Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Vizualizace - bezbariérový vstup kostela sv. Bartoloměje

Do kostela sv. Bartoloměje povede rampa, stavbu podpoří dotace města

15.5.2020

Kostel sv. Bartoloměje čekají stavební úpravy, které stávající vstup do objektu přemění na bezbariérový. Práce by měly odstartovat během září tohoto roku a trvat by měly zhruba dva měsíce. Celkové náklady na úpravu této památky vyjdou na téměř 726 tisíc korun, přičemž necelých 600 tisíc korun pokryje dotace města.

město - letecký

Pardubice mají přislíben příspěvek na modernizaci nadjezdu Kyjevská

14.5.2020

Opravu klíčového nadjezdu u pardubické nemocnice podpoří dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Město od státu získá příspěvek ve výši zhruba 217 milionů korun, který pokryje téměř veškeré náklady spojené se stavbou. Zbylých přibližně 18,5 milionu korun pak půjde z rozpočtu města.

Telefon

S koncem nouzového stavu přestane fungovat také informační linka magistrátu

13.5.2020

Speciální informační linka, kterou pardubický magistrát spustil v souvislosti s koronavirem a která byla v provozu zhruba od poloviny března, bude fungovat již pouhé dva dny. Vzhledem k tomu, že telefonátů začalo postupně ubývat, rozhodla se radnice provoz linky ukončit v tom samém týdnu, kdy skončí také nouzový stav vyhlášený Vládou ČR.

Výstava Od jara do léta

Pardubická kultura se po řadě omezení opět probouzí

12.5.2020

Kultura v Pardubicích se po době plné opatření a omezení daných koronavirovou pandemií pomalu, ale jistě probouzí. Spolu s tím své brány postupně otevírají také některé expozice, například Galerie města Pardubic (GAMPA) láká na interaktivní výstavu Být sněný, Šatlavu výstavního prostoru Mázhaus pro změnu zaplnily loutky a tradice.

Radnice

Klienti úřadu by v době koronavirové krize měli upřednostnit on-line objednávání návštěv

11.5.2020

Již čtvrtý týden funguje pardubický magistrát v režimu standardních úředních hodin. Radnice omezením provozu reagovala na vydaná vládní opatření, na jejichž základě zůstaly úřady po celé republice veřejnosti otevřeny pouze v pondělí a ve středu. Nyní jsou jednotlivé agendy magistrátu přístupné opět každý den, přičemž páteční dny zůstávají i nadále vyhrazeny seniorům.

Foto-les

Z lesa U Borku zmizí souše

7.5.2020

V letošním roce se lesní hospodáři v městských lesích zaměří na tzv. nahodilou těžbu. Z porostů musí nechat odstranit stromy poškozené kůrovcem, větrem či suchem a připravit tak městské lesy k obnově.

stavba lávky Rosice2

V Rosicích roste lávka pro pěší a cyklisty

7.5.2020

V tomto týdnu začala na Labi, vedle rosického mostu, stavba lávky pro pěší a cyklisty. Má zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy na velmi frekventovaném mostě s jednosměrným provozem. Stavba potrvá osm měsíců a město Pardubice za ni zaplatí přes 40 milionů korun. Téměř 35 milionů získá na tuto investici z evropských fondů a ze státního rozpočtu.

logo Pardubic

Pardubice uvažují o otevření mateřinek spolu s prvním stupněm základních škol

6.5.2020

Mateřské školy zřizované městem by se mohly předškolákům opět otevřít v pondělí 25. května. S otázkami, jaký režim by byl v případě obnovení provozu mateřinek vyhovující či jaká by měla být kapacita jednotlivých tříd a provozní doba školek, se radnice před svým definitivním rozhodnutím obrátila na rodiče, a to prostřednictvím dotazníkového šetření.

plastika Zámeček

Stavbaře na Zámečku „předběhl“ restaurátor

6.5.2020

V době, kdy si svět připomíná 75. výročí ukončení nejhrůznějšího válečného konfliktu v dějinách lidstva, druhé světové války, panuje v pardubickém Památníku Zámeček pracovní ruch. Místo, kde bylo během heydrichiády v roce 1942 popraveno 194 českých vlastenců, prochází rekonstrukcí, na jejímž konci bude nejen důstojné pietní místo, ale také památník jako memento pro další generace.

nemocnice hl vchod

Na pohotovost do pardubické nemocnice

5.5.2020

Od května se změnilo místo, kam se mohou obracet nemocní pro lékařskou pomoc mimo ordinační hodiny svých praktických lékařů. Poté, co s dubnem ukončila činnost Lékařská pohotovost pro dospělé na Dubině zajišťují tuto službu, v rámci ústavních pohotovostních služeb, příslušná oddělení pardubické nemocnice.

1 2 3 4 5 66 131 196 261