Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pardubičtí občané ušetřili ropu na cestu kolem světa

19.5.2011

Pardubičtí občané odevzdali v loňském roce do sběrných dvorů téměř 3,5 tisíce starých televizorů a 2000 vyřazených počítačových monitorů. Jejich recyklace výrazně ušetřila energie, suroviny i životní prostředí. Jen ropa, která se opětovným využitím elektroodpadu z Pardubic ušetřila, by stačila k výrobě pohonných hmot, s nimiž by majitel automobilu s běžnou spotřebou třikrát obkroužil rovník, nebo se mohl vydat 60 krát na Makarskou a zpět. Mimo to Pardubáci recyklací starých televizorů ušetřili elektřinu odpovídající celoroční spotřebě zhruba 367 čtyřčlenných domácností, tisíce tun surovin, mnoho hektolitrů pitné vody a uchránili životní prostředí tunami nebezpečných odpadů a emisí skleníkových plynů.

Školky, v nichž byl naměřen radon, prošly „ozdravným programem“

18.5.2011

Pardubické školky, v nichž byly loni na podzim naměřeny zvýšené hodnoty radonu, prošly podrobnou radonovou diagnostikou. V žádné ze čtyř mateřských škol, kde diagnostika probíhala, nebyly překročeny limity radonu v ovzduší. Město přesto ve všech provedlo opatření, která minimalizují průnik radonu z podloží do objektů. Včetně instalace odvětrávacích systémů stála tato opatření zhruba 470 tisíc korun.

Komuniké

11.5.2011

z 13. řádné schůze Rady města Pardubic

Ředitelka šikanovaná žáky má být podle rodičů potrestána

9.5.2011

Ředitelku Základní školy ve Štěfánikově ulici v Pardubicích, která se stala v říjnu loňského roku obětí kyberšikany ze strany tří žákyň deváté třídy, by mělo město potrestat. Požadují to alespoň rodiče dívek poté, co dosáhly zrušení sníženého stupně chování, kterým jednání jejich dětí ohodnotila škola. Pro případ, že jim město nevyhoví, hrozí soudem. Radní však o potrestání ředitelky neuvažují.

Na modernizaci Dukly a Višňovky jsou připraveny další miliony

9.5.2011

Sídliště Dukla a Višňovka mohou získat na regeneraci veřejných prostranství dalších 25 milionů korun z prostředků Evropské unie. Tuto částku je možné rozdělit v rámci nedávno vyhlášené 8. výzvy z Integrovaného plánu rozvoje města pro toto území. Do začátku července mohou žádat majitelé bytových domů také o další dotace na jejich modernizaci. K rozdělení je připraveno sedm milionů korun.

Projekt přednádraží reaguje na připomínky odborníků i veřejnosti

6.5.2011

Studie dopravního řešení prostoru před pardubickým vlakovým nádražím a jeho bezprostředního okolí doznala v uplynulých dnech několika dílčích změn. Autoři studie tak reagovali na připomínky odborníků i veřejnosti k některým bodům projektu.

Letní kino letos ještě v Tyršových sadech

3.5.2011

Fanoušci pardubického letního kina letos najdou nabídku zajímavých tuzemských i zahraničních filmů na tradičním místě v Tyršových sadech. Naposledy. Od příštího roku bude kino přesunuto o několik desítek metrů dál k ulici Ke Stadionu. Nový prostor pro kino bude vytvořen v rámci revitalizace Tyršových sadů.

Multikulturní týden v Pardubicích

3.5.2011

V Pardubicích v těchto dnech probíhá Multikulturní týden 2011. Zahájen byl 29. dubna tanečním večerem na Hronovické scéně, 6. května ho v Divadle 29 zakončí čečenská hudební skupina Ekvátor. Hlavními organizátory akce jsou Centrum na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Europe Direct Pardubice, jedním z partnerů je i město Pardubice.

Likvidace odpadů spolkne ročně v Pardubicích přes 70 milionů

3.5.2011

Likvidace odpadů vyprodukovaných pardubickými občany přijde ročně na více než 70 milionů korun. Obyvatelé města se v loňském roce podíleli na této částce 57 procenty formou pětisetkorunového poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Zbývajícími zhruba 30 miliony dotovalo odpadové hospodářství město. Tato částka se vlivem růstu cen pohonných hmot a dalších nákladů každoročně zvyšuje.

Další etapa modernizace pardubického letiště slavnostně zahájena

2.5.2011

Na pardubickém letišti dnes byla slavnostně zahájena modernizace zázemí pro civilní letecký provoz. Akce, která zahrnuje vybudování nového areálu pohonných hmot a rozšíření pojezdových a spojovacích drah, by měla být dokončena příští rok v červenci.

1 63 125 180 181 182 183 184 185 186 187 249