Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Matrika bude uzavřena

12.5.2008

Odbor správních agend pardubického magistrátu upozorňuje, že ve čtvrtek 15. května a v pátek 16. května bude zcela uzavřena pardubická matrika. „Důvodem je školení pracovnic matrik městských a obecních úřadů Pardubického kraje,“ vysvětlila vedoucí oddělení matriky Zdeňka Havlíčková. K dispozici občanům budou matrikářky opět v pondělí 19. května.

Mladí in-line hokejisté se utkají v ČEZ aréně

9.5.2008

V sobotu 10. května se v malé hale ČEZ arény v Pardubicích uskuteční turnaj in-line hokejistů - přípravek, který je součástí kvalifikace na mistrovství České republiky v in-line hokeji.

Italský den na dostihovém závodišti

7.5.2008

Pardubické závodiště ožije 8. května dostihy v rámci Italského dne. Diváci se mohou těšit na devět překážkových dostihů.

Město poradí jak získat dotace na regeneraci domů

7.5.2008

Pardubický magistrát chce „vtáhnout“ obyvatele městského obvodu V a zejména majitele bytů na Dukle a Višňovce do příprav Integrovaného plánu rozvoje města pro toto území. Vlastníci bytových domů totiž mohou díky zapojení do integrovaných plánů získat dotace na regeneraci bytových domů. Více informací získají na setkání se zástupci města, které se koná v pondělí 12. května od 17:00 v kulturním domě na Dukle.

Zastupitelé vybrali členy představenstva a dozorčí rady HC MOELLER Pardubice

7.5.2008

Zastupitelstvo města Pardubic na svém zasedání v úterý 6. května 2008 schválilo návrh na nové obsazení zástupci města v představenstvu a dozorčí radě společnosti HC MOELLER PARDUBICE a.s.

Činnost na letišti v měsíci květnu

5.5.2008

Výcvik na vojenském letišti v Pardubicích bude v měsíci květnu přibližně ve stejném rozsahu jako v předchozím období. Létání bude probíhat na všech typech letounů provozovaných na zdejším letišti v pracovních dnech mimo pátků v době od 9:00 do 23:00. „Stejně jako v dubnu i v tomto měsíci dojde k výraznému omezení letového provozu z technických důvodů. Provoz vojenských letounů bude zastaven mezi 19. a 23. květnem,“ uvedla kapitánka Iva Machová.

Další akce Pardubice na bruslích

5.5.2008

Příznivci in-line bruslí se mohou těšit na další akci Pardubice na bruslích. Příležitost pro organizované bruslení budou mít ve čtvrtek 8. května a to v rámci atletického meetingu Patnáctka hvězdy Pardubice. Sraz bruslařů je v 10:00 hodin tentokrát u atletického stadionu na Dukle, kde bude start i cíl projížďky na in-line bruslích. Na bezpečnou jízdu bruslařů budou jako vždy dohlížet strážníci městské policie Pardubice.

Červnové Pardubice budou plné zábavy a umění

5.5.2008

Pardubice budou v červnu roztančeným a rozezpívaným městem. Zejména v jeho centru se budou obyvatelé i návštěvníci Pardubic setkávat s různými formami umění téměř na každém kroku. Tradiční červnový maratón zábavy odstartuje v pátek 6. června již 18. Pernštýnská noc. Pak už se ve městě bude zpívat, tančit, muzicírovat i hrát divadlo až do 19. června.

Factum Invenio: Většina obyvatel Pardubic si myslí, že život ve městě se zlepšuje

2.5.2008

Většina obyvatel Pardubic si myslí, že se život ve městě zlepšuje. Zjistila to agentura Factum Invenio, která v průběhu března a dubna provedla v Pardubicích rozsáhlý průzkum veřejného mínění. Největším problémem Pardubic je podle mínění občanů doprava; uvedla ji více než pětina lidí (22 %). K velkým problémům patří také životní prostředí a parkování. Obyvatelé Pardubic se o činnost volených zástupců města ani svého obvodu příliš nezajímají. O volené zástupce Pardubic se zajímá 30 % osob, o zastupitele městských obvodů 37 % osob. Jméno primátora Pardubic dokázalo správně uvést 77 % osob. Jméno starosty svého obvodu dokázala uvést necelá polovina osob, ovšem v některých případech nebyly odpovědi správné.

Do lesa u Černé za Bory vyrazili dřevorubci

29.4.2008

Za asistence městské policie začali v úterý 29. dubna dřevorubci uvolňovat prostor pro cyklostezku do Černé za Bory. Kácet budou na pravé straně Průmyslové ulice, ve směru od Pardubic, kde musí během dvou týdnů vymýtit zhruba 300 metrů dlouhý pás lesa. Vzhledem k tomu, že budou porážet stromy v blízkosti silnice, neobejdou se bez pomoci strážníků.

1 69 137 204 261 262 263 264 265 266 267 272