Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Bruslení v rámci půlmaratónu

17.4.2008

V sobotu 19. dubna budou mít vyznavači in-line bruslí příležitost projet se ulicemi města Pardubic. Akce se koná jako součást mezinárodního mistrovství ČR Pardubického vinařského půlmaratónu 2008. Sraz bruslařů je v 11 hodin tentokrát na třídě Míru, kde bude start i cíl projížďky na in-line bruslích. Trasa jízdy bude měřit zhruba 4 kilometry a povede z centra města na Bílé předměstí a zpět na třídu Míru. Zde se budou odehrávat i další doprovodné akce vinařského půlmaratónu.

Ulice Pardubic budou v sobotu opět patřit maratóncům

16.4.2008

Pardubice budou v sobotu 19. dubna patřit sportovcům, zejména běžcům. V ulicích krajského města se už podruhé poběží vinařský půlmaratón, závod s téměř čtyřicetiletou tradicí. Motoristé proto musejí Pardubicích v sobotu počítat s řadou dopravních omezení, která zasáhnou i do režimu městské hromadné dopravy.

Zájem o umístění dětí do školky roste, pro pardubické kapacita stačí

15.4.2008

Rodiče letos v Pardubicích přihlásili v řádném termínu zápisů do mateřských škol 900 dětí. Je to o 140 více, než v loňském roce. Přesto budou do mateřských škol přijaty všechny přihlášené děti z Pardubic starší tří let. Odmítnuty budou přihlášky 63 dětí, které nemají bydliště v Pardubicích. „Máme povinnost postarat se o děti žijící v našem městě a pro ty kapacita našich mateřských škol stačí,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.

10 let pardubického Seniorcentra

14.4.2008

V dubnu uplynulo již deset let od založení Seniorcentra v Pardubicích. Kromě Rady seniorů a 24 klubů seniorů je to jeden ze tří pilířů seniorských aktivit ve městě. Kulaté jubileum oslavili senioři v Seniorcentru počátkem dubna setkáním při zpěvu a tanci. Nechyběla ocenění seniorů, kteří pomáhali a pomáhají svou prací výbornému fungování Seniorcentra.

Město přidá na opravu Kostelíčka a fary přes 400.000 korun

10.4.2008

Pardubický magistrát přidá letos na opravu fary a Kostelíčka více než 400.000 korun. Záchrana obou kulturních památek je součástí Programu regenerace městské památkové rezervace, na níž město vyčlenilo, stejně jako v loňském roce, milion korun. Stát letos na obnovu pardubické památkové zóny přidá 400.000 korun. S podporou z programu regenerace bude v roce 2008 opraveno sedm soukromých a církevních objektů. Jejich vlastníci do regenerace vloží více než 2,6 milionu korun.

Pardubičtí Romové oslavili svůj dnešní svátek v předstihu

8.4.2008

Na 8. duben připadá mezinárodní den Romů. Pardubičtí Romové jej oslavili v předstihu již v neděli. V nově zrekonstruovaném vnitrobloku v Husově ulici se sešlo na 200 lidí. Připomněli si společný původ, historii i kulturní dědictví Romů. Mezinárodní den Romů slouží k připomenutí identity tohoto etnika. V České republice se slaví od roku 2001.

Komuniké z rady města konané dne 8. dubna 2008

8.4.2008

1. Rada města schválila strategii rozvoje Pardubické karty pro roky 2008-2010. Pardubická karta bude sloužit jako multifunkční produkt, například na základních školách k zaplacení stravování, případně ke vstupu do jednotlivých pavilonů školy. Výhledově by mohla být Pardubická karta zapojena do systému úhrad volnočasových aktivit (plavecký areál, knihovna, apod.), k placení parkovného či jako součást docházkového systém ve všech budovách magistrátu.

Změny na radnici pokračují personálními audity

7.4.2008

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil 12 pracovních míst, v současné době zaměstnává 344 úředníků. Podle tajemníka Martina Růžičky však není tento stav definitivní. Magistrát totiž teprve čekají personální a procesní audity, jejichž výsledky rozhodnou o dalším směřování personální politiky na radnici.

Vyjádření primátora Pardubic ke kácení stromů u obchodního centra OBI

3.4.2008

Vážení spoluobčané, předkládám vám své vyjádření k případu, který se opakovaně objevil v médiích a který se týká kontroverzního kácení stromů na levém břehu Labe u obchodního centra OBI. Je zcela nepochybné, že za kácení je plně zodpovědný Úřad městského obvodu 1, v jehož čele stojí paní starostka Hana Tomanová. Avšak vzhledem k tomu, že paní starostka mlčky přihlíží k doslova diletantskému přístupu příslušných úředníků ÚMO 1, rozhodl jsem se, že já k této věci mlčet nebudu.

Koncem dubna pardubické letiště na pár dní ztichne

2.4.2008

Vojenské letiště v Pardubicích bude v prvních třech dubnových týdnech v permanenci. Ve čtvrtém týdnu zcela utichne. Vyplývá to z informací, které městu pravidelně poskytuje správa letiště.

1 69 136 204 262 263 264 265 266 267 268 271