Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Hradečtí a pardubičtí radní jednali na koupališti

18.4.2011

Poprvé a v novém povolebním složení se sešli radní měst Hradce Králové a Pardubic. Tato setkání probíhají již řadu let, a to bez ohledu na zastoupení poltických stran obou radnic. I toto setkání, jehož dějištěm bylo hradecké koupaliště Flošna, přineslo vůli společně řešit problémy, které se dotýkají obou krajských metropolí i prostoru mezi nimi.

Komuniké

13.4.2011

ze schůze rady města Pardubice, konané dne 12. dubna 2011

Pardubice budou v sobotu opět patřit maratóncům Poběží i reprezentanti partnerských měst

13.4.2011

Pardubice budou v sobotu 16. dubna patřit sportovcům, zejména běžcům. V ulicích krajského města se poběží tradiční vinařský půlmaratón, závod s mnohaletou tradicí. Součástí atletického svátku bude také pohárový závod handbiků. Mezi sportovci, kteří se vydají na trať závodu, bude i téměř 80 sportovců z devíti partnerských měst Pardubic.

Uplynulá zima stála Pardubice přes 18 milionů, méně něž předešlá

11.4.2011

Údržba komunikací během uplynulé zimy „ukousla“ z městského rozpočtu 18,4 milionu korun. Je to zhruba o sedm milionů méně, než zaplatily Pardubice za úklid komunikací během předešlé zimy, která se však vyznačovala nadprůměrnými sněhovými srážkami. Ve srovnání se zimou 2009/2010 také výrazně ubylo lidí, obracejících se na radnici s požadavkem na náhradu škody, která jim vznikla například pádem na kluzkých chodnících.

Pardubice zlepšují využití kapacity parkovacích míst

8.4.2011

K několika změnám parkovacího systému přistoupilo město Pardubice. Hostům města budou nově k dispozici parkovací místa v zónách, kde dosud platily pouze parkovací karty. V těchto lokalitách se do konce května objeví parkovací automaty. Zároveň se však zkracuje doba, po kterou je možné ve večerních a nočních hodinách stát bez zaplacení parkovacího poplatku na parkovištích opatřených automatem.

Květnová pověra zastaví svatební kolotoč

6.4.2011

V dubnu si na radnicích svatby takřka podávají dveře. Do manželství chvátají všichni, kteří se chtějí vyhnout pověrou zavrhované májové svatbě a na léto čekat nechtějí. Na pardubické radnici si během dubna řekne „ano“ celkem 33 párů, tedy více, než za první tři měsíce letošního roku. S koncem dubna se svatební kolotoč na pár týdnů zastaví. Do obřadní síně se nastěhují řemeslníci a uklízečky. Snoubenci se tu objeví zase až koncem května.

Vyhlídka na Zelené bráně se otvírá návštěvníkům

1.4.2011

S prvními dubnovými dny se každou sobotu a neděli otevře pro všechny zájemce vyhlídka na Zelené bráně. Teprve při pohledu z ptačí perspektivy je vidět, jak krásné a jedinečné je město Pardubice, a tak určitě stojí za to si všech 154 schodů vyšlapat. Návštěvníky Zelené brány nečeká jen výjimečná vyhlídka, ale také výstava o historii této unikátní památky. Domů si pak můžete odnést třeba turistickou známku, pohled nebo jinou připomínku Vaší návštěvy této historické památky.

a.jpg

Nejlepší pardubičtí pedagogové opět oceněni

31.3.2011

Ocenění města převzali včera odpoledne nejlepší pedagogové základních a mateřských škol v Pardubicích. Za přínos pro výchovu a vzdělávání letos vedení pardubické radnice poděkovalo celkem 34 učitelům. Ve společenském sále radnice se nejlepší učitelé oceňují už pátým rokem, a to vždy v předvečer výročí narození J. A. Komenského.

Komuniké

30.3.2011

ze schůze rady města konané dne 29. března 2011

Vítězná nabídka ušetří oproti projektu desítky milionů Modernizace pardubického letiště může začít

30.3.2011

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport, která provozuje pardubické civilní letiště, dnes schválila návrh hodnotící komise na vítěze veřejné soutěže na modernizaci letiště. Stala se jím společnost Chládek – Tintěra Pardubice, která nabídla cenu o zhruba 30 milionů nižší, než s jakou počítá projekt modernizace.

1 64 126 184 185 186 187 188 189 190 251