Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

save0087.jpg

Česká pojišťovna chce být i nadále partnerem dostihů v Pardubicích

6.1.2012

Město Pardubice, Dostihový spolek a Česká pojišťovna budou dále pokračovat v jednáních o nové smlouvě o spolupráci. Primátorku Štěpánku Fraňkovou i zástupce spolku o tom na včerejší pracovní schůzce ujistil generální ředitel České pojišťovny Pavel Řehák.

dsc-0002.jpg

Na náměstí Republiky by stačil jeden jízdní pruh, ukázal test

6.1.2012

Včera, ve čtvrtek 5. 1. 2012, byl dočasně uzavřen pravý jízdní pruh na náměstí Republiky ve směru od Jahnovy ulice k přechodu před Zelenou bránou. Zkušebním režimem byl potvrzen předpoklad, že dopravní situace se ubráním pruhu nezhorší. Lidé, kteří v tuto dobu přes náměstí projížděli, nebyli žádným způsobem omezeni a úsek překonali stejně rychle jako v jiných dnech.

živnostenský úřad

Na živnostenský úřad bez front a s platební kartou

5.1.2012

Obecní živnostenský úřad Magistrátu města Pardubic připravil pro své klienty na začátek roku 2012 několik novinek. Jejich cílem je další zkvalitnění poskytovaných služeb. Na pokladně živnostenského úřadu bude možné od pondělí 9. ledna provádět platby správních poplatků platební kartou. Ve stejný den se také rozjede zkušební provoz vyvolávacího a objednávkového systému.

radnice-zimni.jpg

Průzkum ukáže jak jsou lidé spokojeni s chodem radnice

3.1.2012

Na pardubické radnici začal dnes průzkum spokojenosti klientů s prací úřadu. Stejný průzkum probíhal zhruba před rokem, další je naplánován na příští rok. Porovnání výsledků ukáže, jak se v průběhu dvou let změnila z pohledu klientů práce pardubické radnice.

prstynky.jpg

Svatební síň se „obléká“ do nového

2.1.2012

Ve zcela novém hávu přivítá v letošním roce svatebčany obřadní síň na pardubickém magistrátu. Se začátkem nového roku ji totiž čeká rekonstrukce, kterou si po sedmnácti letech provozu bezesporu zaslouží. První svatebčané do nové síně vstoupí 25. února 2012, o dva dny dříve budou moci zdařilost rekonstrukce posoudit rodiny při vítání občánků.

Divadlo

Město zkoumá možnosti organizace dopravy na náměstí Republiky

2.1.2012

Ve čtvrtek 5. 1. 2012 bude dočasně uzavřen pravý jízdní pruh na náměstí Republiky ve směru od Jahnovy ulice k přechodu před Zelenou bránou. Dočasná uzavírka umožní modelovat situaci, která by vznikla při zřízení vyhrazených jízdních pruhů pro cyklisty a MHD.

ju7f3870.jpg

Na Nový rok se v Pardubicích narodily čtyři děti

2.1.2012

Čtyři pardubické děti budou mít v rodném listě napsáno datum narození 1. 1. 2012. Zatímco loňský Nový rok do pardubické porodnice „přinesl“ samé kluky, letos je skóre vyrovnané, dvě dívky a dva chlapci. Prvním dítětem, které se v roce 2012 narodilo v Pardubicích je Melisa. Na svět se poprvé podívala sedm minut před sedmou hodinou ranní.

1 7 13 18 21 22 23 24