Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

spalovna-rybitvi-1.jpg

Boj proti spalovně nekončí

15.2.2012

Boj proti spalovně nebezpečného odpadu v Rybitví nekončí. Zastupitelé obce sice v novém územním plánu nechali prostor spalovny vyznačit jako plochu, která zakazuje jakoukoliv činnost spojenou s nakládáním s odpady. Firma AVE CZ, která chce činnost spalovny obnovit, ale na konci roku uspěla u Nejvyššího správního soudu v Brně, a tuto část územního plánu zpochybnila. Pardubičtí zastupitelé boj proti spalovně přesto nevzdávají.

100-5146.jpg

Město provedlo kontrolu azbestu v mateřských a základních škol

14.2.2012

Magistrát města Pardubic provedl na začátku tohoto roku rozsáhlou kontrolu všech mateřských a základních škol na možný výskyt azbestu. Kontrola prokázala přítomnost azbestu ve stavebních materiálech ve dvou mateřských a třech základních školách.

v.jpg

Jak Josef Váňa nezachránil Velkou pardubickou

9.2.2012

Po dvou měsících zřejmě končí mediální smršť vyvolaná zájmem skupiny kolem Josefa Váni provozovat pardubické závodiště. Slavný žokej se omluvil z jednání smluveného na 3. února a z jeho dopisu vyplývá, že v situaci, kdy není reálné, aby jeho společnost ještě letos převzala závodiště a pořádání dostihů, tedy kdy se město snaží stabilizovat společnost, která byla kvůli pořádání dostihů (včetně Velké pardubické) založena, již nemá o jednání s námi zájem.

dsc-6333.jpg

Komuniké

8.2.2012

ze schůze Rady města konané dne 7. února 2012

letiste.jpg

Modernizace letiště je v pořádku, evropské peníze potečou dál

2.2.2012

Cena projektu, jehož prostřednictvím je v současnosti modernizováno technické zázemí civilního letiště v Pardubicích, je cenou obvyklou. Takový je závěr znaleckého posudku, který měl odhalit případné pochybení při výběru zhotovitele této veřejné zakázky. Regionální radě regionu soudržnosti Severovýchod tak nic nebrání v uvolnění evropských dotací, jejichž výplatu v závěru minulého roku pozastavila.

trolejbusy-12.jpg

Zvýšená daň pohne s cenou jízdného v MHD

1.2.2012

Od dubna se v Pardubicích zvýší ceny jízdného v městské hromadné dopravě. Dopravní podnik města Pardubic k úpravě tarifů nutí zvyšující se provozní náklady, ale zejména od ledna platné navýšení daně z přidané hodnoty z deseti na 14 procent. U jednotlivého jízdného stoupne cena maximálně o korunu, mírně se zvýší také u předplatných jízdenek. Až do konce března se předplatné prodává za ceny platné v loňském roce, tedy nezvýšené.

p3040449.jpg

V lese na Lipinách a Pipenci se začíná kácet

1.2.2012

Dřevaři, zajišťující pravidelnou údržbu městských lesů, začali v těchto dnech s čištěním lesa na Lipinách a Pipenci. Z lesa využívaného zejména obyvateli přilehlé Dubiny a Studánky k rekreaci odstraní souše a polámané či poškozené stromy.

nocleharna-v-azylaku-9.jpg

Před mrazy může bezdomovce ochránit kryt CO

1.2.2012

Krizový scénář, který mají Pardubice připraven pro případ, že by v mrazivých dnech nestačily kapacity azylových zařízení pro bezdomovce, počítá s využitím krytu civilní ochrany. Zatím se ale zdá, že nebude třeba. Azylové domy a noclehárny mají i v těchto mrazivých dnech několik pár míst.

velka-pardubicka-prekazka-drop.jpg

Vyjádření předsedy dozorčí rady k situaci kolem Dostihového spolku

31.1.2012

Vzhledem k četnosti tiskových zpráv v uplynulém měsíci, které ve své většině a ve svém obsahu negativně popisují situaci kolem společnosti Dostihový spolek, jsem se rozhodl jako předseda dozorčí rady o krátkou rekapitulaci celé situace.

dostihy-vp.jpg

Město učinilo další krok ke stabilizaci spolku

31.1.2012

Zastupitelé města Pardubice učinili v pondělí další krok ke stabilizaci společnosti Dostihový spolek. Ztotožnili se s návrhem rady města a schválili, aby 4,2 milionu korun, které odsouhlasili v prosinci jako dotaci Dostihovému spolku, bylo společnosti poskytnuto formou příplatku k základnímu kapitálu. Zatímco dotace byla účelově vázána výhradně na úhradu dlužného nájemného, příplatek k základnímu kapitálu umožní spolku splatit pohledávky dalších subjektů.

1 74 146 207 208 209 210 211 212 213 219 291