Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Mlýny 3

Město již má klíče od Automatických mlýnů

5.3.2019

Jednání o koupi části areálu Automatických mlýnů došla ke zdárnému konci. Dnes si město od dosavadních majitelů manželů Smetanových slavnostně převzalo klíče od objektu bývalého skladu balené mouky. Budova a pozemky potřebné pro výstavbu Centrálních polytechnických dílen (CPD) a Galerie města Pardubic (GAMPA) tak již patří městu a oba projekty se mohou posunout do další fáze – k získání územního a stavebního povolení. Stavba bude z velké části usilovat o financování prostřednictvím dotace z ITI Hradecko-pardubické aglomerace a zahájena by měla být na začátku příštího roku.

Radnice ilustrační foto

Síť sociálních služeb „podrží“ dvouleté financování

4.3.2019

Pardubice zvolily při podpoře sociálních a zdravotních služeb víceleté financování. 84 projektů, které získaly dotaci města na rok 2019, tak má jistou podporu ve stejné výši i pro rok 2020.

ples města

Reprezentační ples města bude i letos v divadle

28.2.2019

Plesová sezona je v plném proudu a jedním z jejích vrcholů je bezesporu Reprezentační ples města Pardubic. Konat se bude v sobotu 2. března od 19 hodin ve Východočeském divadle v Pardubicích a nabídne hvězdné hosty i zajímavý doprovodný program.

Oprava pomníku na Zborovském náměstí - stav po

Pomníky obětem světových válek dostaly nový kabát

26.2.2019

Město se pustilo do obnovy pietních míst a nového kabátu se tak dočkaly celkem tři pomníky – v Drozdicích, Dražkovicích a na Zborovském náměstí na Dukle. Původní povrchy byly očištěny a opraveny, tam, kde bylo třeba, byla provedena také barevná retuš. Celkové náklady na restauraci všech tří pomníků přitom vyšly na zhruba 347 tisíc korun (včetně DPH) s tím, že část této částky pokryl městský rozpočet, část dotace Pardubického kraje.

Modernizace odborných učeben v ZŠ Závodu míru

První etapa modernizace učeben je dokončena

26.2.2019

Osm pardubických základních škol se již chlubí novými zmodernizovanými učebnami a první etapa projektu, jehož prostřednictvím chce město zvýšit kvalitu vzdělávání v Pardubicích, je tak dokončena. Rekonstrukce tříd přitom vyšla na zhruba 193 milionů korun včetně DPH, přičemž velkou část nákladů pokryje dotace z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Proměnu učeben v ZŠ Závodu míru si dnes přišlo prohlédnout také vedení města.

Husova ul.

Komunitní centrum se osvědčilo, vzniká další

26.2.2019

Po čtyřleté pozitivní zkušenosti s činností komunitního centra v Češkově ulici nyní Pardubice připravují otevření dalšího centra v Husově ulici. Obě zařízení mají pomáhat sociálně znevýhodněným dětem a jejich rodinám v okolí při začleňování do většinové společnosti. Osvědčené centrum financuje město ze svých prostředků, na provoz nového chce získat dotaci ministerstva vnitra.

Přístavba pětadvacetimetrového bazénu

Řemeslníci v březnu začnou s montáží pětadvacítky

22.2.2019

Už jen pár měsíců dělí nejen obyvatele města od toho, aby si mohli zaplavat v novém pětadvacetimetrovém bazénu, který se bude nacházet v prostoru mezi letní pláží a výstavním centrem Ideon. Stavaři zde nyní dokončují instalaci vzduchotechniky, v následujících dnech skončí práce na stropním podhledu a začátkem března přijde na řadu samotný bazén.

Ilustrační foto_byty Pardubice

Město pronajme již stý startovací byt

19.2.2019

Projekt startovacího bydlení pro mladé vstupuje v Pardubicích do svého čtvrtého roku. Na jaře získá svůj nový domov již stý nájemník, kterému městský byt pomůže k osamostatnění. Město letos opět nabídne mladým rodinám i jednotlivcům čtyřletý pronájem 25 malometrážních bytů za zvýhodněné nájemné.

most Červeňák

Zastupitelé budou jednat o převodu pozemků na Červeňáku

18.2.2019

Pozemky v lokalitě Červeňák by již brzy mohly patřit městu. Finální verzi smlouvy o bezúplatném převodu, která byla vypracována po dohodě mezi Pardubicemi a Ministerstvem obrany ČR, dnes schválila rada, ve čtvrtek o ní budou jednat ještě zastupitelé. V případě, že ji odsouhlasí, budou ze strany města učiněny všechny kroky potřebné k převodu území o výměře přes 19 hektarů.

Průběh rekonstrukce radnice

Úředníci se brzy vrátí zpět na radnici

14.2.2019

Pardubická radnice sice stále ještě patří do rukou řemeslníků a restaurátorů, to se však v blízké době začne měnit. Jednotlivé práce v budově postupně finišují a úředníci se tak brzy budou vracet na svá původní pracoviště. První přesuny jsou plánovány již ke konci února, veškeré stavební a restaurátorské práce by přitom měly být hotovy do konce června.

1 2 3 4 5 62 122 183 243