Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice.jpg

Město letos ocenilo spisovatelku a sportovce

5.12.2011

Další tři laureáty má od dnešního odpoledne druhé nejvyšší ocenění města - Medaile města Pardubice. Ve společenském sále pardubické radnice je převzali prezident Automotoklubu Zlatá přilba Pardubice Evžen Erban, spisovatelka a pedagožka Marcella Marboe – Hrabincová a bývalý novinář a závodní cyklista Miroslav Motyčka.

Jindřišská ulice

Další jednosměrky pro cyklisty obousměrné

2.12.2011

Provoz cyklistů v obou směrech byl nově umožněn ve čtyřech jednosměrkách v Pardubicích. Ulice Sezemická, Jindřišská a dvě krátké ulice U Kostelíčka jsou cyklisty hojně využívány. I dříve se zde cyklisté často pohybovali v obou směrech, čímž porušovali dopravní předpisy. Vystavovali se tak rovněž riziku střetu s řidiči, kteří je v protisměru neočekávali.

pardubice-cervene.jpg

O nové doklady požádejte včas

30.11.2011

K elektronicky čitelným pasům, které se v české republice vydávají od roku 2006, přibudou od nového roku také občanské průkazy opatřené čipem. Kvůli počítačovému propojení databází cestovních dokladů a občanských průkazů nebude možné v poslední prosincové dekádě požádat o vydání těchto dokladů. Občanům, kteří potřebují nové doklady tak zbývá k podání žádosti jen pár týdnů.

radnice.jpg

Komuniké

30.11.2011

z 27. jednání Rady města Pardubic, 29. 11. 2011

dsc-6333.jpg

Debata s poslanci především o kojeneckých ústavech

29.11.2011

Na tradiční snídani pozvalo vedení města Pardubic poslance a senátory z regionu. Mezi politiky zavítala i ředitelka Kojeneckého ústavu Veská Drahomíra Peřinová, a tak se dlouho debatovalo o plánovaném zákonu, který by měl zásadně změnit péči nejen o hendikepované děti. Řeč však byla i o rekonstrukci křižovatky u Parama nebo o pardubickém letišti.

Primátorka: Odmítám zadlužit město kvůli letišti

25.11.2011

Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková důrazně odmítá, že by město financovalo modernizaci pardubického letiště, pokud by tento projekt přišel o podporu z Evropské unie. O této možnosti hovořil v tomto týdnu náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý v souvislosti s rozhodnutím Regionální rady Severovýchod, která pozastavila financování probíhající stavby z evropských fondů do doby, než nechá prověřit, zda zakázka není předražená.

pardubice-cervene.jpg

Děti nahlédly do domova trolejbusů

25.11.2011

Zástupci dětí z pardubických základních a středních škol dnes (25. 11. 2011) měli možnost nahlédnout do zákulisí provozu městských autobusů a trolejbusů. Již třetí setkání dětského a studentského parlamentu v tomto roce se totiž konalo v Dopravním podniku města Pardubic. Děti zaujal zejména monitoring pohybu autobusů a trolejbusů MHD po městě a nadšeny byly z „exkurse“ v mycí lince, kterou projeli jedním z autobusů.

Česká hlavička z Pardubic se představila na radnici

24.11.2011

Ve škole ještě nemá chemii a neumí počítat s procenty, přesto se Martin Kloz stal s projektem „Krystalizace kamence v závislosti na podmínkách“ vítězem soutěže mladých vědců České hlavičky 2011 v kategorii Abraxan pro žáky základních škol. Cenu si třináctiletý talent ze ZŠ Polabiny II převzal 25. října v Brně, nyní se s ní přišel spolu se svými rodiči a zástupkyněmi školy pochlubit na radnici. Zde úspěšného žáka přijal náměstek primátorky Jindřich Tauber.

dsc-2301.jpg

Na případný nález leteckých pum v Paramu bude připraveno město i složky IZS

24.11.2011

V areálu společnosti PARAMO a v jeho bezprostředním okolí by měly v průběhu příštího roku proběhnout tři stavební akce. Vzhledem k tomu, že se toto území za druhé světové války stalo terčem několika leteckých náletů, lze předpokládat, že během výkopových prací může dojít k nálezu nevybuchlé munice. Proto se už nyní scházejí zástupci složek integrovaného záchranného systému, města Pardubice i Pardubického kraje, aby připravili scénáře pro všechny situace, které s sebou může takový nález přinést.

pf-titul.jpg

Pardubice – město s výbornou sociální situací

24.11.2011

Pardubice potvrdily, že jsou městem v němž se dobře žije. V pravidelné studii Master Card česká centra rozvoje, která se letos zaměřila na hodnocení sociální situaci v 63 největších městech ČR, skončily, jako město s výbornou sociální situací, na 5. místě.

1 73 144 207 208 209 210 211 212 213 216 287