Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Factum Invenio: Většina obyvatel Pardubic si myslí, že život ve městě se zlepšuje

2.5.2008

Většina obyvatel Pardubic si myslí, že se život ve městě zlepšuje. Zjistila to agentura Factum Invenio, která v průběhu března a dubna provedla v Pardubicích rozsáhlý průzkum veřejného mínění. Největším problémem Pardubic je podle mínění občanů doprava; uvedla ji více než pětina lidí (22 %). K velkým problémům patří také životní prostředí a parkování. Obyvatelé Pardubic se o činnost volených zástupců města ani svého obvodu příliš nezajímají. O volené zástupce Pardubic se zajímá 30 % osob, o zastupitele městských obvodů 37 % osob. Jméno primátora Pardubic dokázalo správně uvést 77 % osob. Jméno starosty svého obvodu dokázala uvést necelá polovina osob, ovšem v některých případech nebyly odpovědi správné.

Do lesa u Černé za Bory vyrazili dřevorubci

29.4.2008

Za asistence městské policie začali v úterý 29. dubna dřevorubci uvolňovat prostor pro cyklostezku do Černé za Bory. Kácet budou na pravé straně Průmyslové ulice, ve směru od Pardubic, kde musí během dvou týdnů vymýtit zhruba 300 metrů dlouhý pás lesa. Vzhledem k tomu, že budou porážet stromy v blízkosti silnice, neobejdou se bez pomoci strážníků.

Zastupitelé schválili prodej akcií HC MOELLER PARDUBICE

25.4.2008

Zastupitelstvo města Pardubic na svém zasedání ve středu 23.dubna 2008 schválilo prodej akcií společnosti HC MOELLER PARDUBICE a.s. ve výši 50,11% za cenu 25 milionů korun Romanu Šmidberskému.

Charitativní projekty získají prostor v Mázhauzu

24.4.2008

Výstavy charitativního charakteru, ale i díla žáků základních uměleckých škol, amatérských fotografů a podobně získají od příštího roku nové prostory. Veřejnost je bude moci vidět v galerii Mázhauz. Mladé umění, které v Mázhauzu v posledních letech dostávalo prostor, má podle náměstkyně Štěpánky Fraňkové možnost se prezentovat například v prostorách Divadla 29.

Historické centrum v létě oživí dvě nové akce

24.4.2008

Prázdninové Pardubice oživí letos v létě tři kulturní akce. Podporu ze zvláštního grantu získá pro Pardubice již tradiční letní kino v Tyršových sadech a dvě zcela nové akce, které oživí Příhrádek. Obyvatelé i návštěvníci města se mohu těšit na setkání s historií i hudbou. Město z grantu na otevřený kulturní program v době letních školních prázdnin podpoří projekty tří různých subjektů částkou 340.000 korun.

Další internetová diskuse s primátorem

24.4.2008

V pondělí 28. dubna budou mít občané města Pardubic opět možnost diskutovat s primátorem Pardubic Jaroslavem Demlem a to prostřednictvím internetu. Chat s primátorem, v němž se jej kdokoli může zeptat na cokoli, začne na adrese www.pardubice.eu v 16:00 a potrvá hodinu.

Cyklostezce musí ustoupit pás lesa v Průmyslové

24.4.2008

V letních měsících by měla začít výstavba poslední části cyklostezky z Pardubic do Černé za Bory. Stavbě musí ustoupit i pás lesa na pravé straně Průmyslové ulice ve směru od Pardubic. Vybudování úseku od společnosti Foxcon do Černé za Bory přijde zhruba na osm milionů korun. Z fondu dopravní infrastruktury může město získat dotaci ve výši 4,6 milionu korun.

Odhalení pamětní desky Ing. Jana Kašpara

24.4.2008

Při příležitosti 125. výročí narození aviatika Ing. Jana Kašpara bude na hlavním nádraží v Pardubicích odhalena pamětní deska přímo na místě bývalého hangáru a aviatické školy tohoto průkopníka aviatiky.

Komuniké z rady konané dne 22. dubna 2008

23.4.2008

2. Rada města projednala nové zásady pro nakládání s pozemky v majetku města a doporučila je zastupitelstvu ke schválení. Zásadní změnou je zvýšení nájemného. Dosud uživatelé platili čtyři koruny za metr čtverečný a rok, podle nových zásad by měli za pronájem pozemku pod stavbou či stávajícím objektem zaplatit 35 korun za metr čtverečný a rok. Stejnou částku zaplatí nájemce zahrady bez rekreační chaty s výjimkou důchodců, kteří zaplatí 18 korun za metr. Na 18 korun se zvýší i nájmy ze zahrad s chatou, nájem zahrádek v koloniích stoupne na devět korun a lesních pozemků pod chatami na 30 korun za metr čtverečný a rok. Zásady budou platit od 1. lednu 2009.

1 64 128 191 244 245 246 247 248 249 250 254