Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

V pardubických ulicích přibudou nové kontejnery

21.2.2011

Třídění odpadu má v Pardubicích tradici. V ulicích města jsou rozmístěny stovky nádob na sklo, papír a plasty. Tuny odpadu, který by jinak skončil na skládce a zatěžoval životní prostředí, se díky třídění občanů stávají surovinou pro další zpracování. V tomto týdnu přibudou v sídlištích Polabiny a Dubina další kontejnery, tentokrát na starý textil a obuv.

Pardubice se obávají devastace učňovského školství

15.2.2011

Vedení města Pardubice se obává, že Pardubicko může být během několika let bez gastronomických a dalších potřebných učebních oborů. Co by to znamenalo pro zdejší děti, ale také pro místní podnikatele ve službách a obchodě, si lze snadno domyslet. Pardubický kraj totiž připravuje zrušení největší a nejnaplněnější odborné školy v regionu. Rozhodne o tom zastupitelstvo kraje už tento čtvrtek.

KOMUNIKÉ

10.2.2011

ze schůze rady města, konané dne 8. února 2011

Pardubice vyhlásily konkurz na ředitele divadla

10.2.2011

Rada města Pardubic na svém úterním jednání schválila vyhlášení konkurzního řízení na pozici ředitele Východočeského divadla Pardubice. Stávajícímu šéfovi Petru Dohnalovi, který vede divadlo od roku 1999, končí šestileté funkční období. Při minulém konkurzním řízením v roce 2005 Dohnal svoji pozici obhájil.

Srovnávat Magnum s vilou pana Holečka je nesmysl

8.2.2011

Pondělní Mladá fronta Dnes zveřejnila článek, v němž přirovnává výstavbu obchodně administrativního centra Magnum na třídě Míru k černé stavbě vily pana Holečka v parku Na Špici. Na tomto příkladu chce dokázat, že město neměří všem stavebníkům stejným metrem. Takové srovnávání je však naprosto nesmyslné. Už proto, že Ani jedna ze staveb, které byly v Pardubicích dodatečně a v souladu se zákonem povoleny, se nedá srovnat se stavbou pana Holečka, který začal svou vilu stavět bez stavebního povolení a navíc v rozporu s územním plánem, v parku, kde má být podle územního plánu rekreační zeleň.

Komuniké

4.2.2011

ze společného jednání rad města Pardubice a Pardubického kraje konané dne 3. února 2011

Reakce vedení města Pardubice k angažmá Jiřího Čáně na pardubické radnici

4.2.2011

Vedení města Pardubice se dnes zabývalo opakovanými mediálními útoky na adresu vedoucího odboru majetku a investic Jiřího Čáně a jeho majetkových poměrů. Jiří Čáň nabídl radě města a předsedům všech zastupitelských klubů, včetně opozičních, k nahlédnutí své účetnictví. Chce tak vyvrátit spekulace o způsobu, jakým majetek nabyl. Podle dnešní Mladé fronty Dnes chce drtivá většina pardubických zastupitelů, aby Čáň doložil způsob, jaký svůj majetek nabyl. Pokud politikům doklady nebudou připadat dostatečné, je vedoucí odboru připraven hovořit o svém dalším setrvání na magistrátu.

Pardubice znají jména nejlepších sportovců loňského roku

3.2.2011

Pardubičtí sportovci se ve středu vpodvečer opět sešli u příležitosti tradičního vyhlášení ankety o nejúspěšnějšího sportovce, tentokrát roku 2010. Odborná komise ČSTV a města Pardubic oceňovala ty nejlepší závodníky, kteří v průběhu loňského roku sbírali ocenění na mistrovstvích světa, Evropy i České republiky.

Jednání na stavebním úřadu bude jednodušší, ale ne kratší

3.2.2011

Rádi bychom uvedli na pravou míru zavádějící informace, zveřejněné některými médii v souvislosti s připravovanou restrukturalizací pardubického stavebního úřadu.

Na střechy se vracejí klece na odchyt holubů

28.1.2011

Po dvouleté přestávce nainstalují pracovníci odborné firmy na střechy čtyř pardubických budov klece na odchyt holubů. Město se tak snaží regulovat výskyt ptáků, kteří poškozují stavby ve městě a jsou nositeli řady onemocnění. Odchyt spojený s likvidací přemnoženého druhu potrvá šest týdnů.

1 63 126 185 186 187 188 189 190 191 250