Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Modernizace letiště může pokračovat

15.3.2011

Pozastavené výběrové řízení na firmu, která zmodernizuje a rozšíří civilní část pardubického letiště, může pokračovat. V pondělí se na tom shodla drtivá většina sedmičlenného představenstva společnosti East Bohemian Airport (EBA), která provoz civilního letiště zajišťuje. V příštím týdnu hodnotící komise otevře obálky s nabídkami pěti firem, které postoupily do druhého kola výběrového řízení a vybere z nich tu nejlepší. Po schválení vítěze představenstvem mohou práce na modernizaci začít.

Radnice znovu podpořila Tibet

10.3.2011

Exotická vlajka Tibetu dnes časně ráno zavlála na pardubické radnici. Město se tak devátým rokem připojilo k podpoře potlačovaného tibetského lidu. Mezinárodní Den Tibetu je stanoven na 10. března, svět si připomněl 51. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Šance pardubického přednádraží po návštěvě Švýcarů vzrostly

9.3.2011

Šance Pardubic zmodernizovat za pomoci Švýcarských fondů prostor přednádraží a proměnit jej v multimodální uzel veřejné dopravy po úterní návštěvě švýcarských hodnotitelů vzrostly. Pardubický projekt se totiž ze zhruba 44 podaných dostal mezi pětici, které česká strana doporučila Švýcarsku k realizaci. Právě s těmito pěti „top“ projekty se v tomto týdnu v České republice seznamují zástupci Švýcarska, které v rámci švýcarsko-české spolupráce poskytne ČR do června 2012 finanční pomoc přesahující částku 109 milionů švýcarských franků.

dsc-1362.jpg

Pod bedlivým dozorem roste „lůžko“ pro nový bazén

7.3.2011

Již půl roku vládnou v plaveckém areálu Na Olšinkách namísto plavců stavbaři. Po nezbytné demolici zahájili stavební práce. V místě bývalého padesátimetrového bazénu dnes roste „lůžko“ pro bazén nový. Rýsují se i obrysy dalších bazénů, o které bude areál rozšířen. Půlmiliardová přestavba je bedlivě sledována nejen médii a veřejností, ale zejména investorem, tedy městem.

Náměstek Bílek: pronájem Ideonu je pro město velmi nevýhodný

1.3.2011

Zastupitelé města se v březnu vrátí k otázce problematického dlouhodobého pronájmu Ideonu společnosti PVV. Rada města zastupitelům doporučí prodej objektu stávajícímu nájemci. Společnost má Ideon pronajatý do roku 2093. Nájemné, které městu platí, ale na údržbu objektu nestačí.

Peníze z unie pomáhají zlepšit kvalitu života v Pardubicích

1.3.2011

Pardubice vyčerpaly za posledních pět let téměř 300 milionů korun z fondů Evropské unie. Do roku 2013, kdy končí programové období dvou integračních plánů města, by do města mělo „dorazit“ přes půl miliardy korun. Každá koruna má svého adresáta. Peníze z fondů EU zlepší kvalitu života všem obyvatelům města, zdravým i handicapovaným, milovníkům sportu i kultury.

Radnice bije na poplach: Coffee shopy tu nechceme

25.2.2011

Koupelovou sůl, vonné tyčinky či energetické pilulky obsahující psychotropní látky, nabízejí už i obchodníci v Pardubicích. Neškodně se tvářící zboží, před nedávnem zakázané v Polsku,je k mání přímo v centru města. Po expanzi na severu Moravy vznikají nyní coffee shopy i ve východních Čechách.

Komuniké

23.2.2011

ze schůze rady konané dne 22. února 2011

Dětem už radon ve školce Brožíkova nehrozí

23.2.2011

Mateřská škola v Brožíkově ulici prošla jako první zařízení svého druhu v Pardubicích podrobnou radonovou diagnostikou. Čtrnáctidenní měření prokázalo, že při běžném provozu školky nejsou v pobytových místnostech překročeny limity radonu v ovzduší. Přesto město ve školce provedlo opatření, která minimalizují průnik radonu z podloží do technické části budovy, případně do dalších prostor. Včetně odvětrávání přišla tato opatření zhruba na 150.000 korun.

V pardubických ulicích přibudou nové kontejnery

21.2.2011

Třídění odpadu má v Pardubicích tradici. V ulicích města jsou rozmístěny stovky nádob na sklo, papír a plasty. Tuny odpadu, který by jinak skončil na skládce a zatěžoval životní prostředí, se díky třídění občanů stávají surovinou pro další zpracování. V tomto týdnu přibudou v sídlištích Polabiny a Dubina další kontejnery, tentokrát na starý textil a obuv.

1 62 124 180 181 182 183 184 185 186 246