Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Funkční semafory

Chodce u Zelené brány opět řídí semafory

23.3.2021

Město v závěru loňského roku dokončilo modernizaci světelného signalizačního zařízení na křižovatkách, která umožní v reálném čase reagovat na aktuální dopravní situaci. Spolu s obnovou devatenácti signalizačních zařízení se pustilo také do obnovy semaforu, který reguluje pohyb na přechodu u Zelené brány a u kterého modernizace z technických důvodů trvala o něco déle.

Podpis finálních smluv

Areál pardubické Tesly Kyjevská získává nového majitele

23.3.2021

Město Pardubice převádí jeden ze svých největších brownfieldů, areál bývalé Tesly Kyjevská, novému majiteli. Firma Linkcity Czech Republic, se kterou v rámci včerejšího setkání zástupci města slavnostně podepsali smlouvu o složení peněžních prostředků, se tak může pustit do přestavby tohoto území na moderní pardubickou čtvrť a vdechnout tak areálu nový život.

Logo Hodina Země

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země

22.3.2021

Pardubice se v sobotu 27. března připojí k mezinárodní kampani Hodina Země. O půl deváté večer město na hodinu potemní. Zhasne venkovní scénické osvětlení divadla, zemní svítidla na třídě Míru a do tmy se zahalí také pardubický zámek. Město se k akci, upozorňující na změny klimatu a potřebu bránit jejich nejhorším dopadům, připojí již po dvanácté

Černý prapor

Na radnici zavlaje černá vlajka, připomene oběti koronaviru

19.3.2021

Radnice se v pondělí 22. března připojí k celorepublikovému pietnímu aktu Minuta ticha věnovanému obětem onemocnění Covid-19. Město památku více jak dvaceti tisíc obětí uctí vyvěšením černé vlajky, která bude na pardubické radnici vlát od pondělního rána.

Sdílené koloběžky

Stanoviště pro elektrokoloběžky už by neměla být pouze virtuální

18.3.2021

Radnice hledá způsob, jak vylepšit pravidla, která si nastavila s provozovatelem sdílených elektrokoloběžek. V současné době se po městě pohybuje na 150 kusů tohoto dopravního prostředku, často se však stává, že lidé koloběžky zaparkují mimo virtuální stanoviště a odstaví je třeba na chodníku. Jako řešení se nabízí „pevná“ stanoviště.

Čističky vzduchu

Děti a seniory chrání nové čističky vzduchu

17.3.2021

Čtyři speciální čističky vzduchu, které dokážou likvidovat bakterie a viry. Takový dar obdržely dvě organizace zřízené městem při příležitosti Světového dne sociální práce od regionální společnosti Multi CZ. Jednotlivé přístroje tak byly předány na ta místa, kde jsou nejvíce potřeba.

lípa

Lípy se od Vápenky zřejmě „přestěhují“

17.3.2021

Většina vzrostlých lip, které lemují ulici K Vápence, ale překážejí záměru rozšíření ulice v souvislosti s výstavbou dopravního terminálu JIH, by mohla dostat šanci na další růst. Město v současné době hledá způsob, jak stromy, v projektu určené ke skácení, zachránit a přesadit je na vhodnější místo.

Radnice

Dvouleté financování sociálních služeb v Pardubicích pokračuje

16.3.2021

Město z Programu podpory v sociální a zdravotní oblasti podpoří sociální a související zdravotní služby, které jsou poskytovány v souladu s komunitním plánem města. O podpoře klíčových poskytovatelů služeb, jako jsou pečovatelská služba, osobní asistence, denní stacionáře, odlehčovací služby, sociálně aktivizační služby pro seniory a zdravotně postižené, intervenční centra, krizová pomoc nebo domácí hospicová péče, rozhodli zastupitelé na svém březnovém jednání.

Letní stadion vizualizace

Pardubice se mohou pustit do opravy letního stadionu

12.3.2021

Březnové jednání Zastupitelstva města Pardubic rozhodlo o tom, zda se město pustí do rekonstrukce chátrajícího areálu letního stadionu, či nikoli. O firmě, která by měla stadion opravit, je již nějaký týden rozhodnuto, včera zastupitelé odsouhlasili také realizaci této stavby.

1-festival-smichu.jpg

Tříleté financování nejlepších pardubických akcí opět dostalo zelenou

12.3.2021

Nejoblíbenější sportovní a kulturní akce ve městě, které se již šestým rokem prezentují pod hlavičkou Pardubičtí tahouni, mají zajištěnou finanční podporu města až do roku 2023. Významné pardubické akce s mnohaletou historií jsou dotované městem z vlastního programu podpory kvůli potřebě poukázat na jejich důležitost a výjimečnost a také potřebě dát najevo, že město má zájem podpořit jejich kontinuitu a tradici. Návrh radních včera odhlasovali také městští zastupitelé.

1 2 3 4 5 70 140 209 278