Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Vánoční trhy

Vánoční trhy v novém jsou za dveřmi. Budou chloubou Pardubic

26.11.2018

Už jen pár dní zbývá do kouzelného okamžiku, kdy začne advent a s ním i zbrusu nové vánoční trhy. Rozsvítí se vánoční strom, Pernštýnské náměstí ozáří i nové osvětlení a atmosféru nejoblíbenějších svátků doplní hudba i vůně dobrot, linoucí se z mnoha stánků.

Rekonstruovaná kuchyně v MŠ Na Třísle

Ve školce Na Třísle se od listopadu vaří v novém

26.11.2018

V mateřské škole Na Třísle se od listopadu vaří v novém a lepším prostředí. Tamější kuchyně spolu se skladovacími prostory a zázemím pro personál prošla celkovou rekonstrukcí, přičemž staré a vysloužilé spotřebiče nahradilo nové vybavení, které spolu s pracemi vyšlo na zhruba 9,5 milionu korun včetně DPH.

logo Pardubic

Pardubice mají nové zastupitelstvo

19.11.2018

Ve společenském sále pardubické radnice dnes složilo slib 39 nových zastupitelů, zvolených v říjnových komunálních volbách do Zastupitelstva města Pardubic. Jejich prvním úkolem v tomto volebním období byla volba primátora Pardubic, kterým se stal Martin Charvát (ANO), jeho čtyř náměstků a jedenáctičlenné rady města.

časopis 2/2018

Časopis To jsou Pardubice vychází již po desáté

19.11.2018

Rok 2018 se nese ve znamení významných kulatých jubileí. Po padesáti letech jsme si připomněli srpen roku 1968 a okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy, říjen se pak nesl v prvorepublikovém duchu, když si celá země připomněla 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Pardubice slavily obě zmíněná výročí. První z nich sérií skvělých koncertů, druhé velkolepými městskými slavnostmi a akcí Zažijte to znovu, která město rovněž přenesla do doby před sto lety. Jak vypadaly Pardubice po vzniku republiky? O tom se píše v jednom z článků aktuálního podzimního vydání časopisu To jsou Pardubice, který také může slavit! Vychází již pět let a podzimní číslo je desáté v pořadí! Jsme rádi, že se časopis těší stále vaší oblibě a dělá radost v celém Pardubickém kraji a vlastně všude tam, kam je pošlete přátelům a známým.

Prohlídka protidrogového vlaku

Protidrogový vlak „zavezl“ děti k autonehodě i do výslechové místnosti

19.11.2018

Na pardubické vlakové nádraží minulý týden dorazila speciální vlaková souprava známá jako Revolution Train neboli Protidrogový vlak. Během zastávky v Pardubicích jej navštívilo více než 600 žáků pardubických základních škol, kteří se zde seznámili s nejrůznějšími dopady návykových látek a vyzkoušeli si, jak se v krizových situacích souvisejících s drogami rozhodovat.

Larischova vila

Město opět podpoří opravu Zámečku

14.11.2018

Pardubice letos opět finančně podpoří rekonstrukci Larischovy vily. Radní na své schůzi schválili návrh na poskytnutí dotace ve výši 700.000 korun na pokračování prací, které mají zachránit vilu, neodmyslitelně spjatou s tragickými okamžiky naší historie.

Předání speciálních didaktických pomůcek

Žáci pro středisko rané péče vyrobili nové pomůcky

11.11.2018

Středisko rané péče v Pardubicích v rámci svého Dne otevřených dveří převzalo nové didaktické pomůcky. A nejsou to ledajaké pomůcky, vyráběli je sami žáci 8. A ze Základní školy Staňkova. Dětem ve středisku mají pomoci s rozvojem komunikačních dovedností či jejich individuálních potřeb.

Vánoční strom 2017

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu

9.11.2018

V Pardubicích je v plném proudu příprava na Vánoce. Pracovníci Služeb města Pardubic postupně instalují pouliční výzdobu a na cestu se chystá i ústřední vánoční strom, který bude dominantou vánočních trhů na Pernštýnském náměstí.

Matiční

Čištění Maťáku začne v listopadu

5.11.2018

V listopadu začne obnova Matičního jezera v Pardubicích. Město získalo dotaci na jeho odbahnění. O tom, že je třeba jezero zbavit stoletých sedimentů se hovoří již řadu let, až nyní ale město získalo na revitalizaci vodní plochy dotaci z OPŽP. Práce budou trvat dva roky.

logo Pardubic

U záchranky se bude jezdit bezpečněji

25.10.2018

Křížení ulic Kyjevská a Průmyslová čeká rozsáhlá přestavba. Namísto křižovatky, na níž se ulice sbíhají v úhlu 90 stupňů a ještě je zde výjezd vozidel zdravotnické záchranné služby, vznikne křižovatka okružní. Práce začnou 3. listopadu, hotovo by mělo být do konce dubna 2019. Provoz v tomto úseku ale zůstane, byť v omezeném režimu, zachován.

1 2 3 4 5 6 61 121 180 240