Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Politici osedlají kola na podporu cyklostezky do Hradce

17.8.2011

Komunální politici se připravují na propagační jízdu na kolech. Podpoří jí výstavby cyklostezky mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. V budoucnu má být tato trasa součástí Labské stezky vedoucí z Krkonoš podél Labe až do Hamburku. Cyklisté vyjedou v pátek dopoledne z obou krajských měst a setkají se ve Vysoké nad Labem. Pardubická skupina, demonstrující zájem města na této dopravní stavbě, vyrazí v 09:00 z Pernštýnského náměstí v čele s primátorkou města Štěpánkou Fraňkovu. Cestou se připojí starostové z vesnic, jimiž má trasa cyklostezky vést.

Radnice už nepřebírá poštu pro své „podnájemníky“

16.8.2011

Pardubický magistrát od srpna skončil s přebíráním pošty pro lidi, kteří mají trvalé bydliště na adrese Pernštýnské náměstí 1. Tato služba představovala pro magistrát velkou nejen administrativní zátěž a nebyla téměř využívána. Adresáty bylo vyzvednuto pouhých 10 procent zásilek.

Přes uzavřený most převeze pěší bezplatně autobus

12.8.2011

Chodci, kteří se potřebují dostat na opačný břeh Labe přes most kpt. Bartoše, mohou až do konce srpna v tomto úseku bezplatně využívat městskou hromadnou dopravu. Lávka pro pěší, která je součástí mostu, je totiž z důvodu neodkladné rekonstrukce uzavřena a „vpuštění“ chodců na úzkou a frekventovanou vozovku mostu nepřichází v úvahu kvůli jejich bezpečnosti.

morovy-sloup.jpg

Restaurátoři opravují mariánské sousoší

12.8.2011

Odborná firma začala v těchto dnech s opravou soklu, balustrády, podstavců pod sochami, rohových plastik lvů a nárožních volutových podstavců a středových polí s kartušemi na mariánském sousoší morového sloupu na Pernštýnském náměstí. Do konce září odstraní nejzávažnější poškození z těchto částí památky. Práce přijdou na více než 200.000 korun, celková rekonstrukce, kterou by památka potřebovala, by stála miliony. Ty však město v rozpočtu nemá, proto zvolilo cestu postupných oprav.

dsc05073.jpg

Stříbrní basketbalisté se pochlubili medailemi primátorce

12.8.2011

Mistrovství Evropy šestnáctiletých basketbalistů, které vyvrcholilo minulou neděli v pardubické ČEZ Aréně, bylo nad očekávání úspěšné z hlediska organizace, diváckého zájmu a především výsledku dosaženého domácím výběrem. Čeští mladíci do šampionátu vstupovali s ambicí udržet se v elitní divizi A, díky skvělým výkonům se však probojovali až do finále a po těsné porážce od favorizovaného Chorvatska získali cenné stříbro. Tříčlenné zastoupení měl v úspěšném výběru také klub BK Pardubice. A právě tyto hráče spolu se zástupcem organizačního výboru mistrovství pozvala primátorka města Štěpánka Fraňková na radnici, aby jim poděkovala za příkladnou reprezentaci města.

Město letos investuje do svých škol 100 milionů

11.8.2011

Pardubice vynaloží během prázdnin na údržbu a nutné opravy svých škol a školek přes sedm milionů korun. Za celý rok 2011 investuje město do školských zařízení z rozpočtu zhruba 100 milionů. Vedle dokončení zateplení dvou základních škol je letos finančně nejnáročnější akcí rekonstrukce mateřské školy v Teplého ulici, související s potřebným zvyšováním kapacity mateřských škol.

Je třeba hledat symbiózu mezi lidmi a letištěm, říká po schůzce s armádou primátorka

8.8.2011

Hluk způsobovaný provozem na pardubickém letišti nepřesahuje stanovené normy. Čáslavské gripeny mohou najít azyl jedině v Pardubicích a domů se vrátí do konce září. To jsou jen některé z odpovědí, jež dali na společném jednání, které proběhlo v pátek 5. srpna, zástupci armády primátorce města a jejím náměstkům.

Do pardubických školek nastoupí téměř 900 „nováčků“

3.8.2011

Do dětských kolektivů pardubických mateřských škol nastoupí po prázdninách 896 nových dětí. 91 z nich bylo přijato v rámci druhého kola přijímacího řízení, do nějž se přihlásilo 137 dětí, které neuspěly v kole prvním. Úspěšné byly všechny děti, kterým budou v září tři roky a mají trvalé bydliště v Pardubicích. Město však nezapomíná ani na děti mladší.

Pardubice potřebují 200 milionů na výměnu pouličních lamp

22.7.2011

Pardubice v současné době osvětluje na 11 tisíc pouličních lamp umístěných na více než 9700 stožárech. Téměř třetina stožárů (2800) byla instalována před rokem 1981 a je tedy za hranicí životnosti. Služby města Pardubice chtějí staré stožáry vyměnit během příštích deseti let, kdy ovšem „doslouží“ dalších asi 1100 stožárů. Na obnovu veřejného osvětlení bude třeba vynaložit více než 200 milionů korun.

Komuniké

20.7.2011

ze 17. řádného jednání Rady města Pardubic

1 71 140 206 207 208 209 210 211 212 279