Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

velvyslanec Lotyšska

Primátor Martin Charvát přivítal velvyslance Lotyšska

23.4.2015

Na návštěvu do Pardubic zavítal v úterý odpoledne velvyslanec Lotyšské republiky J.E. pan Alberts Sarkanis. Vzácného hosta přivítal na radnici primátor Martin Charvát, který s ním hovořil především o čerpání evropských dotacích a spolupráci v oblasti kultury a vzdělávání.

Jeden den S

Členky Dětského parlamentu si zkusily být náměstkyněmi primátora

23.4.2015

Tento týden měly po dva dny Pardubice dvě nové náměstkyně primátora. V rámci speciální akce „Jeden den S…“ si vyzkoušely posty náměstkyně Heleny Dvořáčkové a náměstka Jana Řehounka členky Dětského parlamentu – Kateřina Dušková, žákyně ZŠ Štefánikova, a Aneta Marková, která navštěvuje základní školu Bratranců Veverkových. Školačky byly se „svými“ politiky přítomny pracovním poradám i jednáním. Během celého dne tak získaly představu, co všechno práce na této pozici obnáší.

Letiště_EBA

Pro Pardubice je nový letištní terminál prioritou

23.4.2015

Postavit v Pardubicích nový letištní terminál. To je jednou z priorit současného vedení radnice. Už brzy by proto mělo být znovu vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Úprava projektové dokumentace je už hotová a stavební povolení daný projekt rovněž má. Stavba moderní odbavovací haly tak bude moci začít hned, jakmile bude znám vítěz tendru.

MŠ Klubíčko Grusova

Pardubická MŠ Klubíčko má novou zahradu – díky programu Dětské hřiště a zahrada

22.4.2015

Zcela novou zahradu ve středu v rámci oslav Dne země slavnostně otevřela MŠ Klubíčko, Grusova ulice, v pardubických Polabinách. Revitalizované prostranství teď slouží nejen hrám, ale nově se v něm mohou děti také vzdělávat a poznávat přírodu. Investici za bezmála 1. 900 000 korun uhradila z velké části dotace, a to v rámci podpory environmentálního vzdělávání.

třída Míru, únor

Evropské peníze pomáhají omlazovací kúře Pardubic

22.4.2015

Evropské dotace, které Pardubice čerpají z regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod pomáhají krajskému městu mládnout. Jeden integrovaný plán rozvoje města pomáhá zlepšit život lidem na dvou poválečných sídlištích, druhý IPRM – Přitažlivé město, zase napomáhá regeneraci centra Pardubic. Díky až 387 milionům korun, které jsou z Evropských fondů pro Integrovaný plán rozvoje města „Přitažlivé město“ alokovány, se radikálně mění celý střed města, od hlavní pardubické třídy, až po centrální parky a sportoviště.

Památník Osvobození

Památník osvobození město neodstraňuje

22.4.2015

Internetový portál Denikreferendum.cz 1. dubna 2015 uveřejnil aprílový text „Pomník okupantů musí pryč, rozhodli v Pardubicích“, kde autor tvrdí, že pardubičtí zastupitelé odhlasovali odstranění Památník osvobození z Tyršových sadů. I když podle smyšlených jmen primátora i dalších zastupitelů bylo jasně identifikovatelné, že jde o „žert“, text se začal šířit celou republikou. Statutární město Pardubice proto všechny, kteří (velmi dobře) napsanému textu uvěřili, ujišťuje, že šlo skutečně o aprílové vydání a aprílový text tohoto internetového portálu. Nic, co je v něm uvedeno, NENÍ PRAVDA a město Pardubice s textem nemá nic společného.

Soutěž Kam s nápojáčem

Dokážou Pardubice porazit v třídění nápojových kartonů svoje konkurenty?

21.4.2015

Každý obyvatel, který odloží prázdné nápojové kartony do kontejneru na plast, teď může pomoci uspět Pardubicím v nové soutěži. Město se zapojilo do klání nazvaného „Kam s nápojáčem“, které je zaměřeno na podporu správného třídění použitých nápojových kartonů. V soutěži se budou hodnotit výsledky třídění za období od dubna do konce září tohoto roku. Zásadní bude nárůst objemu tohoto odpadu v porovnání se stejným obdobím vloni.

Pardubická nemocnice

Primátor Martin Charvát se zajímal o Pardubickou nemocnici

21.4.2015

Primátor Pardubic Martin Charvát se zajímal o aktuální ekonomickou situaci ve zdejší nemocnici. Při setkání s vedením Pardubického kraje, který je zřizovatelem tohoto zdravotnického zařízení, a zástupci Pardubické nemocnice byl informován, že po letech stagnace se v posledních třech letech do nemocnice intenzívně investuje.

Gymnázium z Buxheimu

Studenti z Gymnázia Marianum v německém Buxheimu navštívili radnici

17.4.2015

Primátor Martin Charvát dnes v historickém sále radnice přivítal na tři desítky studentů z Gymnázia Marianum v německém Buxheimu. Studenti, kteří zavítali do Pardubic v rámci spolupráce s partnerským Gymnáziem v ulici Dašická, se v rámci své návštěvy dozvěděli také zajímavosti o tomto slavnostním sále s dřevěným kazetovým stropem a alegorickými obrazy, a prohlédli si i hudební sál nebo obřadní síň.

Velká pardubická

Po závodech všestrannosti odstartuje dostihová sezona!

17.4.2015

Dostihové závodiště v Pardubicích je nachystáno na novou sezonu. Po dlouhé zimní přestávce ji jako každý rok otevřely hobby parkurové závody. O nadcházejícím víkendu, tedy 18. a 19. dubna, na ně naváže Jarní všestrannost, první květnový víkend pak přijdou na řadu parkurové závody Cena města Pardubic a v tradiční termín 8. května už začne sezóna dostihová.

1 8 15 18 19 20 21 22 23 24 28