Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Případ nepovolených terénních úprav v Mikulovicích je uzavřen

17.6.2011

Stavební úřad Magistrátu města Pardubic po více než 10 letech uzavřel případ nepovolených terénních úprav, které na svém pozemku v Mikulovicích provedl Luděk Zahradník. Po mnoha letech rozhodování soudů všech instancí, které postupně potvrzovaly rozhodnutí stavebního úřadu Magistrátu města Pardubic nařizující nepovolené terénní úpravy odstranit a uvést pozemek do původního stavu, odstranil vlastník pozemku pod hrozbou exekuce nepovolené terénní úpravy sám.

Děti vyměnily prázdné PET lahve za sportovní pomůcky

15.6.2011

Plastové lahve, které během školního roku odevzdaly k recyklaci pardubické školy zapojené do soutěže ve sběru PET lahví, by v nesešlápnutém stavu bez problémů pokryly celé Pernštýnské náměstí. Díky ekologickému chování školáků neskončily lahve v komunálním odpadu, ale vrátily se jako cenná surovina na počátek výrobního cyklu. Děti za ekologické chování čeká odměna - pomůcky pro sport a volný čas.

Příjem žádostí o dotaci na modernizaci činžáků končí za tři týdny

13.6.2011

Tři týdny zbývají majitelům domů na sídlištích Višňovka a Dukla na zpracování žádosti o dotaci na regeneraci bytových domů v rámci Integrovaného plánu rozvoje města. Termín podání žádostí vyprší 4. července ve 12:00. Ve dnech 23. a 30. června mohou žadatelé své žádosti naposled konzultovat s odborníky.

Zrcadlo umění vstupuje do druhého desetiletí

13.6.2011

Již po jedenácté ožijí Pardubice festivalem, který nastaví pomyslné zrcadlo aktivitám pardubických obyvatel. Přehlídka různých uměleckých žánrů začne v pondělí 20. června slavnostním průvodem a potrvá do pátku 24. června. Novinkou letošního festivalu je zapojení Zelené brány, v jejíchž prostorách bude instalována výstava VO ZUŠ Pardubice.

Pardubickou hromadnou dopravu stávka neochromí

10.6.2011

V Pardubicích protestní stávka pracovníků v dopravě neproběhne. Na společném jednání se na tom dnes dohodli zástupci města Pardubice, odborářů a dopravního podniku. Odboráři v Pardubicích zvolí jinou formu vyjádření nesouhlasu s připravovanými vládními reformami.

Oči pardubických předškoláků „hlídá“ nenápadný přístroj

9.6.2011

Všechny pardubické děti do pěti let věku absolvují preventivní vyšetření zraku, které včas odhalí i dosud skryté zrakové vady. Vyšetření, které není hrazeno ze zdravotního pojištění, je v Pardubicích bezplatné. Projekt Mít oči k vidění, který v Pardubicích „běží“ třetím rokem, zajišťuje sdružení PROZRAK, financuje jej město.

Komuniké

8.6.2011

z 15. řádného jednání Rady města Pardubic

Startuje pořizování nového územního plánu Pardubic

8.6.2011

Pardubice budou mít v roce 2015 nový územní plán, jeho příprava však začíná už letos. Dokument, který stanoví základní koncepci rozvoje města a jasně vymezuje možnosti využití jednotlivých lokalit, je nutné vytvořit na základě stavebního zákona.

Krajská města chtějí oživit projekt cyklostezky mechu a perníku

7.6.2011

Krajská města Pardubice a Hradec Králové chtějí oživit projekt cyklostezky „mechu a perníku“, která by propojila obě města a v budoucnu se stala součástí Labské stezky směřující z Krkonoš podél Labe až do Hamburku. Zhruba 23 kilometrů dlouhá stezka by podle náměstka pardubické primátorky Martina Bílka mohla sloužit cyklistům za pět až sedm let.

Na aviatickou pouť vyrazte raději bez aut

2.6.2011

Na pardubické letiště se o víkendu sjedou příznivci aviatiky z celé republiky. V sobotu se navíc na závodišti, které s letištěm sousedí, konají oslavy Dne dětí. Zejména motoristé proto musejí v sobotu 4. června počítat s dopravním omezením při průjezdu Pardubicemi.

1 63 126 179 180 181 182 183 184 185 188 250