Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

obraz006.jpg

V městských lesích vystřídala lesní dělníky mechanizace

30.5.2011

Těžký sníh loni v lednu značně poškodil městské lesy, když na několika místech polámal vzrostlé porosty. Před pár týdny skončila na těchto plochách nová výsadba. Správci lesů vysadili na holinách o celkové ploše přes dva hektary téměř 21 tisíc nový stromků. V městských lesích v současné době pokračují pravidelné opravy komunikací, budování vodních příkopů a podobně.

Ruský den o dostizích i jejich budoucnosti

30.5.2011

Ruskému dnu patřilo v sobotu 28. května pardubické závodiště. Představitelé města Pardubice toho využili nejen ke sledování napínavých dostihů. Se zástupci ruské ambasády jednali o možné spolupráci, s lidmi z koňáckého prostředí zase o budoucnosti dostihového sportu v Pardubicích.

Pro červnový zápis mají školky 90 míst

27.5.2011

Necelou stovku volných míst nabídne město Pardubice rodičům předškolních dětí ve druhém kole zápisů. Jsou to převážně místa, které město získalo rekonstrukcí či rozšířením stávajících předškolních zařízení. Pardubice pravidelně zvyšují kapacitu svých školek v návaznosti na demografické studie již pátým rokem. Letos ve školkách přibude 87 nových míst. Od roku 2007 město kapacitu MŠ rozšířilo o 618 míst, tj. zhruba 25 tříd.

tana6.jpg

V pasáži skončily demoliční práce, začíná rekonstrukce

27.5.2011

Machoňovu pasáž na třídě Míru stavbaři v uplynulých týdnech zcela vysvlékli z ošuntělého šatu. Po skončení demoličních prací začínají památkově chráněný objekt oblékat do nového. V plné kráse by se pasáž měla veřejnosti předvést v příštím roce.

Komuniké

25.5.2011

ze 14. řádné schůze Rady města Pardubic

Květnové bruslení nabídne zajímavý pohled na životní styl

23.5.2011

Květnové pokračování akce Pardubice na bruslích přinese účastníkům nejen radost ze společné projížďky městem, ale také zajímavý pohled na životní styl a možnost otestovat si vlastní kondici. A protože na brusle vyrazí Pardubáci den před svátkem dětí, nebude v programu chybět ani řada her a soutěží pro děti.

Pardubice budou mít jediný stavební úřad

23.5.2011

Pardubice, v nichž v současné době funguje osm různých stavebních úřadů, budou mít od příštího roku stavební úřad jediný. Na květnovém jednání zastupitelstva se na centralizaci této agendy shodla drtivá většina pardubických zastupitelů. Také přestupková agenda, pokud to schválí zastupitelé městských obvodů, by měla od nového roku spadat pod magistrát, stejně jako agenda sociálních dávek v přenesené působnosti v případě, že ji zákonodárci nepřevedou pod úřady práce. Představitelé Pardubic si od centralizace těchto tří agend slibují nejen finanční úspory, ale také zkvalitnění práce státních úředníků.

Pardubice poslaly 10 tisíc do keňské nemocnice

20.5.2011

Nákup vyhřívaného lůžka pro nemocnici v keňském Itibo podpořilo příspěvkem 10 tisíc korun město Pardubice. Symbolický šek na tuto částku předal včera, 18. května, náměstek primátorky Jindřich Tauber pardubickému rodákovi Aleši Bártovi, který nemocnici v Itibo vybudoval.

Pardubičtí občané ušetřili ropu na cestu kolem světa

19.5.2011

Pardubičtí občané odevzdali v loňském roce do sběrných dvorů téměř 3,5 tisíce starých televizorů a 2000 vyřazených počítačových monitorů. Jejich recyklace výrazně ušetřila energie, suroviny i životní prostředí. Jen ropa, která se opětovným využitím elektroodpadu z Pardubic ušetřila, by stačila k výrobě pohonných hmot, s nimiž by majitel automobilu s běžnou spotřebou třikrát obkroužil rovník, nebo se mohl vydat 60 krát na Makarskou a zpět. Mimo to Pardubáci recyklací starých televizorů ušetřili elektřinu odpovídající celoroční spotřebě zhruba 367 čtyřčlenných domácností, tisíce tun surovin, mnoho hektolitrů pitné vody a uchránili životní prostředí tunami nebezpečných odpadů a emisí skleníkových plynů.

Školky, v nichž byl naměřen radon, prošly „ozdravným programem“

18.5.2011

Pardubické školky, v nichž byly loni na podzim naměřeny zvýšené hodnoty radonu, prošly podrobnou radonovou diagnostikou. V žádné ze čtyř mateřských škol, kde diagnostika probíhala, nebyly překročeny limity radonu v ovzduší. Město přesto ve všech provedlo opatření, která minimalizují průnik radonu z podloží do objektů. Včetně instalace odvětrávacích systémů stála tato opatření zhruba 470 tisíc korun.

1 68 136 201 202 203 204 205 206 207 270