Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Na modernizaci Dukly a Višňovky jsou připraveny další miliony

9.5.2011

Sídliště Dukla a Višňovka mohou získat na regeneraci veřejných prostranství dalších 25 milionů korun z prostředků Evropské unie. Tuto částku je možné rozdělit v rámci nedávno vyhlášené 8. výzvy z Integrovaného plánu rozvoje města pro toto území. Do začátku července mohou žádat majitelé bytových domů také o další dotace na jejich modernizaci. K rozdělení je připraveno sedm milionů korun.

Projekt přednádraží reaguje na připomínky odborníků i veřejnosti

6.5.2011

Studie dopravního řešení prostoru před pardubickým vlakovým nádražím a jeho bezprostředního okolí doznala v uplynulých dnech několika dílčích změn. Autoři studie tak reagovali na připomínky odborníků i veřejnosti k některým bodům projektu.

Letní kino letos ještě v Tyršových sadech

3.5.2011

Fanoušci pardubického letního kina letos najdou nabídku zajímavých tuzemských i zahraničních filmů na tradičním místě v Tyršových sadech. Naposledy. Od příštího roku bude kino přesunuto o několik desítek metrů dál k ulici Ke Stadionu. Nový prostor pro kino bude vytvořen v rámci revitalizace Tyršových sadů.

Multikulturní týden v Pardubicích

3.5.2011

V Pardubicích v těchto dnech probíhá Multikulturní týden 2011. Zahájen byl 29. dubna tanečním večerem na Hronovické scéně, 6. května ho v Divadle 29 zakončí čečenská hudební skupina Ekvátor. Hlavními organizátory akce jsou Centrum na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Europe Direct Pardubice, jedním z partnerů je i město Pardubice.

Likvidace odpadů spolkne ročně v Pardubicích přes 70 milionů

3.5.2011

Likvidace odpadů vyprodukovaných pardubickými občany přijde ročně na více než 70 milionů korun. Obyvatelé města se v loňském roce podíleli na této částce 57 procenty formou pětisetkorunového poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Zbývajícími zhruba 30 miliony dotovalo odpadové hospodářství město. Tato částka se vlivem růstu cen pohonných hmot a dalších nákladů každoročně zvyšuje.

Další etapa modernizace pardubického letiště slavnostně zahájena

2.5.2011

Na pardubickém letišti dnes byla slavnostně zahájena modernizace zázemí pro civilní letecký provoz. Akce, která zahrnuje vybudování nového areálu pohonných hmot a rozšíření pojezdových a spojovacích drah, by měla být dokončena příští rok v červenci.

Radní chtějí stabilizovaný hokejový klub

28.4.2011

Ekonomická stabilizace klubu HC Eaton Pardubice, tak by se daly shrnout cíle dodatku akcionářské smlouvy mezi majoritním vlastníkem klubu Romanem Šmidberským a držitelem kontrolního balíku akcií městem Pardubice. Městští radní dali dokumentu, který obsahuje cestu k likvidaci kumulované ztráty klubu nebo preambuli o podpoře mládežnických družstev, zelenou. Dohodu však bude muset podpořit městské zastupitelstvo.

Komuniké

28.4.2011

ze schůze rady města Pardubice konané dne 26. dubna 2011

Tyršovy sady mají vlastní webovou stránku

22.4.2011

Tyršovy sady, respektive úpravy, které je v nejbližších měsících čekají, mají vlastní webovou stránku. Zájemci zde najdou maximum informací o připravované regeneraci parku pod zámkem a po jejím zahájení také aktuální informace o průběhu prací. Pardubice chtějí v rámci větší otevřenosti radnice vůči veřejnosti postupně zřídit stránky pro veškeré velké projekty města.

Loď Arnošt bude i letos lákadlem letní sezony

21.4.2011

Výletní loď Arnošt, brázdící od roku 2000 vody Labe od Brozan po Srnojedy, bude i během letošní turistické sezony lákadlem pro obyvatele i návštěvníky Pardubic. Plavidlo, kterému skončilo 1. dubna technické osvědčení, získalo v tomto týdnu osvědčení o způsobilosti k provozu. Loď tak může zůstat na Labi do konce října letošního roku.

1 67 132 195 196 197 198 199 200 201 263