Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Komuniké z rady města konané dne 26. února 2008

27.2.2008

2. Rada města odmítla prodej objektu Ideonu v Jiráskově ulici, o který projevil zájem stávající nájemce. Město nebude o prodeji uvažovat minimálně do doby, než bude zrekonstruován sousední plavecký areál.

Odedneška musí být pardubický perník opravdu z Pardubic

27.2.2008

Pardubický perník, kterým se město pyšní jako jedním ze svých symbolů, musí být od 27. února 2008 vyroben skutečně v Pardubicích. Od tohoto data je totiž tento název chráněn Evropskou unií. Certifikátem potvrzujícím, že Pardubický perník je zapsán v rejstříku chráněných označení původu a chráněných zeměpisných označení, se dnes na pardubické radnici pochlubili zástupci pardubických perníkářů.

Magistrát města Pardubic spolupracuje s Univerzitou Pardubice na pořádání akce International Week

22.2.2008

Univerzita Pardubice pořádá každoročně akci International Week, jejímž cílem je poskytnout studentům a akademickým pracovníkům Univerzity Pardubice podrobné informace o možnostech studia a stáží v zahraničí a široké veřejnosti představit mezinárodní aktivity Univerzity.

Služebna městské policie se stěhuje do nemocnice

22.2.2008

Městští strážníci, kteří mají v současné době služebnu provizorně v zasedací místnosti úřadovny městského obvodu IV (Pardubičky), se v nejbližší době odstěhují do pardubické nemocnice. Prostory pro služebnu poskytne městské policii krajská nemocnice. Zařízení od konce loňského roku využívá služeb strážníků při řešení dopravních problémů ve svém areálu.

Do první třídy se v Pardubicích chystá přes 800 dětí

20.2.2008

Více než 800 dětí usedne letos v září v Pardubicích poprvé do školních lavic. Ve městě a okolních obcích to bude více než 1000 dětí. V Pardubicích přišlo počátkem února k zápisu 816 dětí, další čeká nástup do školy po ročním odkladu. Podle zkušeností z minulých let nastoupí po prázdninách do pardubických základních škol asi 819 prvňáků.

Na podporu cestovního ruchu je v městské pokladně připraven další milion

19.2.2008

Již třetím rokem vypisuje město grantové řízení na podporu cestovního ruchu v Pardubicích. Z fondu, v němž je pro letošní rok 1,085 milionu korun, podpoří soukromé aktivity , které přispějí k rozvoji cestovního ruchu a přivedou do města více turistů. V minulých letech rozdělilo město z fondu mezi žadatele více než dva miliony korun.

První chat s primátorem v roce 2008

15.2.2008

Ve středu 20. února budou moci občané opět využít možnost diskutovat s primátorem Pardubic Jaroslavem Demlem a to prostřednictvím internetu. Chat s primátorem, v němž se jej kdokoli může zeptat na cokoli, začne na adrese www.pardubice.eu v 16:00 a potrvá hodinu.

Pilotní projekt vzdělávání sociálních pracovníků má první absolventy

14.2.2008

Téměř 70 lidí počátkem února úspěšně dokončilo roční vzdělávací projekt na posílení dovedností a znalostí sociálních pracovníků v Pardubicích. Projekt za necelé tři miliony korun byl z převážné části financován z evropského sociálního fondu, zhruba půl milionu na něj město získalo od státu. Cílem pilotního projektu, který připravil Magistrát města Pardubic bylo zkvalitnění sociálních služeb ve městě prostřednictvím odborné přípravy těch, kteří je poskytují. Projekt je nyní k dispozici dalším městům.

Město ocenilo nejlepší sportovce Pardubicka za rok 2007

8.2.2008

V hudebním sále pardubické radnice si v tomto týdnu dali dostaveníčko příznivci sportu. Město Pardubice, společně s pardubickou organizací ČSTV, vyhlásilo nejlepší sportovce Pardubicka roku 2007. Město ocenilo výsledky 31 aktivních sportovců a družstev. Za významnou dlouhodobou trenérskou činnost udělilo mimořádné ocenění devětaosmdesátiletému Arnoštovi Křivkovi, zakladateli atletického oddílu RH Pardubice, sportovci a špičkovému trenérovi, který dodnes vede skupinu úspěšných sprintérů. Zvláštní cenou ohodnotilo i mimořádný výkon kanoisty Přemysla Duška, který v loňském roce získal v kategorii veteránů mimo jiné titul mistra světa a mistra Evropy ve vodáckém maratónu.

1 64 128 191 248 249 250 251 252 253 254