Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Kůrovec_požerky

Kůrovec dál zaměstnává správce městských lesů

31.5.2019

Invaze lýkožrouta smrkového se nevyhnula ani pardubickým městským lesům. Lesní správci zaznamenali zvýšený výskyt kůrovce ve čtyřech lokalitách již v loňském roce, kdy je tento hmyz přinutil odstoupit od plánované těžby dřeva a věnovat se plně likvidaci napadených stromů. I letos podnikají všechny kroky, aby zastavili šíření tohoto škůdce.

město - letecký

Nový domov pro seniory by měl vyrůst ve Štrossově ulici

22.5.2019

Pardubice se postupně posouvají v plánování výstavby nového domova pro seniory, který by tak pomohl vyřešit narůstající problémy s kapacitou stávajících zařízení. Z šesti posuzovaných lokalit se na základě podrobných analýz vedení města shodlo, že nejlepší variantou pro umístění nového objektu je areál veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

Snídaně pro cyklisty 2019

Sladké překvapení pro cyklisty

21.5.2019

Jablko a pardubický perník přichystala na úterní ráno pardubická radnice pro všechny, kdo se vydali do práce či do školy na kole. Na osmi nejfrekventovanějších cyklotrasách (nejen) v centru města rozdávali dobrovolníci z řad zaměstnanců magistrátu cyklistům malou svačinku. Do akce se zapojili i někteří městští zastupitelé, včetně primátora Martina Charváta.

Školní učebna s naučnými tabulemi v Zelenobranské dubině

Město podpoří Paletu i azyl pro handicapovaná zvířata

21.5.2019

Pardubice finančně podpoří jak provoz Ekocentra Paleta, tak Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. Pro tyto organizace uvolní z programu podpory ekologické výchovy a osvěty celkem 335 tisíc korun. Dotaci pro pardubickou Paletu ještě musí schválit zastupitelstvo města. Celkem město letos podpoří ekologickou výchovu více než 750 tisíci korunami.

Podpis předávacího protokolu Červeňák

Červeňák již patří městu

20.5.2019

Pozemky v areálu bývalého vojenského cvičiště v Pardubicích, takzvaného Červeňáku již patří městu, které je získalo formou bezúplatného převodu od Ministerstva obrany. Stalo se tak v dubnu zápisem v katastru nemovitostí a dnešní poslední krok, tedy společný podpis protokolu o fyzickém předání, ukončil řadu jednání o této lokalitě a společné úsilí o její převod. Území o velikosti zhruba 19 hektarů nyní projde základní úpravou zahrnující například zabezpečení stávajících objektů.

odpad - oleje

V Pardubicích přibyly kontejnery na jedlé oleje

15.5.2019

Pardubice rozšiřují separaci odpadu na další komoditu. Po roce přibyly v ulicích města oranžové kontejnery určené výhradně na sběr jedlých olejů a tuků. Pardubice tak v předstihu plní novou povinnost danou vyhláškou Ministerstva životního prostředí, zajistit od roku 2020 oddělený sběr použitých olejů a tuků z domácností.

U lihovaru je v provozu nové bezplatné parkoviště

S koncem května skončí také parkování u lihovaru

13.5.2019

Parkoviště v areálu bývalého lihovaru u hlavního vlakového nádraží bude veřejnosti sloužit už jen dva týdny. Nájemní smlouva, kterou mají Pardubice uzavřenou s developerskou společností Redstone Real Estate, totiž skončí k 31. květnu. Město se navíc zavázalo pozemek firmě vrátit vyklizený a čistý, zaparkovat zde od 27. května proto z důvodu blokového čištění nebude možné.

Pernštýnské nám. nadhled

Rekonstrukci radnice korunuje oprava okrasných atik

6.5.2019

Rozsáhlou rekonstrukci radnice, která začala již v loňském roce a skončí letos v červnu, korunují opravy nadstřešní části, zejména okrasných atik a dalších nadstřešních částí historické budovy. Práce začnou v květnu a potrvají do října. Opravy provede společnost Stavon CZ. Ta je „podepsaná“ například i pod loňskou rekonstrukcí fasády paláce Hybských, který je stejně jako radnice, nemovitou kulturní památkou.

město - letecký

Parkovné se od příštího týdne začne měnit

3.5.2019

Druhý květnový týden přinese avizované změny v parkování. Celkem jednaosmdesát parkovacích automatů na území Pardubic bude postupně přeprogramováno a označeno novým ceníkem. Vzhledem k tomu, že instalaci nového softwaru u všech přístrojů není po technické stránce možné zvládnout během jednoho dne, ceny parkovného se budou v rámci onoho týdne na různých místech lišit.

Letní stadion nadhled-ze-severovychodu.jpg

Jednání k letnímu stadionu

3.5.2019

Ve čtvrtek 2. května se sešli zástupci pardubické radniční koalice na jednání, jehož tématem byla budoucnost letního fotbalového stadionu v centru města. Zástupci koalice se na jednání dohodli na následujících bodech:

1 2 3 4 5 6 63 125 186 248