Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Namísto renomovaných fotografů „obsadí“ kalendář amatéři

3.6.2008

Nejzajímavější zákoutí města a okamžiky v životě jeho obyvatel budou zachyceny v kalendáři města Pardubice na rok 2009. Kalendář nebude složen s fotografií renomovaných umělců, ale amatérských fotografů. Město na jeho výrobu využije snímky ze tří ročníků fotosoutěže, kterou od roku 2006 vyhlašuje městský Zpravodaj. Z nejzajímavějších záběrů sestaví nejen nástěnný, ale také stolní kalendář.

Za 13 měsíců se uzavře plavecký areál, otevře napřesrok

30.5.2008

Zhruba za 13 měsíců se vyprázdní pardubický plavecký areál. Plavce v něm vystřídají dělníci. Areál, jehož stavba začala před 40 lety, čeká rozsáhlá rekonstrukce. Sloužit začne zhruba za rok, již jako moderní zařízení s aquaparkem, bazény, wellnes centrem a podobně. Modernizace areálu přijde podle hrubých odhadů na 450 milionů korun. Město chce na modernizaci plaveckého areálu získat prostředky z fondů Evropské unie. Proto projekt zařadilo do integrovaného plánu rozvoje města.

Večerní bruslení centrem Pardubic

28.5.2008

Akce s šestiletou tradicí nazvaná Pardubice na bruslích pokračuje v pondělí 2. června ve 20:00. Sraz účastníků bude na parkovišti u ČEZ arény, kde bude start i cíl projížďky. Na zajištění průběhu akce budou dohlížet strážníci městské policie.

Charita dostala od energetiků novou Fabii

23.5.2008

Pardubická Charita bude poprvé ve své historii využívat při poskytování sociálních služeb nový spolehlivý vůz. Dvě bílé Fabie dnes představitelům Charity Pardubice a Hradec Králové předal ředitel opatovické elektrárny a člen představenstva společnosti International Power Opatovice James Haggan. „… Chceme se chovat jako dobrý soused a přispívat ve svém okolí k rozvoji zejména v oblasti zdraví a vzdělávání. Proto podporujeme místní Charity, které lidem poskytují neocenitelnou pomoc,“ řekl Haggan při slavnostním předávání klíčů od vozu.

Na pardubickém nádraží zastaví transport smrti

22.5.2008

Na pardubickém nádraží se v příštím týdnu zastaví historická vlaková souprava, připomínající transporty téměř 58 tisíc slovenských židů do koncentračních táborů. Putovní výstavu připravilo při příležitosti 66. výročí začátků deportací v loňském roce Muzeum Slovenského národního povstání, letos výstava putuje po České republice. Má zejména mladým lidem přiblížit tragické osudy Židů v období let 1939 až 1945. V Pardubicích, kudy během druhé světové války projelo několik transportů smrti, se výstava zdrží od 26. do 30. května.

Pardubice ovládnou dudáci

21.5.2008

V sobotu 24. května zavládne před pardubickou radnicí až mystická atmosféra. V rámci Britského dne na dostihovém závodišti do Pardubic zavítá návštěva ze spřáteleného skotského regionu East Lothian.

V pardubických domovech pro seniory chybí minimálně 100 míst

21.5.2008

V Pardubicích, stejně jako v celé ČR, chybí místa v domovech pro seniory. Město připravuje dostavbu Domova pro seniory U Kostelíčka. Má v ní vzniknout 40 nových míst. S ohledem na demografický vývoj by však Pardubice potřebovaly rozšířit kapacitu zařízení zhruba o 100 lůžek.

Komuniké z rady města konané dne 20. května 2008

21.5.2008

3. Rada města projednala podmínky prodeje osmi bytových jednotek v domě v ulici Jana Palacha 2767. Byty budou prodávány včetně garážových stání a podílu na pozemcích ve vnitrobloku. Budou si je moci odkoupit stávající nájemníci, pokud o ně neprojeví zájem, budou nabídnuty ve veřejné dražbě. Cena bytů se pohybuje kolem 2,4 milionů korun.

Spekulace o důsledcích sporu města s podnikatelkou jsou zavádějící

16.5.2008

Tištěná i elektronická média v minulých dnech informovala o aktuálním vývoji v letitém soudním sporu mezi Štěpánkou Bažantovou a městem Pardubice. Podnikatelka se v něm domáhá náhrady škody, která jí měla vzniknout rekonstrukcí ulice Sladkovského. Média spekulují o možných precedenčních účincích této kauzy a poskytují prostor pro vyjádření různým potenciálním žalobcům, kteří jsou dotčeni tím, že jim město opravovalo ulici, ve které žijí či podnikají. Někteří se již předem cítí dotčeni tím, že se město jejich ulici opravit chystá. Podle tajemníka magistrátu Martina Růžičky je však takováto interpretace jednak předčasná, ale také značně zkreslená. Soud totiž, alespoň podle dostupných informací, nerozhodl v tom smyslu, že škoda podnikatelce vznikla rekonstrukcí veřejné komunikace jako takovou, ale nesprávným postupem prací. Předjímat, že soudní verdikt povede k dalším soudním sporům, nebo ke zhoršení péče obcí o komunikace, je tudíž zavádějící.

Pardubické letiště otevřelo novou odbavovací halu

14.5.2008

Pardubické letiště otevřelo 14. května 2008 novou příletovou a odletovou halu. Díky ní může odbavit více cestujících a přitom dostát všem podmínkám, které z něj činí mezinárodní letiště na vnější hranici schengenského prostoru, tedy letiště, ze kterého lze létat prakticky do celého světa. Nová odbavovací hala, která vznikla během dvou měsíců z nevyužívaného objektu bývalé vojenské kuchyně a jídelny, zároveň zvýší komfort cestujících. Po plánované výstavbě nového letištního terminálu chce správa letiště objekt nabídnout ke komerčnímu využití.

1 63 126 188 238 239 240 241 242 243 244 250