Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Internetová výběrová řízení ušetřila městu miliony

3.10.2011

Zveřejňování veřejných zakázek na webu ušetřilo městu Pardubice za půl roku více než 15 milionů korun, což představuje více než 40 procent předpokládané ceny všech 66 takto zadaných zakázek. Jen u jedenácti zakázek překročila reálná cena cenu předpokládanou. U ostatních město proti původnímu předpokladu ušetřilo od jednoho do více než 60 procent projektové ceny.

centrum6.jpg

Pardubice by mohly mít unikátní kynologický areál

3.10.2011

Pardubice by v dohledné době mohly mít ojedinělý „psí“ komplex nabízející zázemí pro výcvik psů i další činnosti spojené s jejich chovem. Jeho součástí má být i víceúčelová hala splňující kritéria pro pořádání mezinárodních soutěží a výstav, která dosud v ČR není a v neposlední řadě také útulek pro psy a kočky. V areálu, který chce v Pardubicích vybudovat o.s. Berserk – K-9 team, mají vzniknout nové pracovní příležitosti i pro handicapované.

Do pardubických ulic se vrátili strážníci s radary

3.10.2011

Do pardubických ulic se dnes (3. října) vrátili strážníci s radary. Městská policie totiž v uplynulých zhruba dvou letech, tedy období, kdy zákon strážníkům umožňoval měření rychlosti pouze v úsecích označených dopravními značkami upozorňujícími na začátek a konec měření, v Pardubicích laserové radary nepoužívala. Rychlost projíždějících vozů měřilo pouze 12 informativních tabulí, umístěných v různých lokalitách města.

Kunětická ulice dostane novou podobu

27.9.2011

Počátkem října začne rekonstrukce Kunětické ulice. Je závěrečnou etapou regenerace sídliště Sever, která přijde celkem na 15,6 milionu korun. Během poslední etapy budou v ulici rekonstruovány zpevněné plochy navazující na úpravy provedené při stavbě kruhové křižovatky U Josefa a končící až za točnu městské hromadné dopravy, kde má být na ulici napojeno sídliště Nová Cihelna.

Poslední letošní bruslení v ulicích

23.9.2011

Na poslední společnou vyjížďku v letošním roce se v pondělí 26. září vydají milovníci inline bruslení. Peloton vyjede v 18:00 tentokrát výjimečně od hypermarketu Albert, ale již v 16:00 začne na parkovišti na severní straně budovy program, kterým se bruslaři rozloučí s letošní sezonou.

Kraj ušetřil na hale na Dašické. Kolik a za jakou cenu?

21.9.2011

Nová sportovní hala na Dašické ulici v současnosti hýbe pardubickou, především sportovní veřejností. Hlasitě vyjadřovaná nespokojenost některých sportovních klubů s vybavením haly byla rázně utnuta panem hejtmanem Martínkem.

Komuniké

21.9.2011

z 21. řádného jednání Rady města Pardubice

Poslední letní den budou bez proudu další agendy magistrátu

19.9.2011

Ve čtvrtek 22. září, tedy poslední den letošního léta, bude bez dodávky elektřiny budova bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Kvůli plánované odstávce bude uzavřena agenda cestovních dokladů a matriky, normálně však bude fungovat úsek občanských průkazů a evidence obyvatel. Omezený provoz bude i na odboru sociálních věcí, přerušení dodávky elektřiny naruší také chod podatelny, která bude moci poštu převzatou ve čtvrtek zpracovat a vypravit až v pátek.

Město o Ideonu jednat chce, ne však podle not pana Vašíčka

15.9.2011

Pan Vašíček, jednatel společnosti PVV, s.r.o., která je nájemcem výstavního centra Ideon, v předchozích dnech oslovil média a občany města Pardubice se svojí verzí toho, jak se od roku 1994 až dodnes vyvíjela spolupráce mezi městem a jím zastupovanou společností.

Pardubičtí plavci se mohou těšit na příští sezonu, přesvědčili se novináři

15.9.2011

Pravidelného kontrolního dne na stavbě plaveckého areálu v Pardubicích na Olšinkách se dnes zúčastnili také novináři. Seznámili se s průběhem prací, budoucí podobou i s plánovanými termíny dokončení bazénů. Staveništěm provedl zástupce tisku spolu s projektanty náměstek primátorky Jindřich Tauber, který novináře na prohlídku pozval.

1 73 145 214 215 216 217 218 219 220 289