Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Představitelé Turecka uctili památku svých padlých

18.3.2008

S nejvyššími státními a vojenskými poctami uctili dnes představitelé Turecké republiky a další hosté památku 508 vojáků, pohřbených během první světové války na centrálním hřbitově v Pardubicích. Turecká republika nechala památník svým vojákům vybudovat v roce 2000. Od té doby sem každoročně při příležitostí osamostatnění Turecka (18. března 1915) přijíždějí zástupci republiky uctít památku svých vojáků. Tureckou delegaci, kterou vedl velvyslanec Corai Targay, přijal po skončení pietního aktu pardubický primátor Jaroslav Deml.

Majitelům privatizovaných bytů slouží nové poradenské centrum

17.3.2008

Obyvatelům privatizovaných bytových domů, ale i těm, jejichž byty privatizace teprve čeká, slouží od tohoto týdne Bytové poradenské centrum. Kancelář centra sídlí v Domě služeb a nabízí služby, které mají pomoci vlastníkům bytů a bytových domů zajistit vyšší kvalitu stávajícího bytového fondu.

Na Pardubicku začal výzkum dopravního chování

17.3.2008

Na Pardubicku a Královéhradecku začal v těchto dnech průzkum dopravního chování obyvatel. Potrvá do 30. května. Tazatelé navštíví vybrané domácnosti a jejich příslušníků se budou ptát na jejich každodenní cestování. Průzkum, který provádějí pracovníci společnosti GfK Praha, je anonymní a jeho výsledky by měly přispět k řešení některých dopravních problémů ve městě a v regionu.

Ve městě vyrostou nová hřiště

14.3.2008

V Pardubicích vzniknou dvě nová víceúčelová hřiště. Jejich součástí budou nafukovací haly, která umožní využívání části sportovišť i v zimních měsících. Hřiště vybudují z evropských dotací a s podporou města tělovýchovné organizace Sokol Pardubice a HC SKP Pardubice.

O budoucnosti plaveckého areálu není definitivně rozhodnuto

13.3.2008

O rekonstrukci Plaveckého areálu Pardubice, a především o budoucnosti skokanském bazénu, jednali zastupitelé Pardubic na úterním zasedání. Po dlouhé diskusi dali skokanskému bazénu poslední šanci. Pokud město do konce dubna tohoto roku nedostane písemný příslib dotace ve výši 50 milionů korun na rekonstrukci skokanského bazénu, zařízení zruší. Na jeho místě by byl, v rámci nutné rekonstrukce plaveckého areálu, vybudován aquapark(bazén atrakcí) pro širokou veřejnost.

Vlajka pro Tibet na pardubické radnici

10.3.2008

Exotická vlajka Tibetu zavlála dnes ráno z budovy pardubické radnice. Pardubice se jejím vyvěšením po šesté připojily k celosvětové akci Vlajka pro Tibet, kterou si svět již 49 let připomíná povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Na letišti začne výcvik na vrtulnících Mi-17

6.3.2008

Letecký výcvik na pardubickém vojenském letišti se v březnu co do letových hodin nebude příliš lišit od měsíců minulých. „Bude pokračovat výcvik mladých pilotů a udržovací lety funkcionářů Armády ČR, obojí na proudových letounech L-39, dopravních letounech L-410 a vrtulnících Mi-2. Nově v letošním roce bude zahájen výcvik na vrtulnících Mi-17,“ informovala kapitánka Iva Machová.

Emma řádila v městských lesích mnohem víc než orkán Kirill

6.3.2008

Vichřice Emma, která se přehnala o minulém víkendu přes Českou republiku, napáchala na majetku města Pardubice statisícové škody. Nejvíc poškodila městské lesy. Podle prvních odhadů vichřice v lesních porostech napáchala zhruba osmkrát větší škodu, než loňský orkán Kirill. Nejvíce byly poškozeny lesní porosty v Popkovicích a v Lánech.

Pardubice budou opět kulisou ke Strachovu filmu

4.3.2008

Pardubické ulice se již podruhé stanou kulisami k filmu režiséra Jiřího Stracha. Po válečném příběhu Operace Silver A zde v březnu filmaři začnou natáčet detektivní a tajuplný příběh, který se tak trochu točí kolem tajemné Ďáblovy bible. Televizní film Ďáblova lest začal režisér Strach se svým štábem točit právě v těchto dnech.

Emma poničila městské lesy a mateřskou školu

3.3.2008

Víkendová vichřice, která se přehnala i přes Pardubice, způsobila zřejmě největší škody v městských lesích. Emma odnesla i část střechy mateřské školy v Dražkovicích. Během dnešního dne sumarizují pracovníci magistrátu škody, aby město mohlo uplatnit nároky u pojišťovny. Výše škod bude vyčíslena do středy.

1 71 141 210 273 274 275 276 277 278 279 280