Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Kaple nejsv. Trojice

Kaple Nejsvětější Trojice má šanci na obnovu

12.3.2021

Kaple Nejsvětější Trojice ve Svítkově čeká na obnovu. Torzo kapličky z konce 19. století, stojící na pozemku města, předají Pardubice spolku Omnium, který chce vrátit bývalou sakrální stavbu zpět do života. Pokud by spolek svému závazku nedostál, zaplatí smluvní pokutu a vrátí nemovitost městu. Bezúplatný převod stavební parcely s rozpadající se kaplí schválili ve čtvrtek zastupitelé města.

Vlajka pro Tibet

Pardubice ani letos nezapomněly vyvěsit tibetskou vlajku

10.3.2021

Od dnešního rána zdobí pardubickou radnici tibetská vlajka, symbolizující boj Tibeťanů proti čínské okupaci. Nejen Pardubice, ale i další města, která se dnes připojila k této mezinárodní kampani organizované vždy 10. března, si tak připomínají násilím potlačené povstání, při kterém zemřely desítky tisíc tibetských občanů.

ITI nové logo 2021+

Hradecko-pardubická aglomerace na pomezí dvou programových období

3.3.2021

Dva dopravní terminály i příprava programového období 2021+. Těmito a dalšími tématy se zabývali členové Řídicího výboru ITI, kteří se po více než padesáté sešli na online jednání Hradecko-pardubické aglomerace. Zástupci klíčových partnerů od prvních výzev v říjnu 2016 podpořili téměř dvě stovky projektových záměrů, poslední z nich pak projednají do poloviny tohoto roku.

Logo

Zastupitelé se sejdou o týden později

2.3.2021

Jednání Zastupitelstva města Pardubic, které se mělo uskutečnit tento čtvrtek 4. března, je zrušeno. Zastupitelé se sejdou o týden později, 11. března ve 12:00, v Ideonu, kdy by měli schválit změnu jednacího řádu zastupitelstva tak, aby schůze volených zástupců mohla probíhat nejen prezenčně, ale také distančně.

MŠ Brožíkova

Péče o děti pracovníků z řad první linie je ve městě zajištěna

28.2.2021

Nejnovější opatření Vlády ČR spojená s aktuální koronavirovou situací s sebou přinesla také opětovné uzavření mateřských a základních škol. Pardubice tak na základě usnesení vlády a přijatých opatření hejtmana Pardubického kraje od dnešního dne vyčlenily jednu mateřskou a jednu základní školu, které jsou určeny dětem zaměstnanců z řad kritické infrastruktury.

Červeňák

Radnice chystá další online debatu o Červeňáku

26.2.2021

Ke konci loňského roku město uspořádalo několik online veřejných setkání, která se týkala budoucnosti bývalého vojenského cvičiště Červeňák a kterých se účastnila jak laická, tak odborná veřejnost. Radnice nyní plánuje další debatu, jejímž cílem tentokrát bude odprezentovat prvotní návrhy, jak by bylo možné toto území využít.

nadjezd u nemocnice

Rekonstrukce nadjezdu u nemocnice začíná

23.2.2021

V březnu začne dlouho plánovaná rekonstrukce a modernizace nadjezdu v Kyjevské ulici. Frekventovaný most, který převádí silniční dopravu mimo jiné přes železniční trať vedoucí z Prahy na Českou Třebovou a je jedinou spojnicí velké části Pardubic se zdejší nemocnicí, se konečně dočká opravy a v úseku u nemocnice také rozšíření, které umožní další rozvoj tohoto území. Kvůli stavebním pracím, které mají trvat 35 týdnů, bude nadjezd několik měsíců uzavřen.

na-spravedlnosti-002.jpg

Spravedlnost čeká osmiměsíční rekonstrukce

22.2.2021

Osm měsíců potrvají opravy ulice Na Spravedlnosti a s tím spojená dopravní omezení. Investiční akce, jejímž cílem je zlepšení dopravní situace v této lokalitě, bude prováděna na etapy tak, aby po celou dobu výstavby zůstaly dopravně dostupné jak zdravotnické, tak i ostatní služby poskytované v této oblasti. Od 1. března ale nebude možný průjezd z ulice 17. listopadu do ulice S.K. Neumanna.

ZŠ Štefánikova učebna

Město se chce pustit do modernizace dalších odborných učeben

12.2.2021

Pardubice v nadcházejícím období plánují nejen rozšiřování kapacit mateřských škol, mezi další neméně důležité priority v oblasti školství patří práce na modernizaci odborných učeben. Tentokrát by se řemeslníci měli vydat do základních škol Prodloužená, Štefánikova a Waldorfská.

Mobilní aplikace

Pardubice spustily novou mobilní aplikaci

11.2.2021

Radnice spustila novou mobilní aplikaci, která svým uživatelům umožňuje mít po ruce ty nejaktuálnější informace zveřejňované na webu města. Její používání je intuitivní, uživatelé se k vyhledávaným údajům dostanou skrz rozcestník s ikonami a u vybraných témat si mohou nastavit také zasílání upozornění.

1 2 3 4 5 6 70 140 209 278