Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice

Školky s dětmi počítají také o prázdninách

2.7.2021

Pardubické mateřské školy zůstávají pro děti otevřeny také o prázdninách a stejně jako v loňském roce v rozšířenějším režimu. Město po dohodě s vedením mateřských škol reaguje na omezení provozu způsobená pandemií covid-19, která školky opět na nějaký čas uzavřela.

plakát koncert

Benefiční koncert pardubických kapel

30.6.2021

Tři oblíbené pardubické kapely se rozhodly uspořádat benefiční koncert, jehož výtěžek pomůže Moravské Nové Vsi postižené tornádem. Finance získané během koncertu kapely vloží na sbírkový účet založený statutárním městem Pardubice. Akce se koná na Pernštýnském náměstí 1. července od 19 hodin - srdečně vás zveme a děkujeme, že pomůžeme společně.

ZŠ Svítkov vysvědčení

Děti se v nové přístavbě svítkovské ZŠ rozloučily se školním rokem

30.6.2021

Převzít vysvědčení, předat kytičku a hurá na prázdniny. Takový byl dnešní den nejen v pardubických základních školách, které se tak na dva měsíce rozloučily se svými žáky. Popřát dětem krásné léto se vydali také primátor města Martin Charvát a náměstek pro školství Jakub Rychtecký, kteří zavítali do svítkovské základní školy.

táborníci-testování

Pardubické táborníky otestují na nádraží

28.6.2021

Rodiče pardubických dětí, odjíždějících na letní pobytové tábory, ale i samotní provozovatelé, si mohou oddychnout. Město Pardubice nejenže jako každý rok podpoří tábory finančně, ale zajistilo také testování dětí před samotným odjezdem.

Pardubice pomoc

Pomozme Moravské Nové Vsi

25.6.2021

Rada města Pardubic dnes rozhodla o tom, že město uspořádá veřejnou sbírku na pomoc bouřemi a tornádem postižené Jižní Moravě. Výtěžek sbírky bude z Pardubic směřovat přímo do městyse Moravská Nová Ves.

Pardubice pomáhají

Pardubice pomáhají Moravě

25.6.2021

Město Pardubice od časných ranních hodin připravuje pomoc pro Jižní Moravu, kterou v noci postihly ničivé bouře provázené tornádem. Na výjezd je připravena městská policie, dobrovolní hasiči, pomoci jsou v případě potřeby připraveni také pracovníci Vodovodů a kanalizací a město zřizuje transparentní účet pro konkrétní obec.

sběr PET-papír 2021

Navzdory covidu děti nasbíraly 30 tun starého papíru

23.6.2021

Soutěž škol a školek ve sběru recyklovatelných materiálů, která v Pardubicích běží již přes dvě desetiletí, ustála i dobu koronavirové krize.

Karanténa panely

Vojenskou nemocnici by mohla připomenout nová naučná stezka

21.6.2021

Město ve spolupráci s Turistickým informačním centrem (TIC) Pardubice plánuje vytvořit novou naučnou stezku, která zájemce provede po temnější části historie města, zavede je do doby první světové války a přiblíží jim fungování válečných nemocnic.

Bioodpad ocenění 4000. účastník

Do sběru bioodpadu se už zapojily 4000 domácností

18.6.2021

Počet domácností, které si na seznam tříděných komodit přidaly také recyklaci bioodpadu, v Pardubicích pořád stoupá a město tak mohlo tento týden ocenit dalšího, již čtyřtisícího jubilanta, respektive jubilantku. Stala se jí Dagmar Šlégrová z městské části Jesničánky, na kterou čekala cena v podobě poukazu na 2 tuny dražkovického kompostu a další drobnosti.

logo Pardubic

Pardubice hledají firmy, které navrhnou rozšíření mateřinek či azylový dům

18.6.2021

Radnice se v rámci plánovaných projektů zaměří mimo jiné na navýšení kapacit mateřských škol a zlepšení životní situace sociálně znevýhodněných osob. Prostřednictvím nedávno vyhlášených výběrových řízení hledá firmy, které budou mít za úkol připravit návrhy staveb na přístavbu MŠ Teplého a výstavbu MŠ v ulici Gorkého či nový azylový dům pro muže.

1 2 3 4 5 72 143 213 284