Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Vítězná nabídka ušetří oproti projektu desítky milionů Modernizace pardubického letiště může začít

30.3.2011

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport, která provozuje pardubické civilní letiště, dnes schválila návrh hodnotící komise na vítěze veřejné soutěže na modernizaci letiště. Stala se jím společnost Chládek – Tintěra Pardubice, která nabídla cenu o zhruba 30 milionů nižší, než s jakou počítá projekt modernizace.

Rekonstrukce plaveckého areálu se vrací na jednání zastupitelstva

23.3.2011

Rekonstrukce Plaveckého areálu Na Olšinkách, která je v plném proudu, se opět vrací na jednání pardubických zastupitelů. V průběhu rekonstrukce se totiž ukazuje, že projekt, jehož hodnota měla původně přesáhnout 660 milionů korun (s DPH), byl zredukován spíše účelově, než prakticky, tak, aby vyhověl zadání zastupitelstva pořídit rekonstrukci do 500 milionů korun. S postupem stavebních prací se ukazuje, že základní varianta přestavby (za 490 milionů korun bez DPH), kterou loni v červnu schválilo zastupitelstvo, pracuje na jedné straně s řadou nadstandardních prvků, na straně druhé však leckde počítá jen s nejzákladnějším provedením. „Tato varianta je velmi nedomyšlená a navíc zdaleka neodpovídá vizualizaci, kterou můj předchůdce prezentoval v zastupitelstvu. Musím říci, že se cítím podveden,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber, do jehož gesce rekonstrukce PaP od podzimních komunálních voleb spadá.

Komuniké

18.3.2011

ze schůze rady konané dne 17. března 2011

Zájem o školky bude i letos vysoký, Pardubice rozšíří jejich kapacity

18.3.2011

Pardubické mateřinky čekají počátkem dubna dva perné dny. V pondělí 4. a v úterý 5. dubna se totiž konají zápisy a podle předběžných odhadů se bude letos do školek hlásit přes tisíc dětí, tedy stejně jako v loňském roce. Kromě míst, která se uvolní odchodem dětí do základních škol, bude předškolákům k dispozici i 87 zcela nových míst, o něž město rozšíří kapacity svých školek.

Modernizace letiště může pokračovat

15.3.2011

Pozastavené výběrové řízení na firmu, která zmodernizuje a rozšíří civilní část pardubického letiště, může pokračovat. V pondělí se na tom shodla drtivá většina sedmičlenného představenstva společnosti East Bohemian Airport (EBA), která provoz civilního letiště zajišťuje. V příštím týdnu hodnotící komise otevře obálky s nabídkami pěti firem, které postoupily do druhého kola výběrového řízení a vybere z nich tu nejlepší. Po schválení vítěze představenstvem mohou práce na modernizaci začít.

Radnice znovu podpořila Tibet

10.3.2011

Exotická vlajka Tibetu dnes časně ráno zavlála na pardubické radnici. Město se tak devátým rokem připojilo k podpoře potlačovaného tibetského lidu. Mezinárodní Den Tibetu je stanoven na 10. března, svět si připomněl 51. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Šance pardubického přednádraží po návštěvě Švýcarů vzrostly

9.3.2011

Šance Pardubic zmodernizovat za pomoci Švýcarských fondů prostor přednádraží a proměnit jej v multimodální uzel veřejné dopravy po úterní návštěvě švýcarských hodnotitelů vzrostly. Pardubický projekt se totiž ze zhruba 44 podaných dostal mezi pětici, které česká strana doporučila Švýcarsku k realizaci. Právě s těmito pěti „top“ projekty se v tomto týdnu v České republice seznamují zástupci Švýcarska, které v rámci švýcarsko-české spolupráce poskytne ČR do června 2012 finanční pomoc přesahující částku 109 milionů švýcarských franků.

dsc-1362.jpg

Pod bedlivým dozorem roste „lůžko“ pro nový bazén

7.3.2011

Již půl roku vládnou v plaveckém areálu Na Olšinkách namísto plavců stavbaři. Po nezbytné demolici zahájili stavební práce. V místě bývalého padesátimetrového bazénu dnes roste „lůžko“ pro bazén nový. Rýsují se i obrysy dalších bazénů, o které bude areál rozšířen. Půlmiliardová přestavba je bedlivě sledována nejen médii a veřejností, ale zejména investorem, tedy městem.

Náměstek Bílek: pronájem Ideonu je pro město velmi nevýhodný

1.3.2011

Zastupitelé města se v březnu vrátí k otázce problematického dlouhodobého pronájmu Ideonu společnosti PVV. Rada města zastupitelům doporučí prodej objektu stávajícímu nájemci. Společnost má Ideon pronajatý do roku 2093. Nájemné, které městu platí, ale na údržbu objektu nestačí.

Peníze z unie pomáhají zlepšit kvalitu života v Pardubicích

1.3.2011

Pardubice vyčerpaly za posledních pět let téměř 300 milionů korun z fondů Evropské unie. Do roku 2013, kdy končí programové období dvou integračních plánů města, by do města mělo „dorazit“ přes půl miliardy korun. Každá koruna má svého adresáta. Peníze z fondů EU zlepší kvalitu života všem obyvatelům města, zdravým i handicapovaným, milovníkům sportu i kultury.

1 65 128 189 190 191 192 193 194 195 255