Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

studánka ZŠ

Pardubické děti si mají kde hrát také o prázdninách

9.7.2020

Šestnáctka veřejných sportovišť po městě zůstává občanům, především tedy dětem, otevřena i během letních prázdnin. Jednotlivá hřiště jsou vybavena pro různé sporty, některá fungují při sportovních klubech, šestice z nich pak při pardubických základních školách. Město se snaží jejich provoz každoročně podporovat formou dotací, letos tak mezi sportoviště rozdělí částku 1,7 milionu korun.

SmP - kropící vůz

Pardubice hledají cesty, jak čelit vedrům

7.7.2020

Opakující se vlny veder nutí i česká města hledat cestu, jak tomuto trendu čelit a učinit tak život ve velkých sídlech pro jejich obyvatele snesitelnější. Pardubice připravují analytické podklady pro vlastní strategii, včetně návrhu vhodných adaptačních opatření.

Tábory ilustrační foto

Letní tábory se dočkají podpory města i letos

3.7.2020

Pardubické děti o letní tábory navzdory koronavirové pandemii nepřijdou ani letos. Přichystány jsou pro ně nejen ty pobytové, ale také příměstské a ty, které se konají v rámci dalšího ročníku Sportovního parku Pardubice. Město jejich pořádání každoročně podporuje, letos na jejich organizaci vyčlenilo z Programu podpory volnočasových a vzdělávacích aktivit dotaci ve výši téměř 900 tisíc korun.

Radnice

Pardubické mateřinky posílí po době koronavirové prázdninový provoz

29.6.2020

Mateřské školy zřizované městem se během prázdnin pokusí alespoň částečně vynahradit rodičům dobu, po kterou byly během koronavirové krize dětem nepřístupné. Mateřinky tak po dohodě s radnicí v rámci letního období rozšiřují provoz ve všech školských obvodech, rozvolněna budou také preventivní opatření.

Setkání na radnici

Primátor na radnici přivítal nového předsedu Krajské hospodářské komory

29.6.2020

Primátor Pardubic Martin Charvát na radnici přivítal nového předsedu představenstva Krajské hospodářské komory Pardubického kraje (KHK PK) Jozefa Koprivňanského. Společně se při svém jednání zabývali aktuální situací a dopady koronavirové krize, oba se přitom shodují, že obce by v důsledku pandemie své investice zastavovat neměly.

Kulturní fórum 2020

V pardubické „Devětadvacítce“ se debatovalo o kultuře

25.6.2020

Pardubické Divadlo 29 tento týden hostilo druhý ročník Kulturního fóra města Pardubic. Cílem radnice přitom je prostřednictvím této akce představit zásadní projekty, které město v oblasti kultury připravuje, a získat ze strany kulturních subjektů zpětnou vazbu a podněty k případným změnám.

koně

Řada akcí ve městě se letos bude konat ve znamení koní

24.6.2020

Pardubice se pro rok 2020 staly nositelem prestižního putovního titulu Evropské město koní, který si od roku 2016 předávají města sdružená v síti EURO EQUUS. Jejich společným jmenovatelem je dostihová tradice a chov koní. Nositel titulu se vždy na rok stává středobodem dění a v kulisách daného města se odehrává vše, co se tradice jezdectví a chovu koní týká.

MŠ Čtyřlístek

MŠ Čtyřlístek vládne sběru i v letošním roce

19.6.2020

Letošní vyhlášení sběru PET lahví a papíru se neslo ve znamení dvojek. Mateřské a základní školy se do sběru zapojily letos již po dvacáté, sběr papíru v mateřinkách byl tento rok vyhlášen podruhé. Obě kategorie přitom ovládla všem pravidelným účastníkům již dobře známá MŠ Čtyřlístek, která se na tom nejvyšším stupni vítězů v letošním roce objevila po sedmé v řadě.

Parkovací automaty - oba

Nové automaty budou akceptovat platební karty

19.6.2020

Pardubice v těchto dnech testují nový parkovací automat. Je v něm, mimo jiné, možno platit i bezkontaktní platební kartou. Všech 85 nových automatů tohoto typu bude na pardubických parkovištích instalováno v polovině září.

Radnice - Památka roku 2019 2. místo

Pardubická radnice získala stříbro v soutěži Památka roku 2019

19.6.2020

Opravená pardubická radnice slaví úspěch, a to nejen v krajském, ale rovnou celostátním měřítku. Již v lednu letošního roku byla čerstvě zrekonstruovaná budova v rámci krajského kola vybrána jako Památka roku 2019, včera byla navíc zvolena jako druhá nejlepší v rámci celé ČR a dokázala tak obstát v konkurenci 12 dalších vítězů krajských kol.

1 2 3 4 5 67 133 198 264