Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Samolepka kovové obaly

Občané už nebudou muset s plechovkami na sběrný dvůr

18.6.2020

Žluté kontejnery určené k separaci plastů a nápojových kartonů budou mít od července další využití. Pardubický magistrát ve spolupráci se Službami města Pardubic (SmP) přichází s novinkou, která občanům umožní vhazovat do celkem 649 žlutých nádob rozmístěných po městě nově také plechové a hliníkové obaly od nápojů, potravin či zvířecích krmiv.

logo Dynamo

Vstup investora do Dynama je potvrzen

17.6.2020

Valná hromada akciové společnosti HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE svým dnešním hlasováním potvrdila naplnění dohody o vzájemném partnerství v pardubickém hokeji mezi městem Pardubice a investorem Petrem Dědkem, a to tak, že odsouhlasila jeho majoritní vstup. Tímto krokem byl vytvořen jeden z pilířů očekávané finanční stability pro extraligový hokejový klub na nejméně 15 let, přičemž právo opce dává každé ze smluvních stran možnost spolupráci prodloužit o dalších 10 let.

Městská policie - kamerový systém

Lidem se po karanténě zpět do trolejbusů nechce

17.6.2020

Život v Pardubicích se po rozvolnění opatření proti šíření koronavirové infekce vrací postupně k normálu. Lidé jsou však stále opatrní, což je patrné také na intenzitě automobilového provozu. Z grafu vývoje intenzit dopravy vzniklého na základě dat z dlouhodobého sledování dopravy, který pro město zpracovala Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice, jasně vyplývá, že oproti období před pandemií narostla individuální automobilová doprava ve městě v průměru téměř o 10 procent.

Letní stadion pohled-tribuna-sever.jpg

Město hledá firmu, která opraví letní stadion

17.6.2020

Pardubice mohou po posledním jednání rady vypsat zadávací řízení, jehož prostřednictvím budou hledat firmu, která by se ujala revitalizace letního stadionu. Součástí podmínek, které radní odsouhlasili, je mimo jiné maximální cena za dílo, jež nesmí překročit 430 milionů korun včetně DPH.

logo Pardubic

Zastupitelé ve čtvrtek rozhodnou o ZŠ Montessori

16.6.2020

Pardubice by mohly začít hledat zhotovitele, který promění část areálu ZŠ Erno Košťála v samostatnou základní školu Montessori zahrnující oba stupně výuky. Projekt, který má město už kompletně připravený, již získal stavební povolení. Pokud záměr na svém čtvrtečním jednání posvětí také zastupitelé města, přejde radnice k vypsání výběrového řízení na dodavatele stavby.

Lidická zklidnění

Regenerace Polabin pokročila

12.6.2020

Postupná regenerace největšího pardubického sídliště Polabiny opět pokročila. Začátkem června skončila rekonstrukce všech zpevněných ploch v ulicích Ležáků a Partyzánů a úpravy směřující ke zklidnění dopravy v Lidické ulici. Práce trvaly zhruba osm měsíců a přišly na více než 10 milionů korun.

Radnice

Občané by již neměli odkládat výměnu dokladů

12.6.2020

Držitelé propadlých občanských průkazů, cestovních pasů a řidičských průkazů by již neměli s jejich výměnou otálet. V rámci nouzového stavu, který platil do 17. května, se občané na území ČR mohli prokazovat alespoň jedním platným dokladem totožnosti a výměnu těch propadlých mohli odložit. S koncem nouzového stavu se však povinnost jejich výměny vrátila.

Stezka koupaliště - Žlutý pes

Cyklostezka propojila Cihelnu s koupalištěm

11.6.2020

Nová, zhruba půl kilometru dlouhá cyklostezka, spojuje sídliště Cihelna s koupalištěm. Stavba, spolufinancovaná z dotací Evropské unie, trvala osm měsíců a stála 4,7 milionu korun. Cyklostezka začíná na břehu Labe v místech, kde má stát lávka spojující pravý břeh Labe s parkem Na Špici a vede kolem koupaliště přes louku a navazuje na ulici Ke koupališti u klubu Žlutý pes.

Letní pláž

Letní pláž má nový přírůstek v podobě bistra

10.6.2020

Do loňské sezony vstoupilo pardubické aquacentrum posíleno o pětadvacetimetrový bazén, letos na návštěvníky pro změnu čeká zbrusu nové venkovní bistro. Stavba, která se nachází přímo pod pětadvacítkou, trvala necelých šest měsíců a městský rozpočet vyšla na téměř šest milionů korun (včetně DPH).

úpravy Červeňáku

Na Červeňáku se seká, zaniklý mokřad bude obnoven

8.6.2020

Bývalý vojenský areál Červeňák čeká do konce roku několik kosmetických úprav, travní plochy budou na určitých místech posekány, zaniklý mokřad bude obnoven. Radnice tak postupně pracuje na tom, aby se z území tehdejšího vojenského cvičiště stala atraktivní část města, která bude obyvatelům sloužit k rekreaci, odpočinku či volnočasovým aktivitám.

1 2 3 4 5 6 67 133 198 264