Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

dsc-4364.jpg

Pardubice se připojí k Pernštejnskému roku 2012

10.1.2012

V Lobkowickém paláci na Pražském hradě bude ve středu 11. ledna slavnostně zahájený Pernštejnský rok 2012. Celorepubliková akce, ke které se připojí i Pardubice, bude odstartována v den připomenutím svatby dvou předních představitelů českých šlechtických rodin 16. století – Polyxeny z Pernštejna a Viléma z Rožmberka. Přímo 11. ledna uplyne od této události 425 let a na Pražském hradě, za účasti představitelů města Pardubice, dojde k symbolickému převzetí štafety končícího Rožmberského roku a představení podoby navazujícího projektu, kterým bude právě Pernštejnský rok.

img-2627.jpg

V dubinské škole se děti naučí i hospodařit

10.1.2012

V základní škole na Dubině získávají děti nejen znalosti v běžných vyučovacích předmětech, ale také vědomosti, které jim usnadní orientaci ve světě financí. Škola se v roce 2010 zapojila do projektu Rozumíme penězům, který, s cílem zvýšit finanční gramotnost obyvatel České republiky, organizuje občanské sdruže­ní AISIS. Do tohoto projektu se zatím zapojily pouze dvě pardubické ZŠ.

z-imezek-01.jpg

Pietní shromáždění pamětníku v Památníku Zámeček

9.1.2012

V pondělí 9. ledna se uskutečnilo pietní setkáním pamětníků paravýsadku Silver A, ležácké tragédie a pardubického odboje. V areálu Památníku Zámeček si účastnicí připomněli rok 70. výročí heydrichiády. Mezi účastníky byli i některé přeživší lidické a ležácké děti, pamětníci a jejich potomci. Setkání se uskutečnilo přesně sedmdesát let poté, co 9. ledna 1943 došlo k prvnímu pokusu o radiové spojení s Anglií prostřednictvím vysílačky Libuše, obsluhované radistou Jiřím Potůčkem.

dsc-0002.jpg

Na náměstí Republiky by stačil jeden jízdní pruh, ukázal test

6.1.2012

Včera, ve čtvrtek 5. 1. 2012, byl dočasně uzavřen pravý jízdní pruh na náměstí Republiky ve směru od Jahnovy ulice k přechodu před Zelenou bránou. Zkušebním režimem byl potvrzen předpoklad, že dopravní situace se ubráním pruhu nezhorší. Lidé, kteří v tuto dobu přes náměstí projížděli, nebyli žádným způsobem omezeni a úsek překonali stejně rychle jako v jiných dnech.

save0087.jpg

Česká pojišťovna chce být i nadále partnerem dostihů v Pardubicích

6.1.2012

Město Pardubice, Dostihový spolek a Česká pojišťovna budou dále pokračovat v jednáních o nové smlouvě o spolupráci. Primátorku Štěpánku Fraňkovou i zástupce spolku o tom na včerejší pracovní schůzce ujistil generální ředitel České pojišťovny Pavel Řehák.

živnostenský úřad

Na živnostenský úřad bez front a s platební kartou

5.1.2012

Obecní živnostenský úřad Magistrátu města Pardubic připravil pro své klienty na začátek roku 2012 několik novinek. Jejich cílem je další zkvalitnění poskytovaných služeb. Na pokladně živnostenského úřadu bude možné od pondělí 9. ledna provádět platby správních poplatků platební kartou. Ve stejný den se také rozjede zkušební provoz vyvolávacího a objednávkového systému.

radnice-zimni.jpg

Průzkum ukáže jak jsou lidé spokojeni s chodem radnice

3.1.2012

Na pardubické radnici začal dnes průzkum spokojenosti klientů s prací úřadu. Stejný průzkum probíhal zhruba před rokem, další je naplánován na příští rok. Porovnání výsledků ukáže, jak se v průběhu dvou let změnila z pohledu klientů práce pardubické radnice.

prstynky.jpg

Svatební síň se „obléká“ do nového

2.1.2012

Ve zcela novém hávu přivítá v letošním roce svatebčany obřadní síň na pardubickém magistrátu. Se začátkem nového roku ji totiž čeká rekonstrukce, kterou si po sedmnácti letech provozu bezesporu zaslouží. První svatebčané do nové síně vstoupí 25. února 2012, o dva dny dříve budou moci zdařilost rekonstrukce posoudit rodiny při vítání občánků.

ju7f3870.jpg

Na Nový rok se v Pardubicích narodily čtyři děti

2.1.2012

Čtyři pardubické děti budou mít v rodném listě napsáno datum narození 1. 1. 2012. Zatímco loňský Nový rok do pardubické porodnice „přinesl“ samé kluky, letos je skóre vyrovnané, dvě dívky a dva chlapci. Prvním dítětem, které se v roce 2012 narodilo v Pardubicích je Melisa. Na svět se poprvé podívala sedm minut před sedmou hodinou ranní.

Divadlo

Město zkoumá možnosti organizace dopravy na náměstí Republiky

2.1.2012

Ve čtvrtek 5. 1. 2012 bude dočasně uzavřen pravý jízdní pruh na náměstí Republiky ve směru od Jahnovy ulice k přechodu před Zelenou bránou. Dočasná uzavírka umožní modelovat situaci, která by vznikla při zřízení vyhrazených jízdních pruhů pro cyklisty a MHD.

1 67 133 182 183 184 185 186 187 188 198 264