Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Zelenou bránu ochrání nový hromosvod

11.7.2011

Muže zavěšené na lanech bude možno v následujících dnech vidět na Zelené bráně. Specializovaná firma dnes začala s instalací nového hromosvodu na této dominantě Pardubic. Práce potrvají zhruba dva týdny a omezí provoz vyhlídkové věže, včetně průchodu pod Zelenou bránou.

Czech Point se stěhuje z infocentra do reálky

27.6.2011

Historicky první pardubický Czech Point (Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál) se z infocrntra se stěhuje do budovy bývalé reálky. Kontaktní místo na náměstí Republiky, na němž lze na počkání získat ověřené dokumenty, proto bude v pátek 1. července mimo provoz. Fungovat začne v nových prostorách na Komenského náměstí v pondělí 4. července v 8:00.

Tréninkové byty ukazují cestu k samostatnému životu

23.6.2011

V Pardubicích již deset let fungují tréninkové byty, v nichž se duševně nemocní učí samostatnosti a soběstačnosti. Vystřídalo se v nich dosud 17 klientů občanského sdružení Péče o duševní zdraví, většina v nácviku uspěla a sedm už žije zcela samostatně v pronajatých bytech. V současné době má sdružení od města pronajato pět malometrážních bytů, které duševně nemocným pomáhají k samostatnosti.

Komuniké

22.6.2011

z 16. řádného jednání Rady města Pardubice, 21. června 2011

Na pardubickém letišti budou cvičit američtí a afghánští piloti

22.6.2011

Skupinka pilotů z USA a z Afghánistánu v Pardubicích absolvuje výcvik na vrtulnících. Letos by měly proběhnout dva kurzy, v červenci a v srpnu. Představitele města o tom informovala společnost LOM Praha, jejímž zřizovatelem je ministerstvo obrany a která o podmínkách výcviku zahraničních pilotů vyjednávala s americkou stranou.

Město a městská policie pomáhají lidem ve větrem poškozených Starých Čívicích

21.6.2011

Větrná tromba, která se dnes odpoledne prohnala Starými Čívicemi, si nevyžádala žádné zranění obyvatel této městské části nebo zaměstnanců podniků sídlících v průmyslové zóně, poškodila však řadu budov a lámala stromy. Na místo okamžitě vyrazili zástupci města a městské policie. Monitorují situaci a pomáhají občanům s řešením následků řádění větru.

Případ nepovolených terénních úprav v Mikulovicích je uzavřen

17.6.2011

Stavební úřad Magistrátu města Pardubic po více než 10 letech uzavřel případ nepovolených terénních úprav, které na svém pozemku v Mikulovicích provedl Luděk Zahradník. Po mnoha letech rozhodování soudů všech instancí, které postupně potvrzovaly rozhodnutí stavebního úřadu Magistrátu města Pardubic nařizující nepovolené terénní úpravy odstranit a uvést pozemek do původního stavu, odstranil vlastník pozemku pod hrozbou exekuce nepovolené terénní úpravy sám.

Děti vyměnily prázdné PET lahve za sportovní pomůcky

15.6.2011

Plastové lahve, které během školního roku odevzdaly k recyklaci pardubické školy zapojené do soutěže ve sběru PET lahví, by v nesešlápnutém stavu bez problémů pokryly celé Pernštýnské náměstí. Díky ekologickému chování školáků neskončily lahve v komunálním odpadu, ale vrátily se jako cenná surovina na počátek výrobního cyklu. Děti za ekologické chování čeká odměna - pomůcky pro sport a volný čas.

Příjem žádostí o dotaci na modernizaci činžáků končí za tři týdny

13.6.2011

Tři týdny zbývají majitelům domů na sídlištích Višňovka a Dukla na zpracování žádosti o dotaci na regeneraci bytových domů v rámci Integrovaného plánu rozvoje města. Termín podání žádostí vyprší 4. července ve 12:00. Ve dnech 23. a 30. června mohou žadatelé své žádosti naposled konzultovat s odborníky.

1 70 138 203 204 205 206 207 208 209 275