Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

prstynky.jpg

První den si svatbu přes internet objednaly desítky párů

6.12.2011

Pardubice jsou jedním z prvních měst v České republice, v nichž si mohou snoubenci rezervovat termín svatby on-line. Matrika 5. prosince začala rezervovat termíny obřadů na rok 2012 a zároveň spustila program, který snoubencům umožní si v klidu u počítače vybrat volný termín uzavření sňatku a pak jej na radnici přijít potvrdit. Této možnosti již včera využilo na 70 párů snoubenců.

07062011183.jpg

U Kostelíčka najdou azyl lidé s Alzheimerovou chorobou

5.12.2011

V Pardubicích dnes byla slavnostně otevřena přístavba Domova pro seniory U Kostelíčka. V novém oddělení se 40 lůžky, které vyrostlo na místě bývalé plicní ambulance ve Štrossově ulici, najdou azyl lidé s psychiatrickým onemocněním, zejména s Alzheimerovou chorobou. Výstavba nového křídla, včetně demolice původního objektu, trvala zhruba rok a půl a stála 78 milionů korun. Stavbu financovalo město, Pardubický kraj přispěl patnácti miliony na stavbu a vybavení nového oddělení

radnice.jpg

Město letos ocenilo spisovatelku a sportovce

5.12.2011

Další tři laureáty má od dnešního odpoledne druhé nejvyšší ocenění města - Medaile města Pardubice. Ve společenském sále pardubické radnice je převzali prezident Automotoklubu Zlatá přilba Pardubice Evžen Erban, spisovatelka a pedagožka Marcella Marboe – Hrabincová a bývalý novinář a závodní cyklista Miroslav Motyčka.

Jindřišská ulice

Další jednosměrky pro cyklisty obousměrné

2.12.2011

Provoz cyklistů v obou směrech byl nově umožněn ve čtyřech jednosměrkách v Pardubicích. Ulice Sezemická, Jindřišská a dvě krátké ulice U Kostelíčka jsou cyklisty hojně využívány. I dříve se zde cyklisté často pohybovali v obou směrech, čímž porušovali dopravní předpisy. Vystavovali se tak rovněž riziku střetu s řidiči, kteří je v protisměru neočekávali.

pardubice-cervene.jpg

O nové doklady požádejte včas

30.11.2011

K elektronicky čitelným pasům, které se v české republice vydávají od roku 2006, přibudou od nového roku také občanské průkazy opatřené čipem. Kvůli počítačovému propojení databází cestovních dokladů a občanských průkazů nebude možné v poslední prosincové dekádě požádat o vydání těchto dokladů. Občanům, kteří potřebují nové doklady tak zbývá k podání žádosti jen pár týdnů.

radnice.jpg

Komuniké

30.11.2011

z 27. jednání Rady města Pardubic, 29. 11. 2011

dsc-6333.jpg

Debata s poslanci především o kojeneckých ústavech

29.11.2011

Na tradiční snídani pozvalo vedení města Pardubic poslance a senátory z regionu. Mezi politiky zavítala i ředitelka Kojeneckého ústavu Veská Drahomíra Peřinová, a tak se dlouho debatovalo o plánovaném zákonu, který by měl zásadně změnit péči nejen o hendikepované děti. Řeč však byla i o rekonstrukci křižovatky u Parama nebo o pardubickém letišti.

Primátorka: Odmítám zadlužit město kvůli letišti

25.11.2011

Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková důrazně odmítá, že by město financovalo modernizaci pardubického letiště, pokud by tento projekt přišel o podporu z Evropské unie. O této možnosti hovořil v tomto týdnu náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý v souvislosti s rozhodnutím Regionální rady Severovýchod, která pozastavila financování probíhající stavby z evropských fondů do doby, než nechá prověřit, zda zakázka není předražená.

pardubice-cervene.jpg

Děti nahlédly do domova trolejbusů

25.11.2011

Zástupci dětí z pardubických základních a středních škol dnes (25. 11. 2011) měli možnost nahlédnout do zákulisí provozu městských autobusů a trolejbusů. Již třetí setkání dětského a studentského parlamentu v tomto roce se totiž konalo v Dopravním podniku města Pardubic. Děti zaujal zejména monitoring pohybu autobusů a trolejbusů MHD po městě a nadšeny byly z „exkurse“ v mycí lince, kterou projeli jedním z autobusů.

Česká hlavička z Pardubic se představila na radnici

24.11.2011

Ve škole ještě nemá chemii a neumí počítat s procenty, přesto se Martin Kloz stal s projektem „Krystalizace kamence v závislosti na podmínkách“ vítězem soutěže mladých vědců České hlavičky 2011 v kategorii Abraxan pro žáky základních škol. Cenu si třináctiletý talent ze ZŠ Polabiny II převzal 25. října v Brně, nyní se s ní přišel spolu se svými rodiči a zástupkyněmi školy pochlubit na radnici. Zde úspěšného žáka přijal náměstek primátorky Jindřich Tauber.

1 71 142 202 203 204 205 206 207 208 212 282