Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Parkovací automat

Režim parkování u nádraží se mění

5.5.2020

Pardubice mění režim parkování u nádraží, na náměstí Jana Pernera. Rozšiřují také zóny placeného stání o některé ulice a plochy v centru města a snižují cenu zvýhodněného celodenního stání na parkovišti U Mlýnů.

Radnice ilustrační foto

Lentilka i Ratolest od příštího týdne zprovozní zbývající části

5.5.2020

Pardubičtí radní na svém včerejším jednání schválili obnovu provozu zbývající péče ve dvou příspěvkových organizacích města. Od pondělí 11. května tak bude opět otevřena integrační školka v Lentilce, v Ratolesti začnou pro změnu znovu fungovat dětské skupiny. Kapacita jednotlivých tříd bude omezena a celý provoz bude obnoven za přísných hygienických opatření.

EMK 2020 šály

Pardubice: Evropské město koní 2020

4.5.2020

Pardubice a koně k sobě patří odedávna. Letos se ale naše město pyšní titulem Evropské město koní, který si od roku 2016 předávají města sdružená v síti EURO EQUUS, tedy sídla s hlubokou dostihovou tradicí nebo tradicí chovu koní.

Senior taxi

Klienty Senior taxi čeká výměna průkazek

30.4.2020

Pardubičtí senioři se od května při využívání služeb Senior taxi prokazují novými průkazkami. Vyzvedávat si je mohou na odboru sociálních věcí s tím, že podmínky pro výměnu a vydání nových kartiček zůstávají stejné a nemění se ani pravidla při „cestování“ se Senior taxi.

logo Dynamo

Město bude o hokeji jednat s miliardářem Dědkem

30.4.2020

S květnem začnou finální jednání, která mají vést ke vstupu strategického partnera do HC Dynamo Pardubice. Podle rozhodnutí zastupitelstva města bude pracovní skupina, složená ze zástupců orgánů HC a tří nejsilnějších zastupitelských klubů, jednat o podmínkách vstupu již pouze s Petrem Dědkem.

Primátor rouška

Primátor: Navrhnu zastupitelům předřazení některých bodů

28.4.2020

Na základě dohody se svými náměstky bude primátor Martin Charvát na začátku zítřejšího jednání zastupitelstva navrhovat změnu pořadí projednávaných bodů. Jako první by tak měla být projednávána problematika společnosti East Bohemian Airport a.s. a jako druhý bod problematika HC Dynamo Pardubice (stabilizační opatření, exkluzivitu pro vyjednávání o vstupu do společnosti).

parkovací automat

Končí bezplatné parkování v době karantény

28.4.2020

Vláda ČR k dnešní půlnoci zrušila své usnesení, rušící přechodně, po dobu nouzového stavu, parkovací zóny ve městech a obcích. V Pardubicích se začne opět platit parkovné na místech k tomu vyhrazených v pondělí 4. května. Od tohoto data je nutno dodržovat pravidla regulující parkování. Jejich dodržování bude kontrolováno.

město - letecký

Zastupitelé se výjimečně sejdou v enteria areně

27.4.2020

Zastupitelé města Pardubic se po měsíční pauze dané šířením nového typu koronaviru tento týden znovu sejdou. Jednání se uskuteční tuto středu od 15 hodin, místo Společenského sálu radnice však představitelé města tentokrát naleznou zázemí k zasedání v prostorách pardubické enteria areny, do níž bude vstup umožněn pouze z východní strany od parkoviště.

Pietní akt Den vítězství_Zborovské náměstí

Oslavy Dne vítězství letos neproběhnou jako obvykle

27.4.2020

Řada akcí, které se měly v uskutečnit v první polovině roku, již byla v důsledku koronavirové pandemie a vládních nařízení zrušena nebo přesunuta na jiný termín. Cílem opatření zavedených v rámci nouzového stavu je předejít shlukování většímu počtu osob, přičemž tato omezení ovlivní také oslavy 8. května, Dne vítězství připomínajícího oběti padlé během druhé světové války.

logo Pardubic

Zápisy do mateřinek se blíží, vyplňování žádostí již odstartovalo

23.4.2020

Radnice tento týden spustila elektronické vyplňování žádostí k zápisům do mateřských škol. Prostřednictvím aplikace dostupné na webu zapisyms.pardubice.eu je mohou rodiče či zákonní zástupci vyplňovat až do úterý 12. května, zápisy přitom odstartují o den dříve a potrvají do 15. května.

1 2 3 4 5 6 66 131 196 261