Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Na pardubickém letišti budou cvičit američtí a afghánští piloti

22.6.2011

Skupinka pilotů z USA a z Afghánistánu v Pardubicích absolvuje výcvik na vrtulnících. Letos by měly proběhnout dva kurzy, v červenci a v srpnu. Představitele města o tom informovala společnost LOM Praha, jejímž zřizovatelem je ministerstvo obrany a která o podmínkách výcviku zahraničních pilotů vyjednávala s americkou stranou.

Město a městská policie pomáhají lidem ve větrem poškozených Starých Čívicích

21.6.2011

Větrná tromba, která se dnes odpoledne prohnala Starými Čívicemi, si nevyžádala žádné zranění obyvatel této městské části nebo zaměstnanců podniků sídlících v průmyslové zóně, poškodila však řadu budov a lámala stromy. Na místo okamžitě vyrazili zástupci města a městské policie. Monitorují situaci a pomáhají občanům s řešením následků řádění větru.

Případ nepovolených terénních úprav v Mikulovicích je uzavřen

17.6.2011

Stavební úřad Magistrátu města Pardubic po více než 10 letech uzavřel případ nepovolených terénních úprav, které na svém pozemku v Mikulovicích provedl Luděk Zahradník. Po mnoha letech rozhodování soudů všech instancí, které postupně potvrzovaly rozhodnutí stavebního úřadu Magistrátu města Pardubic nařizující nepovolené terénní úpravy odstranit a uvést pozemek do původního stavu, odstranil vlastník pozemku pod hrozbou exekuce nepovolené terénní úpravy sám.

Děti vyměnily prázdné PET lahve za sportovní pomůcky

15.6.2011

Plastové lahve, které během školního roku odevzdaly k recyklaci pardubické školy zapojené do soutěže ve sběru PET lahví, by v nesešlápnutém stavu bez problémů pokryly celé Pernštýnské náměstí. Díky ekologickému chování školáků neskončily lahve v komunálním odpadu, ale vrátily se jako cenná surovina na počátek výrobního cyklu. Děti za ekologické chování čeká odměna - pomůcky pro sport a volný čas.

Příjem žádostí o dotaci na modernizaci činžáků končí za tři týdny

13.6.2011

Tři týdny zbývají majitelům domů na sídlištích Višňovka a Dukla na zpracování žádosti o dotaci na regeneraci bytových domů v rámci Integrovaného plánu rozvoje města. Termín podání žádostí vyprší 4. července ve 12:00. Ve dnech 23. a 30. června mohou žadatelé své žádosti naposled konzultovat s odborníky.

Zrcadlo umění vstupuje do druhého desetiletí

13.6.2011

Již po jedenácté ožijí Pardubice festivalem, který nastaví pomyslné zrcadlo aktivitám pardubických obyvatel. Přehlídka různých uměleckých žánrů začne v pondělí 20. června slavnostním průvodem a potrvá do pátku 24. června. Novinkou letošního festivalu je zapojení Zelené brány, v jejíchž prostorách bude instalována výstava VO ZUŠ Pardubice.

Pardubickou hromadnou dopravu stávka neochromí

10.6.2011

V Pardubicích protestní stávka pracovníků v dopravě neproběhne. Na společném jednání se na tom dnes dohodli zástupci města Pardubice, odborářů a dopravního podniku. Odboráři v Pardubicích zvolí jinou formu vyjádření nesouhlasu s připravovanými vládními reformami.

Oči pardubických předškoláků „hlídá“ nenápadný přístroj

9.6.2011

Všechny pardubické děti do pěti let věku absolvují preventivní vyšetření zraku, které včas odhalí i dosud skryté zrakové vady. Vyšetření, které není hrazeno ze zdravotního pojištění, je v Pardubicích bezplatné. Projekt Mít oči k vidění, který v Pardubicích „běží“ třetím rokem, zajišťuje sdružení PROZRAK, financuje jej město.

Komuniké

8.6.2011

z 15. řádného jednání Rady města Pardubic

Startuje pořizování nového územního plánu Pardubic

8.6.2011

Pardubice budou mít v roce 2015 nový územní plán, jeho příprava však začíná už letos. Dokument, který stanoví základní koncepci rozvoje města a jasně vymezuje možnosti využití jednotlivých lokalit, je nutné vytvořit na základě stavebního zákona.

1 71 141 209 210 211 212 213 214 215 280