Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice.jpg

Město koupí pro záchranku novou sanitku

23.5.2012

Město Pardubice chce pomoci Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje (ZSPk) při obměně vozového parku. Rada města schválila záměr poskytnutí dvou a půl milionové dotace, za níž záchranná služba zakoupí jeden plně vybavený sanitní vůz.

p5220122.jpg

Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

23.5.2012

V Pardubicích již nebudou probíhat sbírky humanitární pomoci pro Diakonii Broumov jako doposud. Lidé nyní mohou odkládat použité oblečení, textil, obuv, kabelky, dětské hračky a další věci kterých se chtějí zbavit, ale dají se ještě použít, kdykoli. Na náměstí Dukelských hrdinů, poblíž křižovatky ulic Josefa Ressla a Lexova, byl v těchto dnech instalován velkokapacitní kontejner, do něhož lze 24 hodin denně vkládat odložené věci, které ještě mohou posloužit sociálně potřebným.

ms-pospisilova-52.jpg

V Pardubicích přibude sto míst pro předškoláky

22.5.2012

Více než 100 míst přibude v září v pardubických mateřských školách. Město provozuje 31 mateřských škol, se současnou kapacitou 3.105 míst. Ani to však nestačí k uspokojení všech žadatelů o umístění dítěte ve školce. V prvním kole zápisů přihlásili rodiče 1229 dětí na 882 míst, které mají mateřské školy k dispozici. Proto město hledalo možnost, jak umístit alespoň část odmítnutých dětí a rozšíří kapacitu stávajících zařízení. Ve svých předškolních vzdělávacích zařízeních umožní vzdělávání 85 procentům dětí předškolního věku.

pb020737.jpg

Město nechce vlastnit akcie hokejového klubu, o hokej mu jde i nadále

22.5.2012

Město by nemělo být spoluvlastníkem hokejového klubu a nechce žádným způsobem brzdit rozvojové snahy většinového majitele. Na tom se shodli radní i zastupitelé města, a proto v minulém týdnu deklarovali záměr prodat podíl města v pardubickém hokejovém klubu. Než se tak stane, je ovšem samozřejmostí dodržování všech povinností vyplývajících z akcionářské smlouvy. I po prodeji pak bude město pokračovat v podpoře hokejové mládeže a bude požadovat záruky, že extraligová licence zůstane v Pardubicích.

radnice.jpg

Oddělení dokladů prodlužuje úřední hodiny

21.5.2012

V on-line rezervačním systému agendy cestovních dokladů a občanských průkazů na webu pardubické radnice přibyly volné termíny. Zatímco ještě v pátek byly všechny termíny na dva měsíce dopředu beznadějně obsazeny, dnes v nich přibyla „kapacita“ na dalších sedm hodin v týdnu. Magistrát totiž od 22. května zhruba do konce července prodlužuje na tomto úseku úřední hodiny. Stejně jako v pondělí a ve středu zůstanou nyní přepážky i v úterý a ve čtvrtek otevřeny až do 17:00. V pátek zůstávají úřední hodiny do 13:30, neboť úředníci musí plnit řadu dalších povinností mimo magistrát, například vyjíždět za klienty, kteří se nemohou osobně dostavit.

odpady.jpg

V ulicích přibyly kontejnery na elektrodpad

21.5.2012

Pardubice rozšířily spektrum tříděného odpadu o drobné elektrické spotřebiče. Pro občany Pardubic tak bude jednodušší zbavit se starých spotřebičů a nezatížit přitom životní prostředí. Dosud museli vysloužilé přístroje odvážet do sběrných dvorů, nebo je vyhazovali do popelnic. V průběhu května bylo po městě rozmístěno 20 červených kontejnerů určených k odkládání malých elektrozařízení. Jsou opatřeny i zvláštní schránkou na baterie. V nejbližší době v Pardubicích přibude ještě 61 kontejnerů na papír, neboť stávajících 190 už podle zkušenosti občanů nestačí.

let7.jpg

O výcviku pilotů Nato v Pardubicích se bude teprve jednat

21.5.2012

Představitelé republiky podepsali v USA memorandum o tom, že Česko bude v rámci NATO zodpovědné za výcvik pilotů. O případném zapojení pardubického vojenského letiště do tohoto projektu se bude teprve jednat, alianční piloti se tu však jistě neobjeví dříve, než za dva roky. Primátorka Štěpánka Fraňková o tom byla dnes informována zástupci společnosti LOM, která výcvik pilotů v Pardubicích prostřednictvím své dceřině společnosti CLV zajišťuje.

p4244215.jpg

O projektu na opravu parku budou znovu rozhodovat zastupitelé

18.5.2012

Další podklady k projektu na revitalizaci Tyršových sadů si na svém posledním jednání vyžádali zastupitelé města. Před zahájením prací chtějí znát přiměřenost ekonomických nákladů, vztah autorských práv k budoucím úpravám parku nebo odborné stanovisko k přidělení evropské dotace. O Tyršových sadech tak budou zastupitelé diskutovat znovu na mimořádném zasedání, které se uskuteční začátkem června. Rozhodnout by měli především o tom, zda zahájit práce na revitalizaci před přidělením dotace.

a2.jpg

Primátorka pokřtila „nového“ Arnošta, plavební sezona je zahájena

17.5.2012

V pořadí jedenáctá plavební sezona výletní lodi Arnošt z Pardubic byla slavnostně zahájena ve středu 16. května. Během dopoledne pokřtila loď, která v uplynulých měsících prošla generální opravou, primátorka Štěpánka Fraňková. Odpoledne už pak Arnošt vyrazil na první plavbu s pasažéry z řad veřejnosti.

zvonice 2

„Trochu jiná kavárna“ Apatyka přivítala první hosty

17.5.2012

Café Apatyka, které ve středu 16. května Sociální služby města Pardubice, je tak „trochu jinou kavárnou“. Především proto, že zde budou obsluhovat klienti Denního stacionáře Slunečnice. Ale i díky netradičními sortimentu nebo umístění v krásných renesančních prostorách na Pernštýnském náměstí. Mezi prvními hosty byli i primátorka Štěpánka Fraňková a její náměstci Jindřich Tauber a Jiří Rozinek.

1 69 137 182 183 184 185 186 187 188 204 272