Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Spekulace o důsledcích sporu města s podnikatelkou jsou zavádějící

16.5.2008

Tištěná i elektronická média v minulých dnech informovala o aktuálním vývoji v letitém soudním sporu mezi Štěpánkou Bažantovou a městem Pardubice. Podnikatelka se v něm domáhá náhrady škody, která jí měla vzniknout rekonstrukcí ulice Sladkovského. Média spekulují o možných precedenčních účincích této kauzy a poskytují prostor pro vyjádření různým potenciálním žalobcům, kteří jsou dotčeni tím, že jim město opravovalo ulici, ve které žijí či podnikají. Někteří se již předem cítí dotčeni tím, že se město jejich ulici opravit chystá. Podle tajemníka magistrátu Martina Růžičky je však takováto interpretace jednak předčasná, ale také značně zkreslená. Soud totiž, alespoň podle dostupných informací, nerozhodl v tom smyslu, že škoda podnikatelce vznikla rekonstrukcí veřejné komunikace jako takovou, ale nesprávným postupem prací. Předjímat, že soudní verdikt povede k dalším soudním sporům, nebo ke zhoršení péče obcí o komunikace, je tudíž zavádějící.

Pardubické letiště otevřelo novou odbavovací halu

14.5.2008

Pardubické letiště otevřelo 14. května 2008 novou příletovou a odletovou halu. Díky ní může odbavit více cestujících a přitom dostát všem podmínkám, které z něj činí mezinárodní letiště na vnější hranici schengenského prostoru, tedy letiště, ze kterého lze létat prakticky do celého světa. Nová odbavovací hala, která vznikla během dvou měsíců z nevyužívaného objektu bývalé vojenské kuchyně a jídelny, zároveň zvýší komfort cestujících. Po plánované výstavbě nového letištního terminálu chce správa letiště objekt nabídnout ke komerčnímu využití.

Matrika bude uzavřena

12.5.2008

Odbor správních agend pardubického magistrátu upozorňuje, že ve čtvrtek 15. května a v pátek 16. května bude zcela uzavřena pardubická matrika. „Důvodem je školení pracovnic matrik městských a obecních úřadů Pardubického kraje,“ vysvětlila vedoucí oddělení matriky Zdeňka Havlíčková. K dispozici občanům budou matrikářky opět v pondělí 19. května.

Mladí in-line hokejisté se utkají v ČEZ aréně

9.5.2008

V sobotu 10. května se v malé hale ČEZ arény v Pardubicích uskuteční turnaj in-line hokejistů - přípravek, který je součástí kvalifikace na mistrovství České republiky v in-line hokeji.

Italský den na dostihovém závodišti

7.5.2008

Pardubické závodiště ožije 8. května dostihy v rámci Italského dne. Diváci se mohou těšit na devět překážkových dostihů.

Město poradí jak získat dotace na regeneraci domů

7.5.2008

Pardubický magistrát chce „vtáhnout“ obyvatele městského obvodu V a zejména majitele bytů na Dukle a Višňovce do příprav Integrovaného plánu rozvoje města pro toto území. Vlastníci bytových domů totiž mohou díky zapojení do integrovaných plánů získat dotace na regeneraci bytových domů. Více informací získají na setkání se zástupci města, které se koná v pondělí 12. května od 17:00 v kulturním domě na Dukle.

Zastupitelé vybrali členy představenstva a dozorčí rady HC MOELLER Pardubice

7.5.2008

Zastupitelstvo města Pardubic na svém zasedání v úterý 6. května 2008 schválilo návrh na nové obsazení zástupci města v představenstvu a dozorčí radě společnosti HC MOELLER PARDUBICE a.s.

Činnost na letišti v měsíci květnu

5.5.2008

Výcvik na vojenském letišti v Pardubicích bude v měsíci květnu přibližně ve stejném rozsahu jako v předchozím období. Létání bude probíhat na všech typech letounů provozovaných na zdejším letišti v pracovních dnech mimo pátků v době od 9:00 do 23:00. „Stejně jako v dubnu i v tomto měsíci dojde k výraznému omezení letového provozu z technických důvodů. Provoz vojenských letounů bude zastaven mezi 19. a 23. květnem,“ uvedla kapitánka Iva Machová.

Další akce Pardubice na bruslích

5.5.2008

Příznivci in-line bruslí se mohou těšit na další akci Pardubice na bruslích. Příležitost pro organizované bruslení budou mít ve čtvrtek 8. května a to v rámci atletického meetingu Patnáctka hvězdy Pardubice. Sraz bruslařů je v 10:00 hodin tentokrát u atletického stadionu na Dukle, kde bude start i cíl projížďky na in-line bruslích. Na bezpečnou jízdu bruslařů budou jako vždy dohlížet strážníci městské policie Pardubice.

Červnové Pardubice budou plné zábavy a umění

5.5.2008

Pardubice budou v červnu roztančeným a rozezpívaným městem. Zejména v jeho centru se budou obyvatelé i návštěvníci Pardubic setkávat s různými formami umění téměř na každém kroku. Tradiční červnový maratón zábavy odstartuje v pátek 6. června již 18. Pernštýnská noc. Pak už se ve městě bude zpívat, tančit, muzicírovat i hrát divadlo až do 19. června.

1 64 128 191 243 244 245 246 247 248 249 254