Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Loď Arnošt bude i letos lákadlem letní sezony

21.4.2011

Výletní loď Arnošt, brázdící od roku 2000 vody Labe od Brozan po Srnojedy, bude i během letošní turistické sezony lákadlem pro obyvatele i návštěvníky Pardubic. Plavidlo, kterému skončilo 1. dubna technické osvědčení, získalo v tomto týdnu osvědčení o způsobilosti k provozu. Loď tak může zůstat na Labi do konce října letošního roku.

Pardubice znají výsledky přijímacích řízení do mateřských škol

20.4.2011

Celkem 1082 pardubických dětí přihlásili rodiče pro školní rok 2011-12 do místních mateřských škol. Z kapacitních důvodů nebylo vyhověno všem žádostem o přijetí, řada dětí má však šanci v druhém kole přijímacího řízení. Na mimopardubické děti se tentokrát nedostalo.

Situace v Semtíně je stabilizovaná

20.4.2011

Krizový štáb a vyšetřovací komise, které působí v areálu společnosti Explosia, kde došlo k výbuchu nitrocelulózy, prohlásily lokalitu za bezpečnou. Byly tak vyvráceny domněnky, že by v místě mohlo dojít k další explozi.

Hradečtí a pardubičtí radní jednali na koupališti

18.4.2011

Poprvé a v novém povolebním složení se sešli radní měst Hradce Králové a Pardubic. Tato setkání probíhají již řadu let, a to bez ohledu na zastoupení poltických stran obou radnic. I toto setkání, jehož dějištěm bylo hradecké koupaliště Flošna, přineslo vůli společně řešit problémy, které se dotýkají obou krajských metropolí i prostoru mezi nimi.

Komuniké

13.4.2011

ze schůze rady města Pardubice, konané dne 12. dubna 2011

Pardubice budou v sobotu opět patřit maratóncům Poběží i reprezentanti partnerských měst

13.4.2011

Pardubice budou v sobotu 16. dubna patřit sportovcům, zejména běžcům. V ulicích krajského města se poběží tradiční vinařský půlmaratón, závod s mnohaletou tradicí. Součástí atletického svátku bude také pohárový závod handbiků. Mezi sportovci, kteří se vydají na trať závodu, bude i téměř 80 sportovců z devíti partnerských měst Pardubic.

Uplynulá zima stála Pardubice přes 18 milionů, méně něž předešlá

11.4.2011

Údržba komunikací během uplynulé zimy „ukousla“ z městského rozpočtu 18,4 milionu korun. Je to zhruba o sedm milionů méně, než zaplatily Pardubice za úklid komunikací během předešlé zimy, která se však vyznačovala nadprůměrnými sněhovými srážkami. Ve srovnání se zimou 2009/2010 také výrazně ubylo lidí, obracejících se na radnici s požadavkem na náhradu škody, která jim vznikla například pádem na kluzkých chodnících.

Pardubice zlepšují využití kapacity parkovacích míst

8.4.2011

K několika změnám parkovacího systému přistoupilo město Pardubice. Hostům města budou nově k dispozici parkovací místa v zónách, kde dosud platily pouze parkovací karty. V těchto lokalitách se do konce května objeví parkovací automaty. Zároveň se však zkracuje doba, po kterou je možné ve večerních a nočních hodinách stát bez zaplacení parkovacího poplatku na parkovištích opatřených automatem.

Květnová pověra zastaví svatební kolotoč

6.4.2011

V dubnu si na radnicích svatby takřka podávají dveře. Do manželství chvátají všichni, kteří se chtějí vyhnout pověrou zavrhované májové svatbě a na léto čekat nechtějí. Na pardubické radnici si během dubna řekne „ano“ celkem 33 párů, tedy více, než za první tři měsíce letošního roku. S koncem dubna se svatební kolotoč na pár týdnů zastaví. Do obřadní síně se nastěhují řemeslníci a uklízečky. Snoubenci se tu objeví zase až koncem května.

Vyhlídka na Zelené bráně se otvírá návštěvníkům

1.4.2011

S prvními dubnovými dny se každou sobotu a neděli otevře pro všechny zájemce vyhlídka na Zelené bráně. Teprve při pohledu z ptačí perspektivy je vidět, jak krásné a jedinečné je město Pardubice, a tak určitě stojí za to si všech 154 schodů vyšlapat. Návštěvníky Zelené brány nečeká jen výjimečná vyhlídka, ale také výstava o historii této unikátní památky. Domů si pak můžete odnést třeba turistickou známku, pohled nebo jinou připomínku Vaší návštěvy této historické památky.

1 64 127 185 186 187 188 189 190 191 252