Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Sdílená kola

Zaměstnanci magistrátu mohou nově využívat sdílená kola

13.6.2019

Pardubický magistrát zavedl pro své zaměstnance nový systém sdílených kol, inspiraci přitom pardubičtí úředníci čerpali v partnerském městě Doetinchem v Nizozemsku. Pracovníci tak mají nyní k dispozici celkem osm kol, čtyři v budově magistrátu v ulici Štrossova, další čtyři kola najdou v ulici U Divadla.

Senior taxi

Služba Senior taxi v Pardubicích pokračuje s vylepšenými podmínkami

11.6.2019

Senioři v Pardubicích budou moci nadále využívat službu Senior taxi, která ve městě funguje od poloviny loňského roku pod značkou Vi3. Od července navíc čeká klienty, mezi které patří nejen pardubičtí senioři nad 70 let, několik příznivých změn v užívání této služby, zejména rozšíření nabídky lokalit a provozní doby.

Zrcadlo umění

Pardubice čeká devatenáctý ročník Zrcadla umění

10.6.2019

V době, kdy se bude pomalu schylovat k ukončení školního roku a děti i dospělí se již budou těšit na prázdninová dobrodružství, se Pardubice stanou centrem amatérské kultury. Od 13. do 15. června zde v rámci jarní části městských slavností proběhne již 19. ročník Zrcadla umění, který opět slibuje velmi atraktivní program pro každého, kdo se rozhodnete jej navštívit.

Z.míru regenerace

Město usiluje o dotace na úpravu sídlišť

10.6.2019

Pardubice žádají o dotace, které městu pomohou při regeneraci veřejných prostranství v sídlištních celcích. Investice převyšující částku 21 milionu má směřovat do Polabin III a na sídliště Závodu míru. Zhruba polovinu by měla pokrýt dotace ze Státního fondu rozvoje bydlení.

Hřiště Studánka 3

Hřiště ve Studánce opět slouží

7.6.2019

V Pardubicích začalo opět sloužit sportovcům hřiště u základní školy Studánka. Stavební práce trvaly deset měsíců a přišly město na více než 15 milionů korun. Hřiště bude, stejně jako sedm dalších pardubických školních sportovišť, sloužit nejen při tělesné výchově, ale bude otevřeno i pro volnočasové aktivity široké veřejnosti.

(K)roky bez násilí 2019

(K)roky bez násilí budou varovat seniory i letos

6.6.2019

Násilí páchané na seniorech neustále roste. Proto magistrát již třetím rokem ve spolupráci s Intervenčním centrem pro osoby ohrožené domácím násilím, Městskou policií Pardubice, Policií ČR, Probační a mediační službou ČR a Bílým kruhem bezpečí pořádá akci (K)roky bez násilí, která se uskuteční ve středu 12. června 2019 od 13 do 16 hodin v Bubeníkových sadech. Cílem města je ukázat, kam se senioři v krizových situacích mohou bezplatně a anonymně obrátit.

25m bazén

Dokončeno, napuštěno. Pětadvacítka se otevře veřejnosti již tento víkend

5.6.2019

Dobrá zpráva pro plavce je tu. Pardubice mají dokončený nový pětadvacetimetrový bazén a místní aquacentrum tak vstoupí do nadcházející letní sezony posíleno o další plaveckou plochu. Letní pláž, která měla loni z důvodu prací na této přístavbě sezonní pauzu, bude otevřena od poloviny června, pětadvacítka sousedící s padesátkou již tento víkend.

časopis TJP jaro 2019

Známý youtuber na titulce městského časopisu

4.6.2019

Časopis To jsou Pardubice začíná jarním vydáním již šestý rok své existence. A rovnou smělým tématem, které je pro mnohé opředené řadou otazníků. Seznámíme vás s předním českým youtuberem Kovym a přiblížíme jeho tvorbu, jíž už několik let úspěšně oslovuje mladou generaci.

pyrotechnická služba

Město má mapu pyrotechnických rizik

4.6.2019

Pardubická radnice má k dispozici mapu možného výskytu nevybuchlé munice z druhé světové války. Útvar hlavního architekta do ní, na základě dostupných podkladů, zanesl místa dopadu bomb, shozených na město na sklonu 2. světové války spojeneckými letadly.

Jednání o letišti

Město s krajem našly možnou cestu, jak pomoci pardubickému letišti

1.6.2019

Město Pardubice a Pardubický kraj mají připravený plán, jak pomoci místnímu regionálnímu letišti. Podle zástupců obou akcionářů společnosti, tedy města a kraje, se jako řešení nabízí navýšení základního kapitálu společnosti East Bohemian Airport (EBA) provozující letiště. Tato podoba pomoci však musí najít podporu také u městského a krajského zastupitelstva.

1 2 3 4 5 63 125 186 248