Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Komuniké

8.6.2011

z 15. řádného jednání Rady města Pardubic

Startuje pořizování nového územního plánu Pardubic

8.6.2011

Pardubice budou mít v roce 2015 nový územní plán, jeho příprava však začíná už letos. Dokument, který stanoví základní koncepci rozvoje města a jasně vymezuje možnosti využití jednotlivých lokalit, je nutné vytvořit na základě stavebního zákona.

Krajská města chtějí oživit projekt cyklostezky mechu a perníku

7.6.2011

Krajská města Pardubice a Hradec Králové chtějí oživit projekt cyklostezky „mechu a perníku“, která by propojila obě města a v budoucnu se stala součástí Labské stezky směřující z Krkonoš podél Labe až do Hamburku. Zhruba 23 kilometrů dlouhá stezka by podle náměstka pardubické primátorky Martina Bílka mohla sloužit cyklistům za pět až sedm let.

Na aviatickou pouť vyrazte raději bez aut

2.6.2011

Na pardubické letiště se o víkendu sjedou příznivci aviatiky z celé republiky. V sobotu se navíc na závodišti, které s letištěm sousedí, konají oslavy Dne dětí. Zejména motoristé proto musejí v sobotu 4. června počítat s dopravním omezením při průjezdu Pardubicemi.

Pardubice opět poskytnou azyl Gripenům

1.6.2011

Stejně jako v minulém roce také letos poskytne pardubické vojenské letiště azyl letounům Jas – 39 Gripen, jejichž domovskou základnou je Čáslav. Tentokrát je doprovodí i letouny L – 159 Alca. Letadla, jejichž hlavním úkolem je zajištění vzdušného prostoru České republiky i okolních aliančních států NATO a probíhá na nich také pravidelný výcvik, budou v Pardubicích umístěna po dobu opravy dráhy na čáslavském letišti, přibližně do poloviny září 2011.

Město TechnoPark nesplachuje, zodpovědnost však mají jiní

1.6.2011

Prohlášení vedení města Pardubice k akci společnosti Geosan Group, a. s. „Splachujeme stamiliony!“

img-7678.jpg

Pernštýnská noc již tento pátek

31.5.2011

Začátek června bude v Pardubicích ve znamení folklóru. Tradiční Folklórní festival Pardubice – Hradec Králové odstartuje 3.června 2011 velmi oblíbenou Pernštýnskou nocí. Pardubické Pernštýnské náměstí i zámek ožijí velkým staročeským jarmarkem spojeným s ukázkami a prodejem prací lidových výrobců. Na prodej budou výrobky z keramiky, dřeva, proutí, aranžmá sušených květin, perníky, výrobky z kůže a samozřejmě medovina a různé staročeské občerstvení.

zamek-13.jpg

Město podpoří opravy památek v městské rezervaci

31.5.2011

Po roční odmlce, kterou město využilo ke zpracování nového Programu regenerace městské památkové rezervace, Pardubice letos opět finančně podpoří opravy památek ve vlastnictví jiných subjektů. Na opravy staveb v městské památkové rezervaci a kulturních památek má město pro letošní rok v rozpočtu vyčleněn milion korun, na program regenerace z něj uvolní přes 560.000 korun. Stát přispěje 400.000 korunami, vlastníci objektů vloží do oprav téměř 1,25 milionu korun.

obraz006.jpg

V městských lesích vystřídala lesní dělníky mechanizace

30.5.2011

Těžký sníh loni v lednu značně poškodil městské lesy, když na několika místech polámal vzrostlé porosty. Před pár týdny skončila na těchto plochách nová výsadba. Správci lesů vysadili na holinách o celkové ploše přes dva hektary téměř 21 tisíc nový stromků. V městských lesích v současné době pokračují pravidelné opravy komunikací, budování vodních příkopů a podobně.

Ruský den o dostizích i jejich budoucnosti

30.5.2011

Ruskému dnu patřilo v sobotu 28. května pardubické závodiště. Představitelé města Pardubice toho využili nejen ke sledování napínavých dostihů. Se zástupci ruské ambasády jednali o možné spolupráci, s lidmi z koňáckého prostředí zase o budoucnosti dostihového sportu v Pardubicích.

1 67 132 193 194 195 196 197 198 199 263