Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Den mexické kuchyně

Děti ze ZŠ Erno Košťála si užily den s mexickou velvyslankyní

22.10.2021

Středeční den v základní škole Erno Košťála patřil Mexiku, a to nejen programem, ale také nabídkou ve školní jídelně. U příležitosti návštěvy mexické velvyslankyně, Její Excelence Leonory Ruedy, která tento týden zavítala do krajského města a také na radnici, se škola zapojila do akce nazvané Den mexické kuchyně v českých školních jídelnách a připravila speciality v mexickém duchu.

Zákaz vjezdu 2

Pozor na víkendové uzavírky

20.10.2021

Následující dva víkendy zkomplikují dopravu v Pardubicích uzavírky na dvou významných komunikacích. Uzavřena bude část ulic S. K. Neumana a Kpt. Jaroše.

Deratizace

Pardubice bojují s potkany

20.10.2021

Podzim je obdobím, kdy města a obce pravidelně bojují s přemnoženými hlodavci, zejména potkany. V Pardubicích v těchto dnech vrcholí každoroční celoplošná deratizace kanalizační sítě, provázená ohniskovou deratizací. V příštím roce, jako každý sudý rok, bude provedena navíc i celoplošná deratizace veřejných prostranství.

Ocenění pedagogů za rok 2020

Východočeské divadlo patřilo těm nej pedagogům za rok 2020

15.10.2021

Desítky oceněných, rozdané pamětní listy či vyhlášení ceny náměstka. Takové bylo vyhlášení nejlepších pedagogických pracovníků za rok 2020, kteří se po roční pauze opět sešli v prostorách Východočeského divadla, kde na ně čekala nejen tato ocenění, ale také doprovodný program v podobě divadelního představení Sherlock Holmes v nesnázích.

ITI Hradecko-pardubická aglomerace

Řídicí výbor ITI podpořil poslední projekt programového období 2014-2020

13.10.2021

Řídicí výbor ITI na svém 57. jednání schválil poslední projektový záměr a tím završil čerpání finančních prostředků z rezervované alokace pro ITI Hradecko-pardubické aglomerace v programovém období 2014-2020.

Prstýnky

Lidé se berou koronaviru navzdory

11.10.2021

Pandemie koronaviru sice zkomplikovala svatební přípravy řadě dvojic, od uzavírání sňatků je ale neodradila. V Pardubicích má pro letošní rok objednaný termín slavnostního obřadu ještě 26 párů, radnice již ale připravuje kalendář svatebních termínů pro příští rok.

volby.jpg

Voliči v referendu odmítli omítnutí Zelené brány

9.10.2021

Obyvatelé Pardubic v pátek a v sobotu rozhodovali o tom, zda omítnout, nebo neomítnout historickou dominantu města, Zelenou bránu. Rozhodovat mohli v místním referendu, které se konalo současně s volbami do Poslanecké sněmovny ve všech městských volebních místnostech.

volby.jpg

I v karanténě lze rozhodnout o Zelené bráně

4.10.2021

Ve středu 6. října, tedy dva dny před začátkem voleb, budou moci voliči, kteří musí být v souvislosti s onemocněním Covid-19 v karanténě či izolaci, volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a v Pardubicích také hlasovat v místním referendu o budoucím vzhledu Zelené brány.

Vítání občánků

Pardubice se vracejí k vítání občánků

4.10.2021

Pardubice se vracejí k tradici vítání nových občánků. Slavnostní obřad, kterého se po řadu let účastnily celé rodiny nově narozených dětí, přerušila před téměř dvěma lety koronavirová pandemie. Zatím město vyhlásilo tři termíny na druhou polovinu listopadu, rodiče, kteří mají o tento slavnostní akt zájem si mohou konkrétní termíny domlouvat již nyní.

13-mestske-slavnosti-podzim.jpg

Podzimní městské slavnosti připomenou 500 let renesance ve východních Čechách

30.9.2021

Po roční pauze Pardubice opět ožijí Podzimními městskými slavnostmi. Minulý ročník museli organizátoři kvůli pandemii koronaviru zrušit, o to více se těší na letošní podzim a přípravy 27. ročníku tohoto městského festivalu jsou v plném proudu.

1 2 3 4 5 6 73 145 217 289