Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Největší pardubická škola září novotou

24.8.2011

Modrá, žlutá, zelená, bílá … Téměř čtyřicetiletá základní škola v ulici Npor. Eliáše opět září novotou a svými barvami rozbíjí uniformitu okolního sídliště. Největší škola v Pardubicích a jedna z největších v Pardubickém kraji totiž dostala díky projektu snižování energetické náročnosti školních budov teplý „kabát“. Líbí se mi barevné řešení fasády, která je živá, je veselá a to dle mého názoru k budovám tohoto typu patří, vždyť je to pro naše děti,“ hodnotí hotové dílo David Petrásek, ředitel společnosti MARHOLD, která byla generálním dodavatelem stavby.

V září začíná komplexní deratizace kanalizační sítě

24.8.2011

Pravidelnou ofenzivu proti potkanům a dalším hlodavcům zahájí začátkem září pracovníci odborné firmy. Do konce října položí jedovaté návnady do celé kanalizační sítě a na některá veřejná prostranství ve městě. Začíná tím každoroční boj města proti potkanům a krysám.

Odstávka elektřiny omezí 31. srpna chod úřadu

24.8.2011

Kvůli plánovanému přerušení dodávky elektřiny bude ve středu 31. srpna omezen chod některých pracovišť magistrátu. Zcela uzavřen bude registr motorových vozidel v Černé za Bory, na povinné minimum omezí služby Živnostenský úřad v Gorkého ulici.

Komuniké

24.8.2011

z 19. řádného jednání Rady města Pardubic

Pardubice budou v září patřit cyklistům

22.8.2011

V září v Pardubicích proběhnou hned dvě akce s cyklistickou tématikou: Do práce na kole a Evropský týden mobility. Současně bude představena nová koncepce, jejímž cílem je udělat město o něco přívětivější pro cyklisty. Do Pardubic po roce zavítají i účastníci Tour de Labe.

Nad letištěm bude nacvičovat předváděcí tým armády

19.8.2011

Předváděcí tým vzdušných sil Armády České republiky (Display Team) bude v úterý 23. a ve středu 24. srpna nacvičovat nad pardubickým letištěm. Dva letouny Jas 39 Gripen a dva bitevníky L-159 budou cvičit mezi 9:00 a 15:00. „Tento nácvik není možné z technických důvodů provádět na domovské základně letounů v Čáslavi,“ uvedl zástupce náčelníka štábu Správy letiště Pardubice Ladislav Hrabala.

Pro další projekty rozvíjející centrum města je připraveno 130 milionů

18.8.2011

Město Pardubice vyhlašuje páté kolo veřejné výzvy pro předkládání dílčích projektů do Integrovaného plánu rozvoje města Přitažlivé město, jehož prostřednictvím mohou různé subjekty čerpat evropské dotace. V IPRM zpracovaném pro období 2007 až 2013 je pro nové projekty, které musí být zaměřeny na zkvalitnění prostředí v centru města, rozšíření nabídky aktivit pro volný čas či zkvalitnění sociálních služeb, k dispozici ještě zhruba 130 milionů korun.

Politici osedlají kola na podporu cyklostezky do Hradce

17.8.2011

Komunální politici se připravují na propagační jízdu na kolech. Podpoří jí výstavby cyklostezky mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. V budoucnu má být tato trasa součástí Labské stezky vedoucí z Krkonoš podél Labe až do Hamburku. Cyklisté vyjedou v pátek dopoledne z obou krajských měst a setkají se ve Vysoké nad Labem. Pardubická skupina, demonstrující zájem města na této dopravní stavbě, vyrazí v 09:00 z Pernštýnského náměstí v čele s primátorkou města Štěpánkou Fraňkovu. Cestou se připojí starostové z vesnic, jimiž má trasa cyklostezky vést.

Radnice už nepřebírá poštu pro své „podnájemníky“

16.8.2011

Pardubický magistrát od srpna skončil s přebíráním pošty pro lidi, kteří mají trvalé bydliště na adrese Pernštýnské náměstí 1. Tato služba představovala pro magistrát velkou nejen administrativní zátěž a nebyla téměř využívána. Adresáty bylo vyzvednuto pouhých 10 procent zásilek.

Přes uzavřený most převeze pěší bezplatně autobus

12.8.2011

Chodci, kteří se potřebují dostat na opačný břeh Labe přes most kpt. Bartoše, mohou až do konce srpna v tomto úseku bezplatně využívat městskou hromadnou dopravu. Lávka pro pěší, která je součástí mostu, je totiž z důvodu neodkladné rekonstrukce uzavřena a „vpuštění“ chodců na úzkou a frekventovanou vozovku mostu nepřichází v úvahu kvůli jejich bezpečnosti.

1 64 127 179 180 181 182 183 184 185 189 252