Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Likvidace odpadů spolkne ročně v Pardubicích přes 70 milionů

3.5.2011

Likvidace odpadů vyprodukovaných pardubickými občany přijde ročně na více než 70 milionů korun. Obyvatelé města se v loňském roce podíleli na této částce 57 procenty formou pětisetkorunového poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Zbývajícími zhruba 30 miliony dotovalo odpadové hospodářství město. Tato částka se vlivem růstu cen pohonných hmot a dalších nákladů každoročně zvyšuje.

Další etapa modernizace pardubického letiště slavnostně zahájena

2.5.2011

Na pardubickém letišti dnes byla slavnostně zahájena modernizace zázemí pro civilní letecký provoz. Akce, která zahrnuje vybudování nového areálu pohonných hmot a rozšíření pojezdových a spojovacích drah, by měla být dokončena příští rok v červenci.

Radní chtějí stabilizovaný hokejový klub

28.4.2011

Ekonomická stabilizace klubu HC Eaton Pardubice, tak by se daly shrnout cíle dodatku akcionářské smlouvy mezi majoritním vlastníkem klubu Romanem Šmidberským a držitelem kontrolního balíku akcií městem Pardubice. Městští radní dali dokumentu, který obsahuje cestu k likvidaci kumulované ztráty klubu nebo preambuli o podpoře mládežnických družstev, zelenou. Dohodu však bude muset podpořit městské zastupitelstvo.

Komuniké

28.4.2011

ze schůze rady města Pardubice konané dne 26. dubna 2011

Tyršovy sady mají vlastní webovou stránku

22.4.2011

Tyršovy sady, respektive úpravy, které je v nejbližších měsících čekají, mají vlastní webovou stránku. Zájemci zde najdou maximum informací o připravované regeneraci parku pod zámkem a po jejím zahájení také aktuální informace o průběhu prací. Pardubice chtějí v rámci větší otevřenosti radnice vůči veřejnosti postupně zřídit stránky pro veškeré velké projekty města.

Loď Arnošt bude i letos lákadlem letní sezony

21.4.2011

Výletní loď Arnošt, brázdící od roku 2000 vody Labe od Brozan po Srnojedy, bude i během letošní turistické sezony lákadlem pro obyvatele i návštěvníky Pardubic. Plavidlo, kterému skončilo 1. dubna technické osvědčení, získalo v tomto týdnu osvědčení o způsobilosti k provozu. Loď tak může zůstat na Labi do konce října letošního roku.

Pardubice znají výsledky přijímacích řízení do mateřských škol

20.4.2011

Celkem 1082 pardubických dětí přihlásili rodiče pro školní rok 2011-12 do místních mateřských škol. Z kapacitních důvodů nebylo vyhověno všem žádostem o přijetí, řada dětí má však šanci v druhém kole přijímacího řízení. Na mimopardubické děti se tentokrát nedostalo.

Situace v Semtíně je stabilizovaná

20.4.2011

Krizový štáb a vyšetřovací komise, které působí v areálu společnosti Explosia, kde došlo k výbuchu nitrocelulózy, prohlásily lokalitu za bezpečnou. Byly tak vyvráceny domněnky, že by v místě mohlo dojít k další explozi.

Hradečtí a pardubičtí radní jednali na koupališti

18.4.2011

Poprvé a v novém povolebním složení se sešli radní měst Hradce Králové a Pardubic. Tato setkání probíhají již řadu let, a to bez ohledu na zastoupení poltických stran obou radnic. I toto setkání, jehož dějištěm bylo hradecké koupaliště Flošna, přineslo vůli společně řešit problémy, které se dotýkají obou krajských metropolí i prostoru mezi nimi.

Komuniké

13.4.2011

ze schůze rady města Pardubice, konané dne 12. dubna 2011

1 63 126 182 183 184 185 186 187 188 250