Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

l.jpg

Aquacentrum Pardubice je bez ředitele

2.3.2012

Správní rada obecně prospěšné společnosti PAP Pardubice, která je provozovatel modernizovaného Aquacentra Pardubice, přijala na svém včerejším jednání výpověď dosavadního ředitele společnosti Jana Luptovského. „Pan Luptovský podal výpověď ještě ve zkušební době k 29. únoru. Výpověď k 31. březnu podal také technický náměstek PAP Pardubice Radek Musil,“ říká náměstek primátorky Jindřich Tauber, který má rekonstrukci areálu na starost.

dsc-3757.jpg

Švýcarští hodnotitelé v Pardubicích

29.2.2012

Projekt modernizace prostoru pardubického přednádraží s finanční pomocí z programu švýcarsko-české spolupráce je o další krok blíž k naplnění. V úterý (28. února) si místo realizace projektu, které má být nákladem zhruba 135 milionů přestavěno na moderní přestupní terminál veřejné dopravy, prohlédli švýcarští hodnotitelé projektu a zástupci ministerstev financí a životního prostředí. Konečné rozhodnutí o poskytnutí dotace by mělo padnout zhruba za tři měsíce.

zs-dubina-36.jpg

K zápisu přišlo přes tisíc předškoláků

27.2.2012

K zápisu do prvních tříd, který se na pardubických základních školách konal 8. a 9. února, přišlo 1085 dětí, což je o 37 více než v loňském roce. Rodiče třiceti předškoláků využili možnosti zapsat dítě na několik škol. Největší zájem byl tradičně o základní školu Studánka, která nebude moci z kapacitních důvodů přijmout všechny zapsané děti. Druhou nejpreferovanější ZŠ byla při letošním zápisu ZŠ v ulici Npor. Eliáše v Polabinách.

Představenstvo Dostihového spolku přijalo abdikaci ředitele Buchala

23.2.2012

Ředitel Dostihového spolku, a. s. Petr Buchal požádal na dnešním jednání představenstva o uvolnění z funkce. Ředitel i členové představenstva se shodli, že první fáze stabilizačních kroků je ukončena.

les-tezba.jpg

Lesy prospívají lidem i městské pokladně

23.2.2012

Po třech letech, kdy těžbu v městských lesích více než hospodářský plán řídily přírodní živly, se v roce 2011 vrátilo hospodaření v lesích do běžných kolejí. Správci lesa se zaměřili na svůj dlouhodobý cíl – systematickou obnovu přestárlých porostů. Celkem bylo v loňském roce v městských lesích vytěženo téměř 2000 metrů krychlových dřevní hmoty a naopak vysázeno 21.000 nových stromků. Město získalo z hospodaření ve svých lesích, které mají prvořadě rekreační funkci, téměř 800 tisíc korun.

pardubice.jpg

Služba e-UtilityReport ušetří čas stavebníkům v Pardubicích

22.2.2012

Město Pardubice nabízí svým občanům novou bezplatnou službu, která výrazně zjednoduší agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“.

dsc-6333.jpg

Komuniké

22.2.2012

z 33. jednání Rady města Pardubice konaného 22. února 2012

prstynky.jpg

Rekonstrukce svatební síně skončila. „Otevřou“ ji děti

22.2.2012

V těchto dnech skončila rekonstrukce obřadní síně pardubické radnice. Nový desing navržený architektkou Pavlou Pannovou respektuje hodnoty těchto prostor a dává jim punc noblesy a čistoty, který ke slavnostním účelům, k nimž je obřadní síň určena, bezesporu patří. Prvními návštěvníky ve zrenovovaných prostorách budou ve čtvrtek odpoledne nejmenší obyvatelé Pardubic a jejich blízcí. Síň totiž po zhruba šestitýdenní přestávce zahajuje provoz vítáním občánků.

ju7f6127.jpg

Pardubický Pernštejnský rok 2012 už zná svůj program

21.2.2012

Pernštejnský rok 2012, který odstartoval 11. ledna v Praze, nabídne v našem městě bohatý program všem Pardubákům i jeho návštěvníkům. Rada města Pardubic už na začátku února schválila rozdělení speciálně vyhlášeného grantu Pernštejnský rok a město Pardubice ho podpoří důstojnou částkou ve výši jednoho milionu korun, která bude využita na zajištění programu a celkovou propagaci této výjimečné akce.

spalovna-rybitvi-1.jpg

Boj proti spalovně nekončí

15.2.2012

Boj proti spalovně nebezpečného odpadu v Rybitví nekončí. Zastupitelé obce sice v novém územním plánu nechali prostor spalovny vyznačit jako plochu, která zakazuje jakoukoliv činnost spojenou s nakládáním s odpady. Firma AVE CZ, která chce činnost spalovny obnovit, ale na konci roku uspěla u Nejvyššího správního soudu v Brně, a tuto část územního plánu zpochybnila. Pardubičtí zastupitelé boj proti spalovně přesto nevzdávají.

1 73 145 204 205 206 207 208 209 210 217 289