Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice při západu slunce

Primátor se rozloučil se starostou Jiřím Srbkem

5.12.2014

Primátor Pardubic Martin Charvát se ve čtvrtek zúčastnil posledního rozloučení se starostou Polabin Jiřím Srbkem. Dlouholetý starosta největšího pardubického sídliště zemřel náhle v minulém týdnu.

Kůň kresba

Dětský parlament vybíral jméno pro policejního koně

4.12.2014

Žáci 15 pardubických základních škol se prostřednictvím Dětského parlamentu zapojili do hledání jména pro nového policejního koně. Od spolužáků dostali členové parlamentu stovky tipů. Vybrali 15 nejzdařilejších, které nabídnou městské policii jako možné alternativy ke jménu Solo Baturra. To má vepsáno v rodném listě starokladrubský vraník, kterého si městská policie v říjnu pořídila.

arn ceny1

Středoškoláci se zájmem o historii byli oceněni na radnici

3.12.2014

Dnešní předávání cen nejlepším středoškolským studentům v soutěži Arnošt z Pardubic a jeho doba se povedlo, klobouk dolů před znalostmi gymnazistů a velký dík Východočeskému muzeu v Pardubicích za spolupráci.

sedáky aqua

Aquacentrum pořídilo nové zvedáky pro vozíčkáře

3.12.2014

Pardubické aquacentrum zakoupilo dva bazénové zvedáky pro tělesně postižené. Slavnostně předány aquacentru, respektive handicapovaným byly symbolicky právě dnes - u příležitosti Evropského dne osob se zdravotním postižením, který připadá na 3. prosinec. Peníze aquacentru na nákup těchto zvedáků, které umožní bezpečný a hladký přesun z břehu do vody, uvolnilo město Pardubice, lehké a snadno ovladatelné pomůcky přijdou spolu s instalací takřka na 300 tisíc korun.

znak v dlažbě 2

Město posílí sociální práci v Češkově ulici

2.12.2014

Klubovna, ve které se v ubytovně v Češkově ulici scházejí děti, aby se zde pod dozorem sociálních pracovníků připravovaly do školy, se od ledna změní v komunitní centrum sloužící a pomáhající i mládeži a rodinám žijícím v této lokalitě. Město Pardubice, které tímto způsobem podává pomocnou ruku těm, kteří chtějí vystoupit z bludného kruhu sociální vyloučenosti, na jeho provoz v příštím roce vyčlení 700.000 korun.

trolejbusy--109---1-.jpg

Kvůli námraze je omezena MHD

2.12.2014

Až do odvolání je na linkách č. 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8 a 13 redukován provoz v cca 20 minutových intervalech. Linky č. 4, 21 a 27 jsou zrušeny. Provoz na ostatních linkách je zachován dle jízdního řádu.

Vizualizace hřiště parku Na Špici

Park Na Špici čeká kolaudace

1.12.2014

Společnost Gardenline dokončila rekonstrukci parku na Špici. V následujících dnech jej město bude postupně přebírat a dodavatel odstraňovat zjištěné závady. Na pondělí, 8. prosince je naplánována kolaudace. Pokud proběhne úspěšně, bude 9. prosince park slavnostně otevřen a zpřístupněn veřejnosti.

strom 1

Plné Pernštýnské náměstí sledovalo rozsvěcení stromu

30.11.2014

Stovky lidí dnes napjatě očekávaly slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. Sborové jéé, kterým děti ocenily rozzářený strom, vydalo za všechny komentáře na adresu letošního symbolu vánoc, který bude zdobit historické náměstí do Tří králů.

arnost soutez 3

Do soutěže o arcibiskupu Arnoštovi se zapojilo osmdesát dětí z pardubických základních škol

28.11.2014

Na pardubickém zámku se dnes sešly desítky dětí se zájmem o historii. V Rytířských sálech se totiž konalo druhé kolo soutěže připomínající výročí úmrtí prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic, kterou připravila pardubická radnice ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích.

Kontejner na bioodpad

Otálející zima nutí služby k častějšímu svozu bioodpadu

27.11.2014

Na teplé počasí a rychle se probouzející přírodu reagovaly na jaře Služby města Pardubic zahájením svoz zeleného odpadu dříve než obvykle. Situace se opakuje i nyní, kdy Služby přidávají nad rámec harmonogramu další termín svozu.

1 2 3 4 5 6 12 17 22