Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Komuniké

24.8.2011

z 19. řádného jednání Rady města Pardubic

Pardubice budou v září patřit cyklistům

22.8.2011

V září v Pardubicích proběhnou hned dvě akce s cyklistickou tématikou: Do práce na kole a Evropský týden mobility. Současně bude představena nová koncepce, jejímž cílem je udělat město o něco přívětivější pro cyklisty. Do Pardubic po roce zavítají i účastníci Tour de Labe.

Nad letištěm bude nacvičovat předváděcí tým armády

19.8.2011

Předváděcí tým vzdušných sil Armády České republiky (Display Team) bude v úterý 23. a ve středu 24. srpna nacvičovat nad pardubickým letištěm. Dva letouny Jas 39 Gripen a dva bitevníky L-159 budou cvičit mezi 9:00 a 15:00. „Tento nácvik není možné z technických důvodů provádět na domovské základně letounů v Čáslavi,“ uvedl zástupce náčelníka štábu Správy letiště Pardubice Ladislav Hrabala.

Pro další projekty rozvíjející centrum města je připraveno 130 milionů

18.8.2011

Město Pardubice vyhlašuje páté kolo veřejné výzvy pro předkládání dílčích projektů do Integrovaného plánu rozvoje města Přitažlivé město, jehož prostřednictvím mohou různé subjekty čerpat evropské dotace. V IPRM zpracovaném pro období 2007 až 2013 je pro nové projekty, které musí být zaměřeny na zkvalitnění prostředí v centru města, rozšíření nabídky aktivit pro volný čas či zkvalitnění sociálních služeb, k dispozici ještě zhruba 130 milionů korun.

Politici osedlají kola na podporu cyklostezky do Hradce

17.8.2011

Komunální politici se připravují na propagační jízdu na kolech. Podpoří jí výstavby cyklostezky mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. V budoucnu má být tato trasa součástí Labské stezky vedoucí z Krkonoš podél Labe až do Hamburku. Cyklisté vyjedou v pátek dopoledne z obou krajských měst a setkají se ve Vysoké nad Labem. Pardubická skupina, demonstrující zájem města na této dopravní stavbě, vyrazí v 09:00 z Pernštýnského náměstí v čele s primátorkou města Štěpánkou Fraňkovu. Cestou se připojí starostové z vesnic, jimiž má trasa cyklostezky vést.

Radnice už nepřebírá poštu pro své „podnájemníky“

16.8.2011

Pardubický magistrát od srpna skončil s přebíráním pošty pro lidi, kteří mají trvalé bydliště na adrese Pernštýnské náměstí 1. Tato služba představovala pro magistrát velkou nejen administrativní zátěž a nebyla téměř využívána. Adresáty bylo vyzvednuto pouhých 10 procent zásilek.

Přes uzavřený most převeze pěší bezplatně autobus

12.8.2011

Chodci, kteří se potřebují dostat na opačný břeh Labe přes most kpt. Bartoše, mohou až do konce srpna v tomto úseku bezplatně využívat městskou hromadnou dopravu. Lávka pro pěší, která je součástí mostu, je totiž z důvodu neodkladné rekonstrukce uzavřena a „vpuštění“ chodců na úzkou a frekventovanou vozovku mostu nepřichází v úvahu kvůli jejich bezpečnosti.

morovy-sloup.jpg

Restaurátoři opravují mariánské sousoší

12.8.2011

Odborná firma začala v těchto dnech s opravou soklu, balustrády, podstavců pod sochami, rohových plastik lvů a nárožních volutových podstavců a středových polí s kartušemi na mariánském sousoší morového sloupu na Pernštýnském náměstí. Do konce září odstraní nejzávažnější poškození z těchto částí památky. Práce přijdou na více než 200.000 korun, celková rekonstrukce, kterou by památka potřebovala, by stála miliony. Ty však město v rozpočtu nemá, proto zvolilo cestu postupných oprav.

dsc05073.jpg

Stříbrní basketbalisté se pochlubili medailemi primátorce

12.8.2011

Mistrovství Evropy šestnáctiletých basketbalistů, které vyvrcholilo minulou neděli v pardubické ČEZ Aréně, bylo nad očekávání úspěšné z hlediska organizace, diváckého zájmu a především výsledku dosaženého domácím výběrem. Čeští mladíci do šampionátu vstupovali s ambicí udržet se v elitní divizi A, díky skvělým výkonům se však probojovali až do finále a po těsné porážce od favorizovaného Chorvatska získali cenné stříbro. Tříčlenné zastoupení měl v úspěšném výběru také klub BK Pardubice. A právě tyto hráče spolu se zástupcem organizačního výboru mistrovství pozvala primátorka města Štěpánka Fraňková na radnici, aby jim poděkovala za příkladnou reprezentaci města.

Město letos investuje do svých škol 100 milionů

11.8.2011

Pardubice vynaloží během prázdnin na údržbu a nutné opravy svých škol a školek přes sedm milionů korun. Za celý rok 2011 investuje město do školských zařízení z rozpočtu zhruba 100 milionů. Vedle dokončení zateplení dvou základních škol je letos finančně nejnáročnější akcí rekonstrukce mateřské školy v Teplého ulici, související s potřebným zvyšováním kapacity mateřských škol.

1 71 141 207 208 209 210 211 212 213 280