Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Komuniké z rady města konané dne 25. března 2008

26.3.2008

6. Rada města, v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, schválila zpracovatele Integrovaného plánu rozvoje města Pardubice. Plány pro území sídliště Dukla, středu města a pro modernizaci městské veřejné správy zpracuje Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje.

Filmaři „loví“ kompars mezi pardubickými občany

25.3.2008

„Lidí na přednášku už máme dost, teď bych potřeboval policisty,“ usoudil zhruba dvě hodiny po zahájení castingu pro nový televizní film vedoucí komparsu. „Můžete být policistkou v uniformě nebo v civilu,“ nabídl roli drobné blondýnce. Než se dívka nadála, dostala instrukce kdy a kam se má dostavit a co ji tam čeká a její fotografie rozšířila databázi komparsistů. Stejně jako dalších sedm desítek pardubických občanů se možná objeví na jaře příštího roku v novém filmu Jiřího Stracha Ďáblova lest.

V městských lesích je v plném proudu likvidace polomů

20.3.2008

V plném proudu je likvidace škod, které počátkem března způsobila v městských lesích vichřice Emma. Lesní společnost, která polomy likviduje, si na pomoc vzala těžkou techniku. Ta těžbu urychlí a navíc minimalizuje rizika hrozící těžařům při likvidaci polomů. Škodu, kterou Emma v městských lesích způsobila, správci odhadují na půl milionu korun. Záleží i na ceně, za níž se jim dřevo z polomů podaří prodat. Z městských lesů je třeba vytěžit zhruba 1500 metrů krychlových dřevní hmoty, což představuje zhruba tři čtvrtiny roční plánované těžby.

Pardubice a Hradec chtějí spolupracovat v oblasti sportu

19.3.2008

PARDUBICE - Východočeská krajská města Pardubice a Hradec Králové chtějí začít spolupracovat v oblasti sportovních aktivit pro širokou veřejnost. Na společném setkání rad obou měst, které se uskutečnilo v úterý 18. března v Pardubicích, jednali královéhradečtí a pardubičtí zástupci o vyhotovení takzvaného generelu sportovní vybavenosti.

Nejlepší pedagogové převezmou ocenění

19.3.2008

Město Pardubice ocení u příležitosti letošního Dne učitelů nejlepší pedagogy. Pamětní listy převezmou 27. března na pardubické radnici. Nejlepší pedagogické pracovníky město oceňuje druhým rokem. Chce tak přispět ke zvýšení prestiže jejich práce.

Představitelé Turecka uctili památku svých padlých

18.3.2008

S nejvyššími státními a vojenskými poctami uctili dnes představitelé Turecké republiky a další hosté památku 508 vojáků, pohřbených během první světové války na centrálním hřbitově v Pardubicích. Turecká republika nechala památník svým vojákům vybudovat v roce 2000. Od té doby sem každoročně při příležitostí osamostatnění Turecka (18. března 1915) přijíždějí zástupci republiky uctít památku svých vojáků. Tureckou delegaci, kterou vedl velvyslanec Corai Targay, přijal po skončení pietního aktu pardubický primátor Jaroslav Deml.

Majitelům privatizovaných bytů slouží nové poradenské centrum

17.3.2008

Obyvatelům privatizovaných bytových domů, ale i těm, jejichž byty privatizace teprve čeká, slouží od tohoto týdne Bytové poradenské centrum. Kancelář centra sídlí v Domě služeb a nabízí služby, které mají pomoci vlastníkům bytů a bytových domů zajistit vyšší kvalitu stávajícího bytového fondu.

Na Pardubicku začal výzkum dopravního chování

17.3.2008

Na Pardubicku a Královéhradecku začal v těchto dnech průzkum dopravního chování obyvatel. Potrvá do 30. května. Tazatelé navštíví vybrané domácnosti a jejich příslušníků se budou ptát na jejich každodenní cestování. Průzkum, který provádějí pracovníci společnosti GfK Praha, je anonymní a jeho výsledky by měly přispět k řešení některých dopravních problémů ve městě a v regionu.

Ve městě vyrostou nová hřiště

14.3.2008

V Pardubicích vzniknou dvě nová víceúčelová hřiště. Jejich součástí budou nafukovací haly, která umožní využívání části sportovišť i v zimních měsících. Hřiště vybudují z evropských dotací a s podporou města tělovýchovné organizace Sokol Pardubice a HC SKP Pardubice.

O budoucnosti plaveckého areálu není definitivně rozhodnuto

13.3.2008

O rekonstrukci Plaveckého areálu Pardubice, a především o budoucnosti skokanském bazénu, jednali zastupitelé Pardubic na úterním zasedání. Po dlouhé diskusi dali skokanskému bazénu poslední šanci. Pokud město do konce dubna tohoto roku nedostane písemný příslib dotace ve výši 50 milionů korun na rekonstrukci skokanského bazénu, zařízení zruší. Na jeho místě by byl, v rámci nutné rekonstrukce plaveckého areálu, vybudován aquapark(bazén atrakcí) pro širokou veřejnost.

1 69 136 204 263 264 265 266 267 268 269 271