Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Jednání na stavebním úřadu bude jednodušší, ale ne kratší

3.2.2011

Rádi bychom uvedli na pravou míru zavádějící informace, zveřejněné některými médii v souvislosti s připravovanou restrukturalizací pardubického stavebního úřadu.

Na střechy se vracejí klece na odchyt holubů

28.1.2011

Po dvouleté přestávce nainstalují pracovníci odborné firmy na střechy čtyř pardubických budov klece na odchyt holubů. Město se tak snaží regulovat výskyt ptáků, kteří poškozují stavby ve městě a jsou nositeli řady onemocnění. Odchyt spojený s likvidací přemnoženého druhu potrvá šest týdnů.

Těžbu v městských lesích „řídí“ počasí, přesto nejsou ztrátové

27.1.2011

Správci městských lesů za sebou mají náročný rok. Veškerou těžbu v roce 2010 totiž museli zaměřit na likvidaci škod, které začátkem roku v městských lesích způsobil těžký sníh. Přírodní živly přitom negativně ovlivňují hospodaření v městských lesích již tři po sobě jdoucí roky. Přesto město na lesy nedoplácí. Naopak z hospodaření na 463 hektarech lesních porostů v roce 2010 získalo více než 800 tisíc korun.

KOMUNIKÉ

26.1.2011

ze schůze rady konané dne 25. ledna 2011

Pardubický kraj se k letišti nechová zodpovědně, ale macešsky

25.1.2011

Vedení města je pobouřeno nezodpovědným jednáním Pardubického kraje vůči společnosti East Bohemian Airport, která zajišťuje provoz civilní části pardubického letiště. Kraj se podle představitelů Pardubic nechová jako zodpovědný akcionář společnosti a ohrožuje tak její další existenci. Pardubice se obávají, že letiště přijde vinou krajských politiků o více než 200 milionovou dotaci z Evropské unie, která má umožnit modernizaci technického zázemí a tím další rozvoj letiště. Navíc zástupci Pardubického kraje v EBA naprosto nepochopitelně brzdí změny v orgánech společnosti.

Zapněte si internet – začíná přenos ze zastupitelstva

25.1.2011

Obyvatelé Pardubic za nedlouho lépe dohlédnou na práci svých zástupců. Od března totiž budou jednání městského zastupitelstva vysílána v přímém přenosu na internetu. Lidé se tak budou moci v reálném čase podívat na to, jak zodpovědně jejich zástupci přistupují ke své funkci, jak hájí zájmy těch, kteří je zvolili. Město tímto krokem deklaruje svou otevřenost vůči veřejnosti.

dsc02258.jpg

V pardubických školách „hlídá“ obsah radonu 270 měřičů

20.1.2011

Ve všech pardubických základních i mateřských školách probíhá od minulého týdne zevrubné měření obsahu radonu v ovzduší. Potrvá dva měsíce a mělo by městu dát jistotu, že žádná z jeho škol není zatížena zvýšeným výskytem radonu. Zároveň jsou čtyři školky, v nichž loňské měření odhalilo zvýšený výskyt radonu, postupně osazovány měřícími přístroji pro podrobnou diagnostiku průniku radonu. Ta umožní stanovit co nejúčinnější ochranu těchto budov před průnikem radonu z podloží.

Nejoblíbenějšími jmény byly loni v Pardubicích Jakub a Tereza

18.1.2011

V Pardubicích se v loňském roce narodilo o 35 dětí méně, než v roce předchozím. Ze 1614 dětí narozených v Pardubicích v „kulatém“ roce 2010 je 835 chlapců a 779 dívek. Každý 16. chlapec dostal jméno Jakub, každá osmnáctá nově narozená holčička je Tereza. Mezi nejoblíbenějšími jmény, která rodiče svým dětem dávají, převažují česká.

Pasáž v centru města se na několik měsíců uzavře

14.1.2011

Průchod Machoňovou pasáží na Třídě míru bude v pondělí uzavřena. Začala totiž rekonstrukce celého objektu, který býval kdysi chloubou města. Rekonstrukce bude stát 150 milionů korun a práce potrvají zhruba 17 měsíců. „Metrostav, který je dodavatelem stavby nám přislíbil, že průchod pasáží otevře co nejdříve to bude možné,“ řekl ředitel Městského rozvojového fondu Pardubice Aleš Kopecký.

„Kamenná zeď na Cihelně neměla nikdy protipovodňový charakter!,“ brání se město

13.1.2011

Články a reportáže z posledních dnů šíří zprávu o tom, že město bourá důležitou protipovodňovou zeď na Cihelně v ulici Ke Koupališti. Vzhledem k tomu, že reportáže neuvádějí kompletní a především objektivní informace, dovolte nám v první vlně reagovat na dvě nepravdivá fakta.

1 64 127 189 190 191 192 193 194 195 253