Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Výcvik budoucích pilotů v Pardubicích pro letošní rok skončil

3.11.2008

Na pardubickém vojenském letišti pro letošní rok skončil výcvik budoucích pilotů, posluchačů Univerzity obrany Brno.Ve zbývajících dvou měsících roku 2008 budou z Pardubic startovat cvičná letadla pilotovaná instruktory Centra leteckého výcviku (CLV) a armádními letci a funkcionáři. Létat budou od pondělí do čtvrtka.

1026535.jpg

Testovací tisková zpráva

3.11.2008

Majitelům zahrádek Na Ležánkách v těchto dnech komplikuje cestu k pozemkům rekonstrukce mostku v ulici Na Ležánkách i projekt dostavby kanalizační soustavy Labe – Loučná, který pokračuje v ulici Mezi Mosty. Práce omezující provoz v těchto dvou ulicích by měly skončit v jarních měsících.

Dukla a Višňovka budou mít plán rozvoje do konce roku

24.10.2008

Po zpracování Integrovaného plánu rozvoje města „přitažlivé město“ do regionálního operačního programu vytváří město v rámci integrovaného operačního programu Integrovaný plán rozvoje města “území sídliště Dukla a Višňovka”. Dle podmínek stanovených MMR ČR musí být do konce letošního roku hotov. Akce v něm naplánované musí být dokončeny do poloviny roku 2015. Pokud Pardubice uspějí v konkurenci s ostatnímu městy, získá pátý městský obvod evropské finance určené na zlepšení prostředí v problémových sídlištích.

Pardubice uctí výročí vzniku republiky koncertem, průvodem i veselicí

24.10.2008

Oslavy 90. výročí vzniku samostatné Československé republiky začnou v Pardubicích již v předvečer vyhlášení samostatnosti slavnostním koncertem Komorní filharmonie Pardubice. V úterý 28. října připomene jeden z nejvýznamnějších mezníků v historii českého i slovenského národa průvod městem a slavnostní akt u pomníku prvního československého prezidenta Tomáše Garique Masaryka, zakončený dobovou veselicí.

Palackého ulici o víkendu přemostí nová lávka

22.10.2008

Palackého ulici u obchodního domu Tesco přemostí během nadcházejícího víkendu konstrukce nové lávky pro pěší. Nahradí původní nadchod, který byl v červenci kvůli dezolátnímu stavu zbourán. Nový začne sloužit v listopadu, kdy bude otevřen Palác Pardubice, na nějž navazuje.

Zřízení útvaru urbanismu a architektury

22.10.2008

Pardubický magistrát bude mít od května 2009 nový odbor s názvem Útvar urbanismu a architektury. Důvodem této organizační změny je živelný rozvoj města Pardubic, který si z dlouhodobé perspektivy žádá tento koncepční útvar, který by měl město zásadně ovlivňovat na poli územního plánování, urbanismu a architektury.

Vznik Československa oslaví v Pardubicích i Masaryk

21.10.2008

Pardubice připravují na 28. říjen velkolepou oslavu 90. výročí vzniku samostatného Československa. Městem projde slavnostní průvod, po slavnostním aktu u sochy prvního československého prezidenta začne na náměstí Čsl. legií dobová lidová veselice. „Rád bych všechny obyvatele Pardubic pozval do průvodu i na oslavu. Tak významné výročí si přece nelze nepřipomenout,“ řekl primátor Pardubic Jaroslav Deml.

Cestu k zahrádkám komplikuje uzavírka mostu a stezky pro pěší

17.10.2008

Majitelům zahrádek Na Ležánkách v těchto dnech komplikuje cestu k pozemkům rekonstrukce mostku v ulici Na Ležánkách i projekt dostavby kanalizační soustavy Labe – Loučná, který pokračuje v ulici Mezi Mosty. Práce omezující provoz v těchto dvou ulicích by měly skončit v jarních měsících.

Internetové stránky Pardubicko.info získaly ocenění

15.10.2008

Regionální infocentrum Pardubice Region Tourism získalo ocenění za jejich internetové stránky www.pardubicko.info. Porota mezinárodního festivalu Tour Region Film udělila tomuto internetovému portálu druhé místo v kategorii multimédia.

1 67 133 198 244 245 246 247 248 249 250 264