Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

img-9802.jpg

Dostihovou dráhu pro Velkou pardubickou poničil neznámý útočník

6.10.2011

Neznámý vandal poškodil jen pár dní před startem Velké pardubické dostihovou dráhu pardubického závodiště. Neznámou látkou „spálil“ trávu na několika místech, mimo jiné na doskoku Taxisova příkopu či v cílové rovince. Představitelé závodiště odhadují škodu na 100.000 korun. Případem se zabývá Policie ČR. Představitelé závodiště přesto věří, že víkendové dostihy proběhnou podle plánu.

Město příští rok opět podpoří majitele památek

6.10.2011

Město Pardubice v roce 2012 opět finančně podpoří prostřednictvím Programu regenerace městské památkové rezervace opravy památkově chráněných objektů ve svém historickém centru. Již nyní přijímá od majitelů památek dotazníky, které plní funkci žádosti o tyto dotace. Anketní dotazníky musí vlastníci usilující o dotace odevzdat do konce října.

Pardubice chtějí své cyklisty rozmazlovat

5.10.2011

Pardubičtí radní schválili akční plán rozvoje cyklistické dopravy. Materiál dává představu o tom, jak by měly Pardubice vypadat do konce roku 2015 z pohledu cyklistů. „V současné době řada cyklistických stezek vede odnikud nikam. Když vyrazím na kole, tak vždycky musím někde vjet ze stezky na silnici. Chtěli bychom proto stávající stezky propojit do logického celku,“ vysvětluje náměstek primátorky Martin Bílek.

Komuniké

5.10.2011

z 22. řádného jednání Rady města Pardubice

Pro doklady až příští týden

5.10.2011

Upozorňujeme klienty, kteří se chystají vyřídit své záležitosti na oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel na náměstí Republiky, že toto oddělení bude ve dnech 6. a 7. října uzavřeno.

Pardubice vydaly pohádky. Samozřejmě perníkové

5.10.2011

Nové DVD vydává v těchto dnech město Pardubice. Na rozdíl od předešlých prezentačních nosičů však neobsahuje informace o městě, ale pohádky. A jak se na Pardubice sluší, nejsou to pohádky obyčejné, nýbrž perníkové.

Projekt přednádraží je zpracovaný a odevzdaný

4.10.2011

Rekonstrukce pardubického přednádraží se opět přiblížila své realizaci. Týmu dvaceti lidí se za necelých pět měsíců podařilo získat všechna potřebná povolení, včetně územního souhlasu a stavebního povolení, na projekt, který změní tvář města. V poslední možný den, tedy v pátek 30. září, tak mohli odevzdat i kompletní dokumenty k dalšímu schvalovacímu kolu.

Internetová výběrová řízení ušetřila městu miliony

3.10.2011

Zveřejňování veřejných zakázek na webu ušetřilo městu Pardubice za půl roku více než 15 milionů korun, což představuje více než 40 procent předpokládané ceny všech 66 takto zadaných zakázek. Jen u jedenácti zakázek překročila reálná cena cenu předpokládanou. U ostatních město proti původnímu předpokladu ušetřilo od jednoho do více než 60 procent projektové ceny.

centrum6.jpg

Pardubice by mohly mít unikátní kynologický areál

3.10.2011

Pardubice by v dohledné době mohly mít ojedinělý „psí“ komplex nabízející zázemí pro výcvik psů i další činnosti spojené s jejich chovem. Jeho součástí má být i víceúčelová hala splňující kritéria pro pořádání mezinárodních soutěží a výstav, která dosud v ČR není a v neposlední řadě také útulek pro psy a kočky. V areálu, který chce v Pardubicích vybudovat o.s. Berserk – K-9 team, mají vzniknout nové pracovní příležitosti i pro handicapované.

Do pardubických ulic se vrátili strážníci s radary

3.10.2011

Do pardubických ulic se dnes (3. října) vrátili strážníci s radary. Městská policie totiž v uplynulých zhruba dvou letech, tedy období, kdy zákon strážníkům umožňoval měření rychlosti pouze v úsecích označených dopravními značkami upozorňujícími na začátek a konec měření, v Pardubicích laserové radary nepoužívala. Rychlost projíždějících vozů měřilo pouze 12 informativních tabulí, umístěných v různých lokalitách města.

1 74 147 216 217 218 219 220 221 222 292