Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Deska_magistrát

Radní Pardubic schválili rozpočet na příští rok

2.12.2015

Pardubice budou stejně jako v předchozích letech hospodařit i v příštím roce zhruba s dvoumiliardovým rozpočtem. Shodli se na tom na svém pondělním jednání radní města. Dokument, který je v podstatě finančním plánem radnice, teď míří na stůl zastupitelům. Ti o něm budou rozhodovat 17. prosince.

Nejlepší sportovci Pardubicka_archivní foto

Pardubice přijímají návrhy na nejúspěšnější sportovce letošního roku

1.12.2015

Statutární město Pardubice ve spolupráci s Pardubickou sportovní organizací přijímají návrhy do ankety „Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2015“. Základní podmínkou je členství nominovaného jednotlivce či kolektivu ve sportovní organizaci, nebo spolku zabývajícím se sportovními aktivitami, se sídlem na území pardubického regionu. Uzávěrka předkládaných návrhů je 17. prosince.

EBA_terminál_vizuál letiště

Výběrové řízení na terminál bude vyhlášeno počátkem prosince

1.12.2015

Rada města Pardubic je srozuměna s podmínkami, za kterých získá společnost East Bohemian Airport prostředky na výstavbu letištního terminálu. Představenstvo společnosti bude ve středu 2. prosince schvalovat výběrové řízení na zhotovitele nového terminálu, vyhlášeno by podle náměstka primátora a zástupce města v a.s. EBA Jana Řehounka mělo být bezprostředně poté.

Koncert_Josef Sochor

Pardubičtí senioři dostanou od radnice dárek. Adventní koncert Josefa Sochora

30.11.2015

Město Pardubice připravilo zdejším seniorům překvapení. Pořádá pro ně Adventní koncert Josefa Sochora. Všichni, kteří mají rádi písničky tohoto známého východočeského zpěváka a textaře, jsou zváni v úterý 8. prosince od 16 hodin do Hudebního sálu radnice na Pernštýnském náměstí. Vstupné se samozřejmě neplatí.

Tyršovy sady_kavárna

Město vypsalo nový tendr na pronájem kavárny

27.11.2015

Pardubice hledají nájemce kavárny v Tyršových sadech. Zájemci o provozování Galerie café mají na podání nabídky čas do 26. prosince 2015.

Foxconn školám_motivace ke studiu technických oborů

Primátor Charvát: Technici mají ve městě budoucnost

27.11.2015

Jeden z největších zaměstnavatelů ve městě, společnost Foxconn, připravila pro žáky základních a středních škol dvoudenní akci „Foxconn školám“. Jejím cílem je motivace mládeže ke studiu technických oborů. Protože Pardubice, respektive zdejší firmy, absolventy technických oborů neustále hledají, primátor Martin Charvát při té příležitosti školákům připomněl, že v rámci rozhodování o své budoucnosti by měli zvažovat i své následné uplatnění na trhu práce.

Hvězda Severovýchodu_park Na Špici

Pardubice převzaly za park Na Špici 1. cenu v soutěži Hvězda Severovýchodu

25.11.2015

Na slavnostním galavečeru ROPFÓRUM 2015 převzal v pondělí náměstek primátora Pardubic Jan Řehounek skleněnou plaketu za vítězství revitalizovaného parku Na Špici v anketě Hvězda Severovýchodu.

logo SmP

Na Skřivánku by mohl vzniknout nový separační dvůr

25.11.2015

V Pardubicích brzy přibude nový, již devátý separační dvůr. Služby města Pardubic jej chtějí zřídit na Skřivánku, v bývalém Stavebním podniku. Zastupitelé již schválili záměr prodeje části pozemků a nevyužívané budovy v areálu v ulici Jana Palacha městské společnosti, která chce dvůr otevřít do konce příštího roku.

Dej Tip

U Parama odstartuje další pyrotechnický průzkum. Riziko nálezu bomby stále je

24.11.2015

Od středy 25. listopadu startuje v rámci II. etapy výstavby nadjezdu na komunikaci I/37 Pardubice – Trojice další pyrotechnický průzkum. Týkat se bude především prostoru u železničních tratí. Práce by měly skončit začátkem ledna.

Lesopark Dukla po revitalizaci

Revitalizovaný dukelský lesopark otevře v neděli Mikulášský běh

24.11.2015

Město v pondělí převzalo od stavební firmy revitalizovaný Lesopark Dukla. Práce na jeho obnově začaly v polovině července a skončily o více než dva týdny dříve, než bylo ve smlouvě. Veřejnosti se lesopark otevře slavnostně již tuto neděli 29. listopadu tradičním Mikulášským během.

1 2 3 4 5 6 8 15 21 28