Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Tesla Kyjevská

S prodejem Tesly pomůže městu poradenská firma

17.12.2015

Rada města schválila prodej areálu bývalé Tesly v Kyjevské ulici prostřednictvím poradenské firmy. Dodavatel, který vzejde z výběrového řízení, nejprve pro město zpracuje dvě variantní řešení zadávacích podmínek a následně zprostředkuje prodej podle zadání, které vybere zastupitelstvo města.

radnice-13.jpg

Hradec Králové a Pardubice poskytnou Nepálu půl milionu korun

15.12.2015

Letošní hrozivé dubnové a následně i květnové zemětřesení v Nepálu přimělo krátce poté Hradec Králové a Pardubice vyčlenit z rozpočtů obou měst po čtvrt milionech korun, které budou účelově poskytnuty v rámci humanitární pomoci. V úterý dali královéhradečtí zastupitelé mandát k podpisu smluv, které přesně specifikují formu pomoci a účel. Pardubice tento krok učinily již 19. listopadu.

Čestný hrob_ilustrační záběr

Město se postará o hroby významných předků

15.12.2015

Pardubice se postarají o hroby významných předků, pokud se o ně nemá kdo starat. Tato hrobová místa budou označena jako „čestné hroby“ a vyznačena budou i na orientační tabuli hřbitova. Shodli se na tom v pondělí městští radní.

Deska_magistrát

Strategický plán Pardubic se rozroste o konkrétní požadavky

15.12.2015

Pardubice doplní Strategický plán města. Chtějí tento stěžejní dokument rozšířit o konkrétní požadavky tak, aby s nimi počítal vznikající územní plán. Radnice chce především zohlednit svůj záměr udělat z Pardubic město s více než 100 tisíci obyvateli. Shodli se na to v pondělí také městští radní.

Letecký záběr_Pardubice1

Město chce pokračovat v regeneraci panelových domů. Pomoci mají státní dotace

15.12.2015

Pardubice hodlají regenerovat další lokality u panelových domů, konkrétně na sídlištích Závodu Míru, Polabiny a Dubina. Radní města v pondělí odsouhlasili podání žádostí o státní dotace z „Programu regenerace panelových sídlišť pro rok 2016“ v celkové výši 12 milionů korun.

zápisy 2013-1

V Pardubicích vědí, že inkluze má dva póly

15.12.2015

Pardubice v září 2016 odstartují pilotní projekt vzdělávání nadaných dětí. Stejně jako sociálně či zdravotně znevýhodněné děti, mají i děti nadané své vzdělávací potřeby. Všechny pardubické základní školy již roky vytvářejí podmínky pro začlenění znevýhodněných dětí. ZŠ Staňkova v příštím školním roce otevře první třídu s podporou angličtiny, matematiky a logiky. Tento koncept je zacílený na šikovné i nadané děti, kterým poskytuje několik hodin navíc.

Ilustrační foto_byty Pardubice

Informace o startovacím bydlení nabízí aktualizovaný městský web

14.12.2015

Městské byty mladým lidem a rodinám nabídne od příštího roku pardubická radnice. Přidělení pětadvaceti startovacích bytů pro ekonomicky aktivní lidi od 18 do 30 let schválili městští zastupitelé už v listopadu, nyní radnice aktualizovala městský web, kde zájemci o výhodné bydlení najdou všechny potřebné informace o možnostech jeho získání.

EBA_terminál_vizuál letiště

Nový terminál by mohl stát do konce roku 2017

12.12.2015

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport vyhlásilo ve čtvrtek výběrové řízení na stavbu terminálu pro pardubické letiště. Se stavbou nové odbavovací haly a příjezdové komunikace chce společnost začít zhruba v polovině příštího roku, hotovo by pak mělo být do konce roku 2017.

pardubice-logo-1c.jpg

Prohlášení primátora Martina Charváta

11.12.2015

Když jsem si ve čtvrtek 10. prosince 2015 přečetl text v MFD „Opravené Tyršovy sady už zase plavou“, byl jsem přesvědčen, že věty, které jsou mi v článku vkládány do úst, jsem redaktorovi Milanu Zlinskému neřekl. Stejně tak jsem byl přesvědčen, že stejné nebo podobné vyjádření jsem ani nepublikoval na svém facebookovém profilu.

Čínská delegace v Pardubicích

Pardubice navštívila čínská delegace

10.12.2015

Pardubická radnice hostila ve čtvrtek čínskou delegaci z vládní oblasti Ningbo Haishu. Výpravu, kterou vedl výkonný ředitel této vládní oblasti Wu Shengwu, přivítali v sále rady náměstkyně primátora Helena Dvořáčková a náměstek Jan Řehounek.

1 2 3 4 5 8 15 21 28