Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Sportovec roku 2014

Město sportu ocenilo nejlepší z nejlepších

21.1.2015

Pardubice včera vyhlásily nejúspěšnější sportovce roku 2014. Pro ceny si přišly dvě desítky sportovců v kategorii dospělí, mládež i masters, oceněni byli také dva zdravotně postižení sportovci, kteří reprezentují Pardubice. Vloni se dařilo i sportovním družstvům, pro cenu si přišli rovněž trenéři a nechybělo ani speciální poděkování sportovcům velkých jmen, kteří včera vstoupili do Síně slávy, Evženu Erbanovi a Libuši Uhrové.

zápisy 2013-1

Na zápis do prvních tříd se chystá na 1200 předškoláků

19.1.2015

Pardubice se opět chystají na zápisy do prvních tříd. Konat se budou ve středu 4. 2. a ve čtvrtek 5. 2. od 13 do 18 hodin ve všech 17 základních školách zřizovaných městem Pardubice. K povinné školní docházce musejí rodiče podle školského zákona přihlásit dítě narozené do 31. srpna 2009, výjimečně mohou být zapsány i děti narozené až do 30. června 2010.

sportovec 2014 plakát

V úterý budeme znát nejlepší sportovce Pardubicka

19.1.2015

Kdo je nejlepší a v jakém sportu, to se už zítra dozvědí pardubičtí sportovci i veřejnost. V KD Hronovická se v úterý v podvečer uskuteční tradiční vyhlášení ankety „Nejlepší sportovec Pardubicka“, tentokrát za kalendářní rok 2014.

Pernštýnské náměstí

Město ve spolupráci s podnikateli hodlá udělat z Pardubic místo pro efektivní podnikání

15.1.2015

Strategii rozvoje města, dopravu i vzdělávání řešili na svém lednovém setkání političtí představitelé Pardubic společně s místními podnikateli a Krajskou hospodářskou komorou. Schůzku iniciovalo město a slibuje si od ní navázání lepších vztahů s těmi, kteří mohou aktivně pomoci rozvoji Pardubic svými odbornými radami a praktickými zkušenostmi.

Nadjezd Paramo 2

V lednu se začne opravovat nadjezd u Parama, radnice je připravena v případě nálezu válečné letecké bomby ochránit obyvatele jejich včasnou evakuací

9.1.2015

Koncem měsíce ledna by podle plánu měla začít oprava křižovatky u Parama. Podle informací pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic by z tohoto, ve špičce těžko průjezdného uzlu, měly zmizet semafory. Ty má nahradit kruhová křižovatka o průměru 40 metrů. Místní komunikace I/37 by se zase měla dočkat rozšíření na čtyři pruhy, a to v délce takřka jeden kilometr. Rekonstrukce pamatuje i na pěší a cyklisty. Šestý městský obvod a všichni, kdo přes křižovatku projíždějí ve směru na Přelouč, by se tak do podzimu roku 2017 mohli u Parama dočkat vytoužené plynulé dopravy.

Radnice, francouzská vlajka

Město Pardubice vyjádřilo soustrast Francii

9.1.2015

Vyvěšením české a francouzské vlajky na půl žerdi na budově magistrátu na Pernštýnském náměstí vyjádřilo v pátek ráno statutární město Pardubice soustrast pozůstalým po obětech brutálního teroristického masakru ve Francii.

Radnice zimní

Primátor Pardubic Martin Charvát pozastavil nákup tabletů pro zastupitele

8.1.2015

Na základě dohody všech členů pardubické „radniční“ Koalice pro lepší Pardubice (ANO 2011, ČSSD, TOP 09 a Koalice pro Pardubice) pozastavil primátor Pardubic Martin Charvát nákup tabletů pro zastupitele. Záměr nákupu tabletů pro elektronizaci jednání i jejich technickou specifikaci odsouhlasilo minulé vedení Pardubic usnesením Rady města Pardubic ze dne 19. srpna 2014.

školka-babička 2

Pardubické školky jsou na žádosti o daňovou slevu připravené

7.1.2015

Mladé rodiny s dětmi předškolního věku si letos polepší. Při podání daňového přiznání mohou dostat slevu za umístění dítěte v předškolním zařízení. Slevu mohou využít už letos za uplynulý rok 2014, stačí vyplnit požadovaný formulář a nechat jej potvrdit ve školce. Slevu na umístění dítěte lze uplatnit na každé předškolní dítě v rodině. Pardubické mateřinky jsou na zájem rodičů připraveny, řada z nich formuláře aktivně nabízí.

Ing. Martin Charvát.jpg

O třídě Míru, Tyršových sadech i Automatických mlýnech hovořil primátor v Českém rozhlasu

6.1.2015

Rozhovor s pardubickým primátorem Martinem Charvátem v Dobrém ránu s Českým rozhlasem Pardubice

1 8 15 21 25 26 27 28