Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Prodej pardubických bytů se kvůli pravidlům nezpozdí

19.9.2008

Město Pardubice připravuje další etapu prodeje městských bytů. Zastupitelé již schválili zásady prodeje a v září měli jednat o pravidlech podle nichž se budou byty prodávat.

Na radnici je k nahlédnutí posudek na stavbu terminálu

19.9.2008

Do konce září může veřejnost nahlédnout do posudku vlivu výstavby odbavovacího terminálu s parkovacími a zpevněnými plochami na pardubickém letišti na životní prostředí (EIA). Stavbu terminál připravuje provozovatel civilního letiště, společnost East Bohemian Airport (EBA).

Do roku 2010 investují Pardubice do oprav škol téměř 340 milionů

17.9.2008

Město Pardubice investuje během tří let do oprav a zateplení školních budov více než 337,5 milionu korun. S podporou Fondu soudržnosti EU a Státního fondu životního prostředí (SFŽP) zateplí 20 školních budov. Pardubické projekty na snížení energetické náročnosti budov získaly dotaci téměř 225 milionů korun. Dalších 113 milionů korun uvolní město do roku 2010 ze svého rozpočtu. Školní budovy budou mít po rekonstrukci zateplené pláště a střechy i nová okna. Investice se městu v příštích desetiletích vrátí v úsporách energií.

Pardubické divadlo získalo auto na hybridní pohon

15.9.2008

Členové souboru pardubického divadla mají odedneška k dispozici automobil Toyota Prius s hybridním motorem. Na rok jim jej bezplatně zapůjčila pardubická pobočka tohoto výrobce. „Je to v trámci naší propagace nových technologií. Chceme české zákazníky seznámit s vozy na hybridní pohon a získat jejich důvěru,“ řekl dnes při slavnostním předání automobilu generální ředitel Toyota Tsusho Praha Miroslav Kletečka.

Na Pardubické letiště se stěhují dopravní letadla z Kbel

15.9.2008

Na vojenském letišti v Pardubicích působí odedneška vojenské letouny 24. základny dopravního letectva z Prahy – Kbel. Podle informací, které dostal primátor Pardubic Jaroslav Deml od velitele pardubického letiště pplk. Martina Janatky a zástupce velitele kbelské základy plk. Jiřího Dvořáka zde dopravní letouny zůstanou do konce listopadu. „Důvodem je oprava vzletové a přistávací dráhy na letišti v Praze – Kbelích, která si vyžádá výluku v době od 15. září do 30. listopadu 2008,“ informovala mluvčí pardubického letiště Iva Machová.

První poprázdninová diskuse s primátorem

12.9.2008

V pondělí 15. září se primátor Pardubic Jaroslav Deml po prázdninové odmlce vrátí k tradici diskusí s občany a to prostřednictvím internetu. Chat s primátorem, v němž se jej kdokoli může zeptat na cokoli, začne na adrese www.pardubice.eu v 16:00 a potrvá hodinu.

Projekt evropské pomoci bulharské samosprávě pokračuje

10.9.2008

V Pardubicích v těchto dnech jednají představitelé radnic nizozemského města Doetinchem, bulharského Perniku a hostitelského města o dalším, již druhém projektu evropské pomoci rozvoji bulharské veřejné správy. V minulých dvou letech všechna tři města společně pracovala na projektu zkvalitnění fungování radnice v Perniku. Druhý společný projekt má bulharské radnici pomoci při zavádění informačních technologií do komunikace úřadu s veřejností.

Do Pardubic zavítá roadshow k filmu Tobruk

9.9.2008

V neděli 14. září bude mít od 20 hodin v pardubickém multikině premiéru český válečný film Tobruk. „Tento film je v hluboké úctě věnován všem českým a slovenským veteránům jakož i domácímu odboji. Především pak ale příslušníkům Československého pěšího praporu 11 - Východního, kteří po boku Angličanů, Australanů, Poláků a Jihoafričanů na podzim roku 1941 bránili před německými a italskými jednotkami poslední Spojenci ovládaný strategický přístav na severu Libye – TOBRUK,“ řekl Václav Marhoul, autor námětu, scénáře a režisér filmu Tobruk.

1 68 136 203 253 254 255 256 257 258 259 270