Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

mi-17.jpg

Výcvik zahraničních pilotů v Pardubicích bude pokračovat

23.11.2011

Výcvik afghánských pilotů na ruských dopravních vrtulnících Mi-17, který začal letos v létě, bude na pardubickém letišti pokračovat i v příštím roce. Primátorku Pardubic o tom informovali představitelé armády při otevření takticko simulačního centra, které je součástí Centra leteckého výcviku, fungujícího na pardubickém letišti od roku 2004.

ilustrační foto

Pernštýnskému náměstí dominuje smrk ztepilý

21.11.2011

Pardubické Pernštýnské náměstí má od dnešního dopoledne novou dominantu. Zhruba 14 metrů vysoký smrk ztepilý, letošní vánoční strom města. Rostl léta na konci Kyjevské ulice, aby na sklonku své kariéry udělal radost malým i velkým. Zatím jej zdobí pouze smrkové šišky, do slavnostního hávu jej začnou pracovníci Služeb města Pardubic „oblékat“ v příštích dnech.

pasáž

Město podalo podnět k prověření hospodaření MRFP

16.11.2011

Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková podala podnět Okresnímu státnímu zastupitelství v Pardubicích na prověření hospodaření v akciové společnosti Městský rozvojový fond Pardubice.

Pardubice a Slatiňany otestují novelu zákona o veřejných zakázkách

16.11.2011

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR společně s městy Pardubice a Slatiňany spouští pilotní projekt, který by měl přinést cenné zkušenosti při implementaci nových pravidel pro zadávání veřejných zakázek. Partnery se stala dvě města rozdílná nejen svou velikostí. Úkol, který Pardubice a Slatiňany dobrovolně přijaly, není lehký – již nyní dodržovat ustanovení novely zákona o veřejných zakázkách, která byla 4. listopadu schválena Poslaneckou sněmovnou a nyní čeká na projednání v Senátu.

radnice.jpg

Komuniké

16.11.2011

z 26. jednání Rady města Pardubice, 15. 11. 2011

odpady.jpg

Sběr textilu šetří městu statisíce

15.11.2011

Pilotní projekt sběru tříděného textilu, který v Pardubicích odstartoval letos v březnu, už městu ušetřil statisíce korun. Za prvních sedm měsíců odložili lidé do speciálních kontejnerů téměř 90 tun vyřazeného textilu. Za rok to podle hrubých odhadů bude 120 tun odpadu, který by jinak skončil v popelnicích a následně na skládkách komunálního odpadu.

Mlha ve městě

Město je ohroženo smogem, byl vyhlášen signál upozornění

14.11.2011

Znečištění ovzduší v Pardubicích dosáhlo hranice, kdy je vyhlašován tzv. signál upozornění. Občané města o tom byli a jsou informováni městským rozhlasem a prostřednictvím radničního webu. Zde jsou jim také k dispozici základní doporučení, jak se za daného stavu chovat. Upozornění na možný výskyt smogové situace také zaznělo v prostředcích MHD.

web-06.jpg

Nejlepší web má Srdíčko a škola na Dubině

11.11.2011

Pardubická radnice vyhlásila výsledky soutěže o nejlepší školní web, kterou vyhlásila letos v září. Vítězem v kategorii základních škol se stala ZŠ na Dubině, z internetových stánek mateřských škol porotu nejvíce zaujal web MŠ Srdíčko a z hodnocení internetových prezentací domů dětí a mládeže vyšel vítězně DDM Delta.

Město hodnotí „školní“ webovky

7.11.2011

V těchto dnech v Pardubicích vrcholí soutěž o nejlepší internetové stránky pardubických základních a mateřských škol a domů dětí a mládeže. Město se jejím vyhlášením rozhodlo motivovat svá školská zařízení k dalšímu rozvoji webové prezentace, kterou považuje za důležitý nástroj moderní komunikace.

snih-v-pardubicich-25.jpg

Na zimu čekají v Pardubicích tuny soli, ale také rolba na sníh

7.11.2011

Zhruba 720 tunami soli a 200 tunami písku se na zimu zásobily Služby města Pardubic. V nadcházejících měsících se budou starat o údržbu přibližně 400 kilometrů komunikací a další místa ve městě. Do vozového parku, kterým služby disponují, přibyla sněhová rolba. Nově totiž budou v případě dobrých sněhových podmínek upravovat lyžařské stopy pro běžkaře.

1 73 144 208 209 210 211 212 213 214 216 287