Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Květnová pověra zastaví svatební kolotoč

6.4.2011

V dubnu si na radnicích svatby takřka podávají dveře. Do manželství chvátají všichni, kteří se chtějí vyhnout pověrou zavrhované májové svatbě a na léto čekat nechtějí. Na pardubické radnici si během dubna řekne „ano“ celkem 33 párů, tedy více, než za první tři měsíce letošního roku. S koncem dubna se svatební kolotoč na pár týdnů zastaví. Do obřadní síně se nastěhují řemeslníci a uklízečky. Snoubenci se tu objeví zase až koncem května.

Vyhlídka na Zelené bráně se otvírá návštěvníkům

1.4.2011

S prvními dubnovými dny se každou sobotu a neděli otevře pro všechny zájemce vyhlídka na Zelené bráně. Teprve při pohledu z ptačí perspektivy je vidět, jak krásné a jedinečné je město Pardubice, a tak určitě stojí za to si všech 154 schodů vyšlapat. Návštěvníky Zelené brány nečeká jen výjimečná vyhlídka, ale také výstava o historii této unikátní památky. Domů si pak můžete odnést třeba turistickou známku, pohled nebo jinou připomínku Vaší návštěvy této historické památky.

a.jpg

Nejlepší pardubičtí pedagogové opět oceněni

31.3.2011

Ocenění města převzali včera odpoledne nejlepší pedagogové základních a mateřských škol v Pardubicích. Za přínos pro výchovu a vzdělávání letos vedení pardubické radnice poděkovalo celkem 34 učitelům. Ve společenském sále radnice se nejlepší učitelé oceňují už pátým rokem, a to vždy v předvečer výročí narození J. A. Komenského.

Komuniké

30.3.2011

ze schůze rady města konané dne 29. března 2011

Vítězná nabídka ušetří oproti projektu desítky milionů Modernizace pardubického letiště může začít

30.3.2011

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport, která provozuje pardubické civilní letiště, dnes schválila návrh hodnotící komise na vítěze veřejné soutěže na modernizaci letiště. Stala se jím společnost Chládek – Tintěra Pardubice, která nabídla cenu o zhruba 30 milionů nižší, než s jakou počítá projekt modernizace.

Rekonstrukce plaveckého areálu se vrací na jednání zastupitelstva

23.3.2011

Rekonstrukce Plaveckého areálu Na Olšinkách, která je v plném proudu, se opět vrací na jednání pardubických zastupitelů. V průběhu rekonstrukce se totiž ukazuje, že projekt, jehož hodnota měla původně přesáhnout 660 milionů korun (s DPH), byl zredukován spíše účelově, než prakticky, tak, aby vyhověl zadání zastupitelstva pořídit rekonstrukci do 500 milionů korun. S postupem stavebních prací se ukazuje, že základní varianta přestavby (za 490 milionů korun bez DPH), kterou loni v červnu schválilo zastupitelstvo, pracuje na jedné straně s řadou nadstandardních prvků, na straně druhé však leckde počítá jen s nejzákladnějším provedením. „Tato varianta je velmi nedomyšlená a navíc zdaleka neodpovídá vizualizaci, kterou můj předchůdce prezentoval v zastupitelstvu. Musím říci, že se cítím podveden,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber, do jehož gesce rekonstrukce PaP od podzimních komunálních voleb spadá.

Komuniké

18.3.2011

ze schůze rady konané dne 17. března 2011

Zájem o školky bude i letos vysoký, Pardubice rozšíří jejich kapacity

18.3.2011

Pardubické mateřinky čekají počátkem dubna dva perné dny. V pondělí 4. a v úterý 5. dubna se totiž konají zápisy a podle předběžných odhadů se bude letos do školek hlásit přes tisíc dětí, tedy stejně jako v loňském roce. Kromě míst, která se uvolní odchodem dětí do základních škol, bude předškolákům k dispozici i 87 zcela nových míst, o něž město rozšíří kapacity svých školek.

Modernizace letiště může pokračovat

15.3.2011

Pozastavené výběrové řízení na firmu, která zmodernizuje a rozšíří civilní část pardubického letiště, může pokračovat. V pondělí se na tom shodla drtivá většina sedmičlenného představenstva společnosti East Bohemian Airport (EBA), která provoz civilního letiště zajišťuje. V příštím týdnu hodnotící komise otevře obálky s nabídkami pěti firem, které postoupily do druhého kola výběrového řízení a vybere z nich tu nejlepší. Po schválení vítěze představenstvem mohou práce na modernizaci začít.

Radnice znovu podpořila Tibet

10.3.2011

Exotická vlajka Tibetu dnes časně ráno zavlála na pardubické radnici. Město se tak devátým rokem připojilo k podpoře potlačovaného tibetského lidu. Mezinárodní Den Tibetu je stanoven na 10. března, svět si připomněl 51. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

1 64 128 187 188 189 190 191 192 193 254