Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Komuniké

9.9.2011

ze společného jednání Rady města Hradec Králové, Rady města Chrudim a Rady města Pardubice Dašice, 8. 9. 2011

Prohlášení primátorky Štěpánky Fraňkové a náměstka primátorky Jiřího Rozinka

8.9.2011

k výrokům nájemce výstavního centra Ideon Petra Vašíčka

Komuniké

7.9.2011

z 20. řádného jednání Rady města Pardubice

zelena-brana.jpg

Na výjimečné památky historickým autobusem

5.9.2011

Dvě novinky nabídnou letošní pardubické Dny evropského dědictví (European Heritage Days). Milovníci zajímavých objektů si budou moci po letech prohlédnout zrekonstruovaný kostel Panny Marie Sedmibolestné takzvaný Kostelíček a na prohlídku památek se ještě mohou vydat stylově - historickým autobusem.

dscf4721.jpg

Školka v Teplého se po rekonstrukci chystá na příchod dětí

1.9.2011

Úklidové prostředky jsou v těchto dnech v plné permanenci v mateřské škole v Teplého ulici. Po rozsáhlé rekonstrukci a dostavbě, která město stála zhruba 17 milionů korun, se zde vše chystá na 12. září, kdy školka přivítá své první svěřence.

Aktuální zprávy z letiště, tentokrát už na speciálním webu

1.9.2011

Motorové zkoušky, mimořádný provoz spojený s leteckým dnem CIAF na letišti v Hradci Králové nebo noční lety. To vše čeká v nejbližších dnech pardubické vojenské letiště. Od 1. září najdou lidé všechny tyto informace na jednom místě, na zvláštních webových stránkách.

Pozor na vypnuté semafory

29.8.2011

Z důvodu údržby elektrických rozvodů, kterou bude v následujících dnech provádět společnost ČEZ, a s tím souvisejících přerušení dodávek elektrického proudu nebudou do poloviny září funkční tyto semafory v Pardubicích:

Největší pardubická škola září novotou

24.8.2011

Modrá, žlutá, zelená, bílá … Téměř čtyřicetiletá základní škola v ulici Npor. Eliáše opět září novotou a svými barvami rozbíjí uniformitu okolního sídliště. Největší škola v Pardubicích a jedna z největších v Pardubickém kraji totiž dostala díky projektu snižování energetické náročnosti školních budov teplý „kabát“. Líbí se mi barevné řešení fasády, která je živá, je veselá a to dle mého názoru k budovám tohoto typu patří, vždyť je to pro naše děti,“ hodnotí hotové dílo David Petrásek, ředitel společnosti MARHOLD, která byla generálním dodavatelem stavby.

V září začíná komplexní deratizace kanalizační sítě

24.8.2011

Pravidelnou ofenzivu proti potkanům a dalším hlodavcům zahájí začátkem září pracovníci odborné firmy. Do konce října položí jedovaté návnady do celé kanalizační sítě a na některá veřejná prostranství ve městě. Začíná tím každoroční boj města proti potkanům a krysám.

Odstávka elektřiny omezí 31. srpna chod úřadu

24.8.2011

Kvůli plánovanému přerušení dodávky elektřiny bude ve středu 31. srpna omezen chod některých pracovišť magistrátu. Zcela uzavřen bude registr motorových vozidel v Černé za Bory, na povinné minimum omezí služby Živnostenský úřad v Gorkého ulici.

1 73 144 213 214 215 216 217 218 219 287