Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Česká hlavička z Pardubic se představila na radnici

24.11.2011

Ve škole ještě nemá chemii a neumí počítat s procenty, přesto se Martin Kloz stal s projektem „Krystalizace kamence v závislosti na podmínkách“ vítězem soutěže mladých vědců České hlavičky 2011 v kategorii Abraxan pro žáky základních škol. Cenu si třináctiletý talent ze ZŠ Polabiny II převzal 25. října v Brně, nyní se s ní přišel spolu se svými rodiči a zástupkyněmi školy pochlubit na radnici. Zde úspěšného žáka přijal náměstek primátorky Jindřich Tauber.

dsc-2301.jpg

Na případný nález leteckých pum v Paramu bude připraveno město i složky IZS

24.11.2011

V areálu společnosti PARAMO a v jeho bezprostředním okolí by měly v průběhu příštího roku proběhnout tři stavební akce. Vzhledem k tomu, že se toto území za druhé světové války stalo terčem několika leteckých náletů, lze předpokládat, že během výkopových prací může dojít k nálezu nevybuchlé munice. Proto se už nyní scházejí zástupci složek integrovaného záchranného systému, města Pardubice i Pardubického kraje, aby připravili scénáře pro všechny situace, které s sebou může takový nález přinést.

pf-titul.jpg

Pardubice – město s výbornou sociální situací

24.11.2011

Pardubice potvrdily, že jsou městem v němž se dobře žije. V pravidelné studii Master Card česká centra rozvoje, která se letos zaměřila na hodnocení sociální situaci v 63 největších městech ČR, skončily, jako město s výbornou sociální situací, na 5. místě.

mi-17.jpg

Výcvik zahraničních pilotů v Pardubicích bude pokračovat

23.11.2011

Výcvik afghánských pilotů na ruských dopravních vrtulnících Mi-17, který začal letos v létě, bude na pardubickém letišti pokračovat i v příštím roce. Primátorku Pardubic o tom informovali představitelé armády při otevření takticko simulačního centra, které je součástí Centra leteckého výcviku, fungujícího na pardubickém letišti od roku 2004.

ilustrační foto

Pernštýnskému náměstí dominuje smrk ztepilý

21.11.2011

Pardubické Pernštýnské náměstí má od dnešního dopoledne novou dominantu. Zhruba 14 metrů vysoký smrk ztepilý, letošní vánoční strom města. Rostl léta na konci Kyjevské ulice, aby na sklonku své kariéry udělal radost malým i velkým. Zatím jej zdobí pouze smrkové šišky, do slavnostního hávu jej začnou pracovníci Služeb města Pardubic „oblékat“ v příštích dnech.

pasáž

Město podalo podnět k prověření hospodaření MRFP

16.11.2011

Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková podala podnět Okresnímu státnímu zastupitelství v Pardubicích na prověření hospodaření v akciové společnosti Městský rozvojový fond Pardubice.

Pardubice a Slatiňany otestují novelu zákona o veřejných zakázkách

16.11.2011

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR společně s městy Pardubice a Slatiňany spouští pilotní projekt, který by měl přinést cenné zkušenosti při implementaci nových pravidel pro zadávání veřejných zakázek. Partnery se stala dvě města rozdílná nejen svou velikostí. Úkol, který Pardubice a Slatiňany dobrovolně přijaly, není lehký – již nyní dodržovat ustanovení novely zákona o veřejných zakázkách, která byla 4. listopadu schválena Poslaneckou sněmovnou a nyní čeká na projednání v Senátu.

radnice.jpg

Komuniké

16.11.2011

z 26. jednání Rady města Pardubice, 15. 11. 2011

odpady.jpg

Sběr textilu šetří městu statisíce

15.11.2011

Pilotní projekt sběru tříděného textilu, který v Pardubicích odstartoval letos v březnu, už městu ušetřil statisíce korun. Za prvních sedm měsíců odložili lidé do speciálních kontejnerů téměř 90 tun vyřazeného textilu. Za rok to podle hrubých odhadů bude 120 tun odpadu, který by jinak skončil v popelnicích a následně na skládkách komunálního odpadu.

Mlha ve městě

Město je ohroženo smogem, byl vyhlášen signál upozornění

14.11.2011

Znečištění ovzduší v Pardubicích dosáhlo hranice, kdy je vyhlašován tzv. signál upozornění. Občané města o tom byli a jsou informováni městským rozhlasem a prostřednictvím radničního webu. Zde jsou jim také k dispozici základní doporučení, jak se za daného stavu chovat. Upozornění na možný výskyt smogové situace také zaznělo v prostředcích MHD.

1 69 136 192 193 194 195 196 197 198 204 271