Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Koncem dubna pardubické letiště na pár dní ztichne

2.4.2008

Vojenské letiště v Pardubicích bude v prvních třech dubnových týdnech v permanenci. Ve čtvrtém týdnu zcela utichne. Vyplývá to z informací, které městu pravidelně poskytuje správa letiště.

I pardubický registr vozidel se potýká s problémy

2.4.2008

Registr motorových vozidel v Pardubicích se od pondělí potýká se stejnými problémy, jako registry v jiných městech. Systém registrace automobilů do centrální databáze stále není plně funkční. Vázne spojení mezi registrem a schengenským informačním systémem (SIS), bez něhož úředníci nemohou vozy do systému zapsat. Kdy si lidé budou moci nová vozidla bez problémů „přihlásit“, úředníci zatím nevědí.

V celostátní evidenci je i 34 válečných hrobů z Pardubicka

1.4.2008

V Pardubicích a jejich okolí je 34 válečných hrobů, v nichž jsou uloženy ostatky 3627 obětí několika válečných konfliktů. Ve většině případů je totožnost pohřbených neznámá. Zatímco u obětí prusko-rakouské či první světové války se zřejmě už nikdy nedozvíme víc o lidech, kteří zde zemřeli, neznámí mrtví z druhé světové války ještě mohou získat zpět svou identitu. I dnes se totiž objevují dokumenty, které mohou příbuzné přivést na stopu předků. V hledání jim pomůže web ministerstva obrany, na němž budou zveřejněny všechny dostupné údaje o válečných hrobech.

První letošní bruslení

31.3.2008

První letošní příležitost pro organizované bruslení ulicemi Pardubic budou mít příznivci in-line bruslí již v pondělí 7. dubna. Tradiční akce „Pardubice na bruslích“se uskuteční od 18:00 hodin. Sraz bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény, kde bude i cíl projížďky.

Nejlepší pedagogové Pardubic převzali ocenění

28.3.2008

Ocenění města převzali v předvečer výročí narození J. A. Komenského ve společenském sále radnice nejlepší pedagogové Pardubic. S oceňováním nejlepších učitelů základních a mateřských škol a domů dětí a mládeže, začalo město v loňském roce.

Komuniké z rady města konané dne 25. března 2008

26.3.2008

6. Rada města, v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, schválila zpracovatele Integrovaného plánu rozvoje města Pardubice. Plány pro území sídliště Dukla, středu města a pro modernizaci městské veřejné správy zpracuje Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje.

Filmaři „loví“ kompars mezi pardubickými občany

25.3.2008

„Lidí na přednášku už máme dost, teď bych potřeboval policisty,“ usoudil zhruba dvě hodiny po zahájení castingu pro nový televizní film vedoucí komparsu. „Můžete být policistkou v uniformě nebo v civilu,“ nabídl roli drobné blondýnce. Než se dívka nadála, dostala instrukce kdy a kam se má dostavit a co ji tam čeká a její fotografie rozšířila databázi komparsistů. Stejně jako dalších sedm desítek pardubických občanů se možná objeví na jaře příštího roku v novém filmu Jiřího Stracha Ďáblova lest.

V městských lesích je v plném proudu likvidace polomů

20.3.2008

V plném proudu je likvidace škod, které počátkem března způsobila v městských lesích vichřice Emma. Lesní společnost, která polomy likviduje, si na pomoc vzala těžkou techniku. Ta těžbu urychlí a navíc minimalizuje rizika hrozící těžařům při likvidaci polomů. Škodu, kterou Emma v městských lesích způsobila, správci odhadují na půl milionu korun. Záleží i na ceně, za níž se jim dřevo z polomů podaří prodat. Z městských lesů je třeba vytěžit zhruba 1500 metrů krychlových dřevní hmoty, což představuje zhruba tři čtvrtiny roční plánované těžby.

Pardubice a Hradec chtějí spolupracovat v oblasti sportu

19.3.2008

PARDUBICE - Východočeská krajská města Pardubice a Hradec Králové chtějí začít spolupracovat v oblasti sportovních aktivit pro širokou veřejnost. Na společném setkání rad obou měst, které se uskutečnilo v úterý 18. března v Pardubicích, jednali královéhradečtí a pardubičtí zástupci o vyhotovení takzvaného generelu sportovní vybavenosti.

Nejlepší pedagogové převezmou ocenění

19.3.2008

Město Pardubice ocení u příležitosti letošního Dne učitelů nejlepší pedagogy. Pamětní listy převezmou 27. března na pardubické radnici. Nejlepší pedagogické pracovníky město oceňuje druhým rokem. Chce tak přispět ke zvýšení prestiže jejich práce.

1 71 141 210 272 273 274 275 276 277 278 280