Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

14. září 2008 DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ

8.9.2008

Září je měsíc, kdy se každoročně po celé Evropě konají Dny evropského dědictví (European Heritage Days). V jejich rámci se nejširší veřejnosti otevírají brány nejzajímavějších památek, objektů a prostor, včetně těch, které jsou z části nebo zcela nepřístupné.

Neděle bude v Pardubicích ve znamení historie

8.9.2008

Obyvatelé i návštěvníci Pardubic se mohou v neděli 14. září ponořit do historie. Město se již po sedmé přihlásilo k mezinárodní akci Dny evropského dědictví (European Heritage Days), během níž si lidé v celé Evropě připomínají své kulturní dědictví. V těchto dnech se veřejnosti otvírají jindy uzavřené památky, depozitáře muzeí a podobně. V Pardubicích je většina akcí konaná v rámci EHD bezplatná. Například v muzeu si mohou tuto neděli návštěvníci zdarma prohlédnout všechny expozice a sály pardubického zámku a vystoupat na jinak uzavřenou zámeckou věž. Milovníci historie se také mohou vydat na tradiční procházku po městské památkové zóně s ředitelem muzea, historikem Františkem Šebkem.

První mateřinky v Pardubicích se oblékají do teplého kabátu

4.9.2008

Zateplování je prubířským kamenem pro město, personál i rodiče Pardubice letos začaly se zateplováním svých školních budov. První dotace na snížení jejich energetické náročnosti (zhruba 45 milionů korun) získalo město z operačního programu SFŽP pro pět objektů, čtyři mateřské a jednu základní školu. Samotné zateplování prvních objektů se stalo prubířským kamenem pro město, personál školek i rodiče. Nebylo totiž dokončeno během letních prázdnin, jak město původně plánovalo. Zatímco mateřská škola v Rosicích a v Resslově ulici od 1. září fungují, byť s určitým omezením, Sluníčko v Gorkého ulici je tento týden uzavřené.

Pardubická jízdní policie uspěla na mezinárodních závodech

1.9.2008

O tomto víkendu se v Ostravě konal již 11. ročník mezinárodního závodu jízdních policií. Účastnily se ho jízdní oddíly z Itálie, Polska, Slovenska a oddíly Policie České republiky z Prahy, Brna a Zlína a oddíly Městská policie z Ostravy a Pardubic, celkem 23 párů jezdců a koní.

Nový školní rok ve znamení in-line bruslí

28.8.2008

Příznivci kolečkových bruslí budou mít v pondělí 1. září další možnost zúčastnit se oblíbené akce Pardubice na bruslích. Peloton bruslařů vyjede tradičně z parkoviště u ČEZ arény v 19:00, kde bude i cíl projížďky. Na bezpečnost akce budou jako vždy dbát strážníci městské policie.

Kvůli zateplování bude omezen provoz některých školek

26.8.2008

Tři mateřské školky v Pardubicích se budou v následujících týdnech potýkat s určitými omezeními, která souvisí s probíhajícím zateplováním těchto objektů. Nejhorší situace je v mateřské školce Sluníčko v Gorkého ulici, kde nebudou stavební práce v takovém stádiu, aby mohly děti nastoupit již 1. září. „Dodavatelská firma slíbila, že předá rekonstruované vnitřní prostory nejpozději 7. září. Za tyto komplikace se rodičům, dětem i pracovníkům školek omlouváme,“ uvedl primátor Jaroslav Deml.

Představitelé Pardubic zopakovali své NE spalovně

26.8.2008

Představitelé Pardubic opět odmítli záměr společnosti AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. modernizovat stávající spalovnu průmyslového odpadu v areálu Synthesie. Ve stanovisku, které v rámci dalšího kola připomínkového řízení ke studii EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí) v těchto dnech zaslali ministerstvu životního prostředí, se důrazně ohrazují proti výstavbě spalovny. Ta má ročně zlikvidovat tisíce tun odpadů, svážených do Synthesie nejen z Pardubického kraje, ale z celé republiky.

Na první školní den se v Pardubicích chystá více než 700 dětí

22.8.2008

Poslední týden dělí děti od okamžiku, kdy školní zvonek definitivně odzvoní letním prázdninám. V pardubických školách znovu usedne do lavic na 7500 dětí. Mezi nimi bude přes 700 prvňáčků. Přesný počet bude znám až se zahájením školního roku. „O týden si prázdniny prodlouží žáci druhého stupně základní školy Polabiny I. Mají ředitelské volno, neboť stále probíhají práce na odstranění škod, které ve škole napáchaly červencové deště,“ řekla vedoucí odboru komunitních služeb Ivana Liedermanová.

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

21.8.2008

Ředitel informačního centra Pardubice Region Tourism (P.R.T.) Martin Prorok rezignoval na svoji funkci. Důvodem byly nálezy externího auditora, který odhalil v účetnictví této příspěvkové organizace města vážná pochybení. Svoji rezignaci předložil Martin Prorok radě města na jejím jednání 19. srpna. Rada města vzala jeho rezignaci na vědomí a zároveň pověřila jednoho ze zaměstnanců P.R.T. dočasným řízením infocentra, a to až do doby, než bude v konkurzu vybrán ředitel nový.

1 68 136 203 254 255 256 257 258 259 260 270