Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Dopravu budou monitorovat nové radary

22.1.2009

Na příliš těžkou nohu na plynu upozorní řidiče v ulicích Pardubic nové informativní měřiče rychlosti, tedy radary, které projíždějícím řidičům na světelné tabuli signalizují rychlost jejich vozidla. Moderní modely informativních radarů, monitorující zároveň provoz v místě kde jsou umístěny, začnou snímat pardubické ulice v průběhu února.

Magistrát vybavil defibrilátory exponovaná místa

22.1.2009

Nejen pardubická hokejová aréna, ale už i plavecký areál, divadlo a mezinárodní letiště v Pardubicích mají od ledna k dispozici defibrilátor, který může pomoci zachránit život osobám postiženým srdeční příhodou. Další přístroj má k dispozici městská policie. Město do pořízení pěti automatických externích defibrilátorů investovalo 300.000 korun a rozmístilo je na místa s velkou koncentrací lidí.

Daně z nemovitostí letos jinak

21.1.2009

Rok 2009 přinesl několik změn týkajících se majitelů nemovitostí. Vlastníci zemědělské půdy, která je od daně nově osvobozena, musí podat do konce ledna nové daňové přiznání. Vlastníci jiných nemovitostí, u kterých se od roku 2009 daň zvyšuje, dostanou nový daňový výměr od finančního úřadu.

Město Pardubice nabízí pomoc stavebníkům v Mikulovicích

19.1.2009

Magistrát města Pardubic nabízí pomoc lidem, kteří si v minulých měsících prošli složitým obdobím, kdy lokalita v sousedních Mikulovicích, kde mají své stavební parcely, byla prohlášena kulturní památkou. „Ministr kultury sice prosincovým rozhodnutím zrušil dřívější verdikt svého úřadu, ale důsledky, které z toho vyplývají, si možná řada lidí sama bez právní pomoci neumí zcela přesně představit,“ uvedl vedoucí odboru správních agend pardubického magistrátu Petr Kramář.

Oznámení odboru životního prostředí

16.1.2009

Magistrát města Pardubic, odbor životního prostředí oznamuje, že je u něj dle zákonu o posuzování vlivů na životní prostředí k nahlédnutí oznámení předkladatele společnosti Autosalon Louda, spol. s r.o. k záměru „Prodejna automobilů Škoda a servis Audi“.

Ministerstvo vrátilo k přepracování hlukovou studii EBA

15.1.2009

Ministerstvo životního prostředí vrátilo v těchto dnech k přepracování hlukovou studii, která je součástí posuzování vlivu plánovaného odbavovacího terminálu na pardubickém civilním letišti na životní prostředí (takzvaná EIA). Informace o navrácení dokumentace lze do 30. ledna nahlédnout na odboru životního prostředí pardubického magistrátu.

Pardubice se připravují na nápor cizinců bez práce

15.1.2009

Pardubice hledají preventivní opatření, která by zmírnila či eliminovala rizika související s nezaměstnaností cizinců. V Pardubicích má v současné době pracovní povolení více než 7000 cizinců. Při nynější ekonomické situaci mohou přijít o práci i pracovní povolení velmi rychle. Neexistuje však záruka, že ze země odjedou. O situaci jednali dnes zástupci města s představiteli zainteresovaných organizací, včetně největšího zaměstnavatele cizinců ve městě.

Komuniké

14.1.2009

z jednání rady konané dne 13. ledna 2009

K zastávkám u letiště povedou nové chodníky

12.1.2009

Zastávky městské hromadné dopravy u pardubického letiště (na Pražské ulici ) jsou často předmětem kritiky občanů. V současné době vzniká projektová dokumentace, na jejímž základě budou k oběma zastávkám vybudovány nové přístupové chodníky. Od kasáren do Popovic povede nová stezka pro pěší i cyklisty.

Na pardubické radnici o nezaměstnaných cizincích

12.1.2009

(rozhovor s primátorem Pardubic Jaroslavem Demlem)

1 68 134 201 242 243 244 245 246 247 248 267