Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

To jsou Pardubice 2019/2

Vypsaná fiXa má základnu pořád v Pardubicích

22.11.2019

Je tu další časopis To jsou Pardubice! Tentokrát vás naladí od prvních stránek na dobrou notu. Úvodní rozhovor s frontmanem skupiny Vypsaná fiXa přináší ohlédnutí za pětadvacetiletou dráhou této pardubické kapely. Jsme rádi, že San Piego, jak přejmenovala Pardubice, je pořád jejich milou základnou.

logo Pardubic

Krajské záchranáře by mohla podpořit dotace města

20.11.2019

Město plánuje formou dotace podpořit Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje. Radní na svém pondělním jednání doporučili zastupitelstvu odsouhlasit uvolnění částky ve výši zhruba 105 tisíc korun, které by byly následně využity na nákup vybavení pro Zdravotnické operační středisko.

letní stadion revit.

Zastupitelé opět zasednou nad letním stadionem

19.11.2019

Zastupitelé města Pardubic budou ve čtvrtek opět jednat o revitalizaci letního stadionu. Mají rozhodnout o tom, zda město vypíše výběrové řízení na dodavatele stavby, díky níž by Pardubice na místo chátrajícího torza získalo fotbalový stadion vyhovující i podmínkám nejvyšší fotbalové soutěže.

Město pro byznys desetiletí

Pardubice jsou Městem pro byznys desetiletí

15.11.2019

Ve srovnávacím výzkumu, do něhož jsou každoročně zařazována všechna města a obce s rozšířenou působností, obstály Pardubice na výbornou. Město vynesly dlouhodobě dobré výsledky, zejména v oblasti přístupu veřejné správy, na první příčku krajského žebříčku. Pardubice se tak staly z podnikatelského hlediska lídrem kraje a Městem pro byznys desetiletí.

Oceňování žáků a studentů 2019

Město ani letos nezapomnělo na své nadané žáky a studenty

13.11.2019

Účast v celorepublikových finále, obsazení předních příček v krajských kolech či reprezentace města na olympiádách nebo v soutěžích mezinárodních. Právě za takové úspěchy dnes v prostorách auly Univerzity Pardubice město ocenilo formou pamětního listu a finanční odměny více jak stovku žáků a studentů pardubických základních a středních škol, včetně základních škol uměleckých.

seminář stravování 3

Jak ve škole stravovat děti s dietou

13.11.2019

Zástupce více než čtyř desítek školních kuchyní z Pardubicka přilákal v úterý 12. listopadu na pardubickou radnici seminář na téma Dietní stravování ve školních jídelnách. Ve spolupráci s Krajským centrem sdílení dobré praxe jej pro pardubické kuchařky připravila Asociace školních jídelen ČR. Hovořilo se nejen o stravovacích potřebách a omezeních malých diabetiků či celiaků, ale i dětí s jinými stravovacími omezeními.

Konference ITI

Hradecko-pardubická aglomerace představila své vize pro období po roce 2021

7.11.2019

Prezentace úspěšných projektů a seznámení s plány pro blízkou budoucnost stvrzené podpisem memoranda o spolupráci. Hradecko-pardubická aglomerace na konferenci představila vizi svého území pro nové programové období.

cyklostojany

Karlovina je osazena novými stojany na kola

7.11.2019

Město začalo s instalací nových stojanů na kola. Celkem jich v rámci akčního plánu v Pardubicích přibude 300. V minulých dnech bylo 33 stojanů instalováno na Karlovině, která je důležitým veřejným prostorem. Nahradily stávající zelené stojany, do nichž se kolo zamyká pomocí bezpečnostní vložky.

tyrsaky-14-of-76-.jpg

Tyršovy sady jsou Parkem roku 2019

7.11.2019

Parkem roku 2019 se na základě rozhodnutí odborné poroty stala revitalizace Tyršových sadů – Podzámeckého parku v Pardubicích. Druhým místem porota ocenila hned dvě díla - stříbrnou medaili získaly Čelakovského sady v okolí Národního muzea v Praze a Velískova zahrada ve Zlíně. Třetí místo patří obnovené centrální části Královské obory Stromovka v Praze. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo včera večer na Hradě v Litoměřicích.

prubezna-udrzba-zelene-v-mo-vi-r.-2016-50.jpg

Pardubice se připojí k iniciativě Milion stromů

5.11.2019

Pardubice se připojí k iniciativě ministerstva životního prostředí a nadace Partnerství, jejímž cílem je vysázet po celé České republice deset milionů stromů. Ty by měly pomoci zmírnit dopady stále intenzivnějšího sucha, ztráty povrchových i podzemních vod nebo přehřívání měst. V listopadu město v rámci této akce vysadí první stromy v Polabinách.

1 2 3 4 5 8 12 15