Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

První poprázdninová diskuse s primátorem

12.9.2008

V pondělí 15. září se primátor Pardubic Jaroslav Deml po prázdninové odmlce vrátí k tradici diskusí s občany a to prostřednictvím internetu. Chat s primátorem, v němž se jej kdokoli může zeptat na cokoli, začne na adrese www.pardubice.eu v 16:00 a potrvá hodinu.

Projekt evropské pomoci bulharské samosprávě pokračuje

10.9.2008

V Pardubicích v těchto dnech jednají představitelé radnic nizozemského města Doetinchem, bulharského Perniku a hostitelského města o dalším, již druhém projektu evropské pomoci rozvoji bulharské veřejné správy. V minulých dvou letech všechna tři města společně pracovala na projektu zkvalitnění fungování radnice v Perniku. Druhý společný projekt má bulharské radnici pomoci při zavádění informačních technologií do komunikace úřadu s veřejností.

Do Pardubic zavítá roadshow k filmu Tobruk

9.9.2008

V neděli 14. září bude mít od 20 hodin v pardubickém multikině premiéru český válečný film Tobruk. „Tento film je v hluboké úctě věnován všem českým a slovenským veteránům jakož i domácímu odboji. Především pak ale příslušníkům Československého pěšího praporu 11 - Východního, kteří po boku Angličanů, Australanů, Poláků a Jihoafričanů na podzim roku 1941 bránili před německými a italskými jednotkami poslední Spojenci ovládaný strategický přístav na severu Libye – TOBRUK,“ řekl Václav Marhoul, autor námětu, scénáře a režisér filmu Tobruk.

14. září 2008 DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ

8.9.2008

Září je měsíc, kdy se každoročně po celé Evropě konají Dny evropského dědictví (European Heritage Days). V jejich rámci se nejširší veřejnosti otevírají brány nejzajímavějších památek, objektů a prostor, včetně těch, které jsou z části nebo zcela nepřístupné.

Neděle bude v Pardubicích ve znamení historie

8.9.2008

Obyvatelé i návštěvníci Pardubic se mohou v neděli 14. září ponořit do historie. Město se již po sedmé přihlásilo k mezinárodní akci Dny evropského dědictví (European Heritage Days), během níž si lidé v celé Evropě připomínají své kulturní dědictví. V těchto dnech se veřejnosti otvírají jindy uzavřené památky, depozitáře muzeí a podobně. V Pardubicích je většina akcí konaná v rámci EHD bezplatná. Například v muzeu si mohou tuto neděli návštěvníci zdarma prohlédnout všechny expozice a sály pardubického zámku a vystoupat na jinak uzavřenou zámeckou věž. Milovníci historie se také mohou vydat na tradiční procházku po městské památkové zóně s ředitelem muzea, historikem Františkem Šebkem.

První mateřinky v Pardubicích se oblékají do teplého kabátu

4.9.2008

Zateplování je prubířským kamenem pro město, personál i rodiče Pardubice letos začaly se zateplováním svých školních budov. První dotace na snížení jejich energetické náročnosti (zhruba 45 milionů korun) získalo město z operačního programu SFŽP pro pět objektů, čtyři mateřské a jednu základní školu. Samotné zateplování prvních objektů se stalo prubířským kamenem pro město, personál školek i rodiče. Nebylo totiž dokončeno během letních prázdnin, jak město původně plánovalo. Zatímco mateřská škola v Rosicích a v Resslově ulici od 1. září fungují, byť s určitým omezením, Sluníčko v Gorkého ulici je tento týden uzavřené.

Pardubická jízdní policie uspěla na mezinárodních závodech

1.9.2008

O tomto víkendu se v Ostravě konal již 11. ročník mezinárodního závodu jízdních policií. Účastnily se ho jízdní oddíly z Itálie, Polska, Slovenska a oddíly Policie České republiky z Prahy, Brna a Zlína a oddíly Městská policie z Ostravy a Pardubic, celkem 23 párů jezdců a koní.

Nový školní rok ve znamení in-line bruslí

28.8.2008

Příznivci kolečkových bruslí budou mít v pondělí 1. září další možnost zúčastnit se oblíbené akce Pardubice na bruslích. Peloton bruslařů vyjede tradičně z parkoviště u ČEZ arény v 19:00, kde bude i cíl projížďky. Na bezpečnost akce budou jako vždy dbát strážníci městské policie.

Kvůli zateplování bude omezen provoz některých školek

26.8.2008

Tři mateřské školky v Pardubicích se budou v následujících týdnech potýkat s určitými omezeními, která souvisí s probíhajícím zateplováním těchto objektů. Nejhorší situace je v mateřské školce Sluníčko v Gorkého ulici, kde nebudou stavební práce v takovém stádiu, aby mohly děti nastoupit již 1. září. „Dodavatelská firma slíbila, že předá rekonstruované vnitřní prostory nejpozději 7. září. Za tyto komplikace se rodičům, dětem i pracovníkům školek omlouváme,“ uvedl primátor Jaroslav Deml.

1 67 133 198 247 248 249 250 251 252 253 264