Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

selb-kostel.jpg

Selb poznává Pardubice i prostřednictvím umění

8.12.2011

Dvě desetiletí již trvá spolupráce mezi Pardubicemi a německým Selbem. Obyvatelé obou měst se poznávají při vzájemných návštěvách i prostřednictvím nejrůznějších aktivit. Právě v období oslav dvacetiletého výročí v selbské galerii Goller vystavuje pardubická malířka Eva Francová. Ta v Selbu představuje průřez svou tvorbou zejména z let 2000 až 2011. Vyvrcholením jubilejního roku aktivního partnerství mezi oběma městy bude série tří adventních koncertů pěveckého sboru Skřivánek v Selbu a okolí.

nocleharna-v-azylaku-12-2.jpg

Od ledna čeká Pardubáky řada změn v sociální oblasti

8.12.2011

K 1. lednu 2012 dochází v Pardubicích k řadě změn v sociální oblasti, ať už jde o výplatu sociálních dávek či péči o sociálně potřebné. V platnost vstoupí nový zákon, který výplatu veškerých sociálních dávek převádí z magistrátu a z jednotlivých obvodů na úřad práce. Současně proběhne i vnitřní reorganizace a dojde k přesunu agend v rámci magistrátu i mezi magistrátem a úřady městských obvodů. Zde je stručný výčet těch nejdůležitějších změn:

prstynky.jpg

První den si svatbu přes internet objednaly desítky párů

6.12.2011

Pardubice jsou jedním z prvních měst v České republice, v nichž si mohou snoubenci rezervovat termín svatby on-line. Matrika 5. prosince začala rezervovat termíny obřadů na rok 2012 a zároveň spustila program, který snoubencům umožní si v klidu u počítače vybrat volný termín uzavření sňatku a pak jej na radnici přijít potvrdit. Této možnosti již včera využilo na 70 párů snoubenců.

07062011183.jpg

U Kostelíčka najdou azyl lidé s Alzheimerovou chorobou

5.12.2011

V Pardubicích dnes byla slavnostně otevřena přístavba Domova pro seniory U Kostelíčka. V novém oddělení se 40 lůžky, které vyrostlo na místě bývalé plicní ambulance ve Štrossově ulici, najdou azyl lidé s psychiatrickým onemocněním, zejména s Alzheimerovou chorobou. Výstavba nového křídla, včetně demolice původního objektu, trvala zhruba rok a půl a stála 78 milionů korun. Stavbu financovalo město, Pardubický kraj přispěl patnácti miliony na stavbu a vybavení nového oddělení

radnice.jpg

Město letos ocenilo spisovatelku a sportovce

5.12.2011

Další tři laureáty má od dnešního odpoledne druhé nejvyšší ocenění města - Medaile města Pardubice. Ve společenském sále pardubické radnice je převzali prezident Automotoklubu Zlatá přilba Pardubice Evžen Erban, spisovatelka a pedagožka Marcella Marboe – Hrabincová a bývalý novinář a závodní cyklista Miroslav Motyčka.

Jindřišská ulice

Další jednosměrky pro cyklisty obousměrné

2.12.2011

Provoz cyklistů v obou směrech byl nově umožněn ve čtyřech jednosměrkách v Pardubicích. Ulice Sezemická, Jindřišská a dvě krátké ulice U Kostelíčka jsou cyklisty hojně využívány. I dříve se zde cyklisté často pohybovali v obou směrech, čímž porušovali dopravní předpisy. Vystavovali se tak rovněž riziku střetu s řidiči, kteří je v protisměru neočekávali.

pardubice-cervene.jpg

O nové doklady požádejte včas

30.11.2011

K elektronicky čitelným pasům, které se v české republice vydávají od roku 2006, přibudou od nového roku také občanské průkazy opatřené čipem. Kvůli počítačovému propojení databází cestovních dokladů a občanských průkazů nebude možné v poslední prosincové dekádě požádat o vydání těchto dokladů. Občanům, kteří potřebují nové doklady tak zbývá k podání žádosti jen pár týdnů.

radnice.jpg

Komuniké

30.11.2011

z 27. jednání Rady města Pardubic, 29. 11. 2011

dsc-6333.jpg

Debata s poslanci především o kojeneckých ústavech

29.11.2011

Na tradiční snídani pozvalo vedení města Pardubic poslance a senátory z regionu. Mezi politiky zavítala i ředitelka Kojeneckého ústavu Veská Drahomíra Peřinová, a tak se dlouho debatovalo o plánovaném zákonu, který by měl zásadně změnit péči nejen o hendikepované děti. Řeč však byla i o rekonstrukci křižovatky u Parama nebo o pardubickém letišti.

Primátorka: Odmítám zadlužit město kvůli letišti

25.11.2011

Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková důrazně odmítá, že by město financovalo modernizaci pardubického letiště, pokud by tento projekt přišel o podporu z Evropské unie. O této možnosti hovořil v tomto týdnu náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Tichý v souvislosti s rozhodnutím Regionální rady Severovýchod, která pozastavila financování probíhající stavby z evropských fondů do doby, než nechá prověřit, zda zakázka není předražená.

1 68 135 189 190 191 192 193 194 195 202 269