Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

dsc-9100.jpg

Kraj chtěl chválit spolupráci s městem. Jakou?

25.6.2012

Na společném jednání rad města Pardubice a Pardubického kraje, které se uskutečnilo minulý týden, jsem představil několik projektů. Jednalo se o naprosto konkrétní projekty z oblasti dopravy a cestovního ruchu, v jejichž přípravě se město Pardubice angažuje. Vesměs se však jednalo o projekty regionálního, nebo dokonce národního a nadnárodního významu. I proto jsem byl, a stále jsem, přesvědčen o tom, že by do nich měl být kraj aktivně zapojen. Pokud pan hejtman od našeho setkání očekával pouze oslavné ódy na dosavadní spolupráci, pak je mi velice líto. Diskuze nad jednotlivými body programu ostatně velmi jasně ukázala, jak je to s touto spoluprací doopravdy.

prvni-pietni-vzpominka-r.1945.jpg

Při pietním setkání uctí památku obětí heydrichiády

21.6.2012

V pondělí 25. června od 15 hodin se v areálu Památníku Zámeček v Pardubicích uskuteční pietní akt k uctění památky obětí heydrichiády. Shromáždění je součástí akcí pořádaných v našem městě u příležitosti 70. výročí událostí, které odstartoval 27. května 1942 atentát na zatupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

dscf6134.jpg

Město ocenilo duchapřítomnost školníka a policistky

21.6.2012

Hodnotné hodinky budou Pavlu Škvrnovi a Beatě Říhové připomínat události z letošního dubna, kdy zachránili před znásilněním dvanáctiletou školačku a dopadli útočícího devianta. Policistka, které za bleskurychlý zásah poděkovali náměstci primátorky Jindřich Tauber a Jiří Rozinek, se může z hodinek těšit už dnes. Školník účast i dárek odmítl s tím, že o publicitu nestojí.

pardubicky-hist-3.jpg

Pardubice chtějí vdechnout život Staré vojenské plovárně

20.6.2012

Město Pardubice pokračuje ve své snaze postupně revitalizovat městské parky vázané na Chrudimku a zároveň vrátit veřejný život na nábřeží řek. Ve spolupráci s Městským obvodem Pardubice V proto připravuje revitalizaci parku Vinice - Stará vojenská plovárna na Chrudimce.

Nejpilnějšími sběrači jsou děti z Kyjevské

20.6.2012

Děti ze základní školy v Kyjevské ulici opět zvítězily v soutěži ve sběru PET lahví. Potvrdily tak, že jejich loňské vítězství v této soutěži nebylo náhodné. Více než tuna lahví, které putovaly během tohoto školního roku ze školy v Kyjevské k recyklaci, je důkazem toho, že dětem není lhostejné, v jakém světě budou žít a třídění odpadů považují za běžnou součást svého života.

Začátkem července auto nepřihlásíte

20.6.2012

V prvním červencovém týdnu bude uzavřeno oddělení registru vozidel pardubického magistrátu. Důvodem je přechod na nový Centrální registr vozidel, který bude sloužit jako centralizovaný informační systém veřejné správy.

Městská galerie vystaví díla nizozemských malířů

19.6.2012

Dva týdny budou v Galerii města Pardubic vystavena díla šestnácti výtvarníků z nizozemského Doetinchemu. Výstavu otevře primátor Doetinchemu Herman Kaiser. Prezentace současného nizozemského umění je součástí oslav 20. výročí partnerství měst Doetinchem a Pardubice. Potrvá do 6. července.

brusle.jpg

Poslední předprázdninové bruslení

19.6.2012

Na poslední společnou vyjížďku před letošními prázdninami se v pondělí 25. června vydají do ulic Pardubic milovníci koleček. Akce Pardubice na bruslích touto třetí letošní jízdou vstoupí do své druhé poloviny. Na další se inline bruslaři sejdou až v srpnu

img-0022.jpg

Naposledy v tomto složení se sešli městští a krajští radní

19.6.2012

Na výletní lodi Arnošt se včera, 18. června, sešli ke společnému jednání městští a krajští radní. V této sestavě naposledy, kraj totiž na podzim čekají volby. U společného stolu se tak například příště zcela jistě neobjeví hejtman Radko Martínek, který svoji pozici ve volbách obhajovat nebude. Byl proto čas na bilancování dosavadních vztahů, hovořilo se však i o výhledech do budoucna a plánovaných projektech. Řeč byla o pardubické nemocnici, projektu přednádraží, cyklostezkách nebo o splavnění Labe.

Primátorka: Jsme rukojmím ve sporu obchodních společností

14.6.2012

Společnost Czech Coal počátkem června přestala Elektrárně Opatovice (EOP) dodávat hnědé uhlí. Situací, kdy dodavatel uhlí elektrárně nečekaně vypověděl smlouvu a přerušil dodávky paliva, se ve středu zabývalo mimořádné jednání dozorčí rady elektrárny.

1 74 147 199 200 201 202 203 204 205 219 292