Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

MŠ Doubek

Nová MŠ Doubek je na děti již připravena

25.9.2020

Navýšení kapacity o pětadvacet míst, celkem tři nové pavilony s herničkami, šatnami či přípravnou jídla. Takové zázemí čeká na předškoláčky ve Svítkově, kteří od příštího týdne zavítají do zcela nového objektu mateřské školy Doubek nacházející se v lokalitě Svítkov - západ. Výstavba budovy vyšla na celkových 63,3 milionu korun, s pokrytím nákladů přitom městu pomohla dotace, kterou se radnici podařilo získat z Integrovaného regionálního operačního programu.

Dělnická 1

Dělnická již není noční můrou řidičů

25.9.2020

Po téměř osmi měsících dopravních omezení skončila rekonstrukce Dělnické ulice v Pardubicích. Řidiči firem, sídlících v této části průmyslové zóny, se zbaví noční můry, která je trápila téměř dvě desítky let. Rekonstrukce přišla město na více než 30 milionů korun. Jezdit se po nové komunikaci začne po kolaudaci, tedy 1. října.

Parkovací čidlo

V Pardubicích pokračuje budování inteligentního parkování

24.9.2020

Pardubice pokračují v budování Smart Parkingu. Na sv. Václava osadí na zkoušku na parkovací místa první senzory, které jsou základními kameny inteligentního parkovacího systému. Pohlídají obsazení parkovacích míst a umožní navigaci motoristů k nejbližšímu volnému místu. Inteligentní parkování má přispět k většímu komfortu řidičů i odlehčení dopravy v centru Pardubic.

Hasiči dezinfekce

Sbory dobrovolných hasičů získaly podporu města

24.9.2020

Město podpoří sbory dobrovolných hasičů (SDH) na území města, které se významnou měrou podílely na dopadech koronavirové pandemie v rámci první vlny či pomáhaly odstraňovat následky červnových lokálních povodní a záplav. Mezi celkem sedm sborů tak bude rozděleno téměř 400 tisíc, které mají pokrýt náklady spojené s vybavením dobrovolných hasičů.

DED 2020-1

Svátek památek přilákal tisíce návštěvníků

23.9.2020

Druhý zářiový víkend patřil v Pardubicích milovníkům historie a památek. Devatenáctého ročníku Dnů evropského dědictví se zúčastnilo zhruba 3500 tisíce lidí. Je to sice méně než v loňském roce, ale vzhledem k letnímu počasí a epidemiologické situaci, související s šířením z koronaviru, to organizátoři považují za úspěch.

Tablety v domovech pro seniory

V domovech pro seniory platí od pondělí zákaz návštěv

23.9.2020

Pardubické domovy pro seniory U Kostelíčka a na Dubině reagují na zhoršující se epidemiologickou situaci. V obou zařízeních již nyní, na základě platných nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR, platí pro všechny zaměstnance a vstupující osoby povinnost nosit roušku. Od tohoto týdne se k těmto opatřením přidal také zákaz návštěv.

covid

Radnice ruší vítání občánků

16.9.2020

Pardubice kvůli zhoršené epidemiologické situaci opět ruší slavnostní vítání občánků. Slavnostní akty přitom kvůli jarní koronavirové pandemii město zahájilo letos až v září.

Medila Covid

Do Medily na covid testy jedině s rezervací

14.9.2020

Zástupci Statutárního města Pardubic, Městské policie Pardubice a Policie ČR se dnes dopoledne dohodli s Laboratoří Medila spol. s.r.o. na řešení komplikované dopravní situace ve Štrossově a Kyjevské ulici. Pro všechny pacienty bude zavedena povinná rezervace. Od středy 16. září budou v Medile odebírány vzorky na COVID-19 pouze předem objednaným pacientům.

Značka

Od Hradce u Lidlu auta nesjedou

14.9.2020

Od úterý 15. září do čtvrtka 15. října stavbaři zcela uzavřou část kruhového objezdu u Lidlu na Palackého třídě. V době uzavírky nebude možno vyjet touto křižovatkou ve směru na Chrudim a sjet zde ze silnice I/37 od Hradce Králové.

nehoda Sukovka

Pozor na křižovatce u arény!

11.9.2020

Ve čtvrtek odpoledne došlo v Pardubicích k dopravní nehodě na křižovatce Hradecké ulice a Sukovy třídy. Osobní automobil BMV po nehodě skončil na středovém ostrůvku směrem do Sukovy třídy, přímo na sloupku semaforu, který zcela zdemoloval.

1 2 3 4 5 6 68 135 202 269