život.

13-mestske-slavnosti-podzim.jpg

Přípravy na letošní Podzimní městské slavnosti vrcholí, Pardubice budou letos filmové

3.10.2019

V říjnu se během jediného týdne se veřejnosti představí hned tři Pardubičtí tahouni! První říjnový víkend budou Pardubice patřit všem milovníkům levotočivých zatáček, kteří se už po jednasedmdesáté mohou těšit na burácející motory plochodrážních speciálů. Následující víkend bude patřit jiným závodníkům, a to koním a jejich jezdcům – pardubické dostihové závodiště čeká vrchol dostihové sezóny, Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Týden předtím ale Pardubice ožijí jedním ze svých nejkrásnějších svátků – od 10. do 13. října město čekají podzimní městské slavnosti a i letos je jejich pořadatelé ladí do detailu!

1 2 3 4 5 6 8 12 15