Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Měsíc únor na vojenském letišti

4.2.2008

Na pardubickém letišti pokračuje praktický výcvik pilotů Armády České republiky. Dle sdělení kapitánky Ivy Machové ze správy pardubického letiště je pro měsíc únor plánován na vojenském letišti provoz přibližně ve stejné podobě a rozsahu jako tomu bylo v předcházejícím období.

Ověřené výpisy z registrů lze pořídit i v infocentru

1.2.2008

Z infocentra Pardubice Region Tourism na náměstí Republiky si od dnešního rána mohou návštěvníci odnést nejen informace o městě či kraji, ale také ověřené dokumenty. Vedle již zavedených služeb zde totiž začalo fungovat kontaktní místo Czech Point. Lidé tu mohou na počkání získat výpisy z katastru nemovitostí a z trestního, obchodního i živnostenského rejstříku.

Bezpečnost na pardubických přechodech hlídají dobrovolníci

29.1.2008

Již druhý měsíc hlídají ráno bezpečnost chodců na nejnebezpečnějších a nejfrekventovanějších přechodech v Pardubicích kromě strážníků i dobrovolníci. V současné domě má městská policie čtyři pomocníky, kteří jí na vybraných přechodech pomáhají s usměrňování dopravy. O přijetí dalších zatím neuvažuje. „Do konce školního roku vyzkoušíme, jak se nám smíšené hlídky osvědčí. Pak se rozhodneme, zda přijmeme další pomocníky,“ řekl ředitel Městské policie Pardubice Petr Kvaš. Policie chce s pomocí dobrovolníků zvýšit bezpečnost přechodů.

V městských lesích pokračuje těžba, na jaře začne nová výsadba

24.1.2008

V městských lesích v těchto dnech pokračuje těžba dřeva. V roce 2008 vytěží správci lesů podle plánu 2000 metrů krychlových dřevní hmoty, což je zhruba stejně jako v minulých dvou letech. V jarních měsících budou osázeny více než tři hektary holin, vzniklé při loňské těžbě. V lesích města Pardubic tak přibude 18.850 nových stromků.

Terminál na pardubickém letišti budou stavět město a kraj prozatím vlastními silami

21.1.2008

Nový terminál pro civilní povoz budou na pardubickém letišti připravovat a stavět město Pardubice a Pardubický kraj prozatím vlastními silami. Důvodem je skutečnost, že jednání mezi městem a krajem na straně jedné a zahraničními zájemci na straně druhé dosud nedospěla k oboustranné shodě.

Lesy vynesly loni městu téměř pětkrát více než v roce 2006

18.1.2008

V roce 2007 bylo v lesích města Pardubice vytěženo a prodáno 2042 metrů krychlových dřevní hmoty, což je zhruba stejně jako v roce předchozím. Prodej dřeva však v loňském roce přinesl městu Pardubice rekordní zisk 1,485 milionu korun. V roce 2006 vyneslo hospodaření v městských lesích zhruba 315.000 korun.

Studenti o dobrovolnictví a bezdomovectví

17.1.2008

V pátek 18. ledna ve 14:00 zasedne studentský parlament. Na čtvrtém jednání v tomto roce vystoupí Bc.Tomáš Retka, DiS. a Mgr. Jan Mandys, kteří studentům představí témata dobrovolnictví a bezdomovectví.

Všichni pardubičtí psi musí od dubna nosit známku

16.1.2008

Od dubna letošního roku budou muset všichni majitelé psů v Pardubicích své čtyřnohé společníky při vycházkách opatřit identifikační známkou. Povinnost jim vyplývá z nové vyhlášky města, která platí od ledna. První tři měsíce roku 2008 mají držitelů psů na to, aby svá zvířata znovu zaregistrovali a získali pro ně nové identifikační známky, které budou pro celé Pardubice jednotné, pouze barevně odlišené podle lokality, kde je pes chován. Nová evidence usnadní identifikaci psů a odhalování neplatičů místního poplatku.

Pardubické labutě čeká kroužkování

15.1.2008

Ornitologové se připravují na sčítání a kroužkování zimujících labutí. Od 23. do 27. ledna budou v Pardubicích a v Hradci Králové ptáky odchytávat, vážit, měřit a kroužkovat.

Dirigent převezme ocenění města v divadle, skaut na plese

11.1.2008

V sobotu 12. ledna předá primátor Pardubic Jaroslav Deml v městském divadle šéfdirigentovi Komorní filharmonie Pardubice Leoši Svárovskému Medaili města Pardubic. Ceremoniál bude součástí slavnostního představení muzikálu My Fair Lady s Komorní filharmonií Pardubice a křtu CD s písněmi z tohoto muzikálu. Zhruba o týden později, v pátek 18. ledna, převezme na plese Junáka v Kulturním domě na Dukle stejné vyznamenání Jiří Klaban, který se řadu let věnuje práci s pardubickou mládeží.

1 73 144 216 283 284 285 286 287