Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pardubice požádají unii o 420 milionů na rozvoj centra

29.9.2008

Pardubice požádají prostřednictvím regionálního operačního programu Evropskou unii o dotace přesahující 420 miliónů korun. Tyto prostředky chce město investovat do rozvoje svého centra. O podání žádosti prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města Pardubice (IPRM), který má „podtitul“ Přitažlivé město, rozhodlo 23. září městské zastupitelstvo.

Dubinská škola žloutenku nemá

24.9.2008

Mezi rodiči dětí navštěvujících základní školu na pardubickém sídlišti Dubina zavládla panika. Mladá fronta Dnes totiž přinesla informaci, podle níž je dubinská škola jednou z těch, v nichž děti onemocněly žloutenkou. Tato informace se nezakládá na pravdě. Jediný případ infekční žloutenky byl diagnostikován u žáka základní školy v Resslově ulici.

V neděli bude uzavřena Hradecká, v pondělí ulice Na Drážce

23.9.2008

V příštích dnech budou krátkodobě uzavřeny části dvou frekventovaných ulic. V ulici Na Drážce bude v pondělí omezen provoz kvůli opravám vozovky, v Hradecké v neděli kvůli sportovní akci.

Kvůli šíření žloutenky zřídilo město Pardubice zvláštní komisi

23.9.2008

Město Pardubice zřídilo zvláštní komisi, jejíž členové se budou intenzivně zabývat problematikou zvyšujícího se výskytu hepatitidy typu A neboli žloutenky. O vzniku komise rozhodla dnes na svém mimořádném jednání rada města. Členem komise bude za vedení města náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková, dále v ní budou zastoupeni odborní pracovníci odboru komunitních služeb a kanceláře magistrátu. „V žádném případě nechceme současnou situaci podcenit. Komise bude koordinovat patřičné kroky s nemocnicí, hygieniky a zástupci městských škol a školek,“ uvedl primátor Jaroslav Deml.

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

22.9.2008

Zastupitelstvo města Pardubic bude během svého zasedání v úterý 23. září jednat také o budoucnosti budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Zastupitelům bude předložen materiál, podle něhož by město bezodkladně požádalo stát o převedení klíčové administrativní budovy do svého majetku. „Jde o mimořádný a dříve neavizovaný bod jednání zastupitelstva. Chceme tím reagovat na postup Pardubického kraje, který udělal před několika dny totéž. Tento krok kraje je mimo jakékoliv předcházející dohody, o objekt totiž usilujeme mnoho let. Rádi bychom ho využili pro potřeby státní správy. Mrzí mne, že s námi kraj o této záležitosti nejednal,“ uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml.

Prodej pardubických bytů se kvůli pravidlům nezpozdí

19.9.2008

Město Pardubice připravuje další etapu prodeje městských bytů. Zastupitelé již schválili zásady prodeje a v září měli jednat o pravidlech podle nichž se budou byty prodávat.

Na radnici je k nahlédnutí posudek na stavbu terminálu

19.9.2008

Do konce září může veřejnost nahlédnout do posudku vlivu výstavby odbavovacího terminálu s parkovacími a zpevněnými plochami na pardubickém letišti na životní prostředí (EIA). Stavbu terminál připravuje provozovatel civilního letiště, společnost East Bohemian Airport (EBA).

Do roku 2010 investují Pardubice do oprav škol téměř 340 milionů

17.9.2008

Město Pardubice investuje během tří let do oprav a zateplení školních budov více než 337,5 milionu korun. S podporou Fondu soudržnosti EU a Státního fondu životního prostředí (SFŽP) zateplí 20 školních budov. Pardubické projekty na snížení energetické náročnosti budov získaly dotaci téměř 225 milionů korun. Dalších 113 milionů korun uvolní město do roku 2010 ze svého rozpočtu. Školní budovy budou mít po rekonstrukci zateplené pláště a střechy i nová okna. Investice se městu v příštích desetiletích vrátí v úsporách energií.

Pardubické divadlo získalo auto na hybridní pohon

15.9.2008

Členové souboru pardubického divadla mají odedneška k dispozici automobil Toyota Prius s hybridním motorem. Na rok jim jej bezplatně zapůjčila pardubická pobočka tohoto výrobce. „Je to v trámci naší propagace nových technologií. Chceme české zákazníky seznámit s vozy na hybridní pohon a získat jejich důvěru,“ řekl dnes při slavnostním předání automobilu generální ředitel Toyota Tsusho Praha Miroslav Kletečka.

Na Pardubické letiště se stěhují dopravní letadla z Kbel

15.9.2008

Na vojenském letišti v Pardubicích působí odedneška vojenské letouny 24. základny dopravního letectva z Prahy – Kbel. Podle informací, které dostal primátor Pardubic Jaroslav Deml od velitele pardubického letiště pplk. Martina Janatky a zástupce velitele kbelské základy plk. Jiřího Dvořáka zde dopravní letouny zůstanou do konce listopadu. „Důvodem je oprava vzletové a přistávací dráhy na letišti v Praze – Kbelích, která si vyžádá výluku v době od 15. září do 30. listopadu 2008,“ informovala mluvčí pardubického letiště Iva Machová.

1 68 135 202 251 252 253 254 255 256 257 269