Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pardubice budou opět kulisou ke Strachovu filmu

4.3.2008

Pardubické ulice se již podruhé stanou kulisami k filmu režiséra Jiřího Stracha. Po válečném příběhu Operace Silver A zde v březnu filmaři začnou natáčet detektivní a tajuplný příběh, který se tak trochu točí kolem tajemné Ďáblovy bible. Televizní film Ďáblova lest začal režisér Strach se svým štábem točit právě v těchto dnech.

Emma poničila městské lesy a mateřskou školu

3.3.2008

Víkendová vichřice, která se přehnala i přes Pardubice, způsobila zřejmě největší škody v městských lesích. Emma odnesla i část střechy mateřské školy v Dražkovicích. Během dnešního dne sumarizují pracovníci magistrátu škody, aby město mohlo uplatnit nároky u pojišťovny. Výše škod bude vyčíslena do středy.

Město podpoří aktivity, které o prázdninách oživí Pardubice

3.3.2008

Zvláštní grant, vyhrazený pro projekty, které oživí Pardubice v době prázdnin, vypisuje pardubický magistrát. Na aktivity pro pardubické léto má město připraveno 200.000 korun. Tento „grant na otevřený kulturní program v době letních prázdnin“ v minulých letech napomohl například vzniku letního kina v Tyršových sadech.

Nápady obyvatel Pardubic mohou přispět k rozvoji města

29.2.2008

Všichni obyvatelé Pardubic mohou nyní svými nápady přispět k rozvoji města. Magistrát v těchto dnech sbírá náměty na akce, které by přispěly ke zkrášlení či zlepšení kvality života ve středu města, nebo v sídlištích Dukla a Višňovka. Dobré nápady budou zapracovány do integrovaných plánů rozvoje těchto dvou území. Prostřednictvím integrovaných plánů budou moci Pardubice ze strukturálních fondů Evropské unie čerpat prostředky na realizaci jednotlivých akcí.

Magická data lákají snoubence

27.2.2008

Unikátní datum 29. února využije v Pardubicích ke svatbě devět vdavekchtivých párů. Je to celá polovina všech v únoru sezdaných dvojic. „Tolik svateb v jednom dni obvykle míváme až v letních měsících. Termíny sňatků na „přestupný“ pátek byly velmi rychle obsazené,“ uvedla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková.

Bezplatné parkování návštěvníků magistrátu končí

27.2.2008

Od dubna přestává platit smlouva mezi městem Pardubice a provozovatelem parkovacího domu Centrum na Karlovině. Návštěvníci magistrátu mohli podle této smlouvy parkovat v tomto objektu dvě hodiny zdarma. Od dubna budou muset i klienti magistrátu v parkovacím domě platit. Při cestách na úřad mohou k odstavení vozu nově využít placeného parkoviště na Tyršově nábřeží, které se od dubna stává parkovištěm záchytným.

Komuniké z rady města konané dne 26. února 2008

27.2.2008

2. Rada města odmítla prodej objektu Ideonu v Jiráskově ulici, o který projevil zájem stávající nájemce. Město nebude o prodeji uvažovat minimálně do doby, než bude zrekonstruován sousední plavecký areál.

Odedneška musí být pardubický perník opravdu z Pardubic

27.2.2008

Pardubický perník, kterým se město pyšní jako jedním ze svých symbolů, musí být od 27. února 2008 vyroben skutečně v Pardubicích. Od tohoto data je totiž tento název chráněn Evropskou unií. Certifikátem potvrzujícím, že Pardubický perník je zapsán v rejstříku chráněných označení původu a chráněných zeměpisných označení, se dnes na pardubické radnici pochlubili zástupci pardubických perníkářů.

Magistrát města Pardubic spolupracuje s Univerzitou Pardubice na pořádání akce International Week

22.2.2008

Univerzita Pardubice pořádá každoročně akci International Week, jejímž cílem je poskytnout studentům a akademickým pracovníkům Univerzity Pardubice podrobné informace o možnostech studia a stáží v zahraničí a široké veřejnosti představit mezinárodní aktivity Univerzity.

Služebna městské policie se stěhuje do nemocnice

22.2.2008

Městští strážníci, kteří mají v současné době služebnu provizorně v zasedací místnosti úřadovny městského obvodu IV (Pardubičky), se v nejbližší době odstěhují do pardubické nemocnice. Prostory pro služebnu poskytne městské policii krajská nemocnice. Zařízení od konce loňského roku využívá služeb strážníků při řešení dopravních problémů ve svém areálu.

1 62 123 183 238 239 240 241 242 243 244