Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice.jpg

Služba e-UtilityReport ušetří čas stavebníkům v Pardubicích

22.2.2012

Město Pardubice nabízí svým občanům novou bezplatnou službu, která výrazně zjednoduší agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“.

dsc-6333.jpg

Komuniké

22.2.2012

z 33. jednání Rady města Pardubice konaného 22. února 2012

prstynky.jpg

Rekonstrukce svatební síně skončila. „Otevřou“ ji děti

22.2.2012

V těchto dnech skončila rekonstrukce obřadní síně pardubické radnice. Nový desing navržený architektkou Pavlou Pannovou respektuje hodnoty těchto prostor a dává jim punc noblesy a čistoty, který ke slavnostním účelům, k nimž je obřadní síň určena, bezesporu patří. Prvními návštěvníky ve zrenovovaných prostorách budou ve čtvrtek odpoledne nejmenší obyvatelé Pardubic a jejich blízcí. Síň totiž po zhruba šestitýdenní přestávce zahajuje provoz vítáním občánků.

ju7f6127.jpg

Pardubický Pernštejnský rok 2012 už zná svůj program

21.2.2012

Pernštejnský rok 2012, který odstartoval 11. ledna v Praze, nabídne v našem městě bohatý program všem Pardubákům i jeho návštěvníkům. Rada města Pardubic už na začátku února schválila rozdělení speciálně vyhlášeného grantu Pernštejnský rok a město Pardubice ho podpoří důstojnou částkou ve výši jednoho milionu korun, která bude využita na zajištění programu a celkovou propagaci této výjimečné akce.

spalovna-rybitvi-1.jpg

Boj proti spalovně nekončí

15.2.2012

Boj proti spalovně nebezpečného odpadu v Rybitví nekončí. Zastupitelé obce sice v novém územním plánu nechali prostor spalovny vyznačit jako plochu, která zakazuje jakoukoliv činnost spojenou s nakládáním s odpady. Firma AVE CZ, která chce činnost spalovny obnovit, ale na konci roku uspěla u Nejvyššího správního soudu v Brně, a tuto část územního plánu zpochybnila. Pardubičtí zastupitelé boj proti spalovně přesto nevzdávají.

100-5146.jpg

Město provedlo kontrolu azbestu v mateřských a základních škol

14.2.2012

Magistrát města Pardubic provedl na začátku tohoto roku rozsáhlou kontrolu všech mateřských a základních škol na možný výskyt azbestu. Kontrola prokázala přítomnost azbestu ve stavebních materiálech ve dvou mateřských a třech základních školách.

v.jpg

Jak Josef Váňa nezachránil Velkou pardubickou

9.2.2012

Po dvou měsících zřejmě končí mediální smršť vyvolaná zájmem skupiny kolem Josefa Váni provozovat pardubické závodiště. Slavný žokej se omluvil z jednání smluveného na 3. února a z jeho dopisu vyplývá, že v situaci, kdy není reálné, aby jeho společnost ještě letos převzala závodiště a pořádání dostihů, tedy kdy se město snaží stabilizovat společnost, která byla kvůli pořádání dostihů (včetně Velké pardubické) založena, již nemá o jednání s námi zájem.

dsc-6333.jpg

Komuniké

8.2.2012

ze schůze Rady města konané dne 7. února 2012

letiste.jpg

Modernizace letiště je v pořádku, evropské peníze potečou dál

2.2.2012

Cena projektu, jehož prostřednictvím je v současnosti modernizováno technické zázemí civilního letiště v Pardubicích, je cenou obvyklou. Takový je závěr znaleckého posudku, který měl odhalit případné pochybení při výběru zhotovitele této veřejné zakázky. Regionální radě regionu soudržnosti Severovýchod tak nic nebrání v uvolnění evropských dotací, jejichž výplatu v závěru minulého roku pozastavila.

trolejbusy-12.jpg

Zvýšená daň pohne s cenou jízdného v MHD

1.2.2012

Od dubna se v Pardubicích zvýší ceny jízdného v městské hromadné dopravě. Dopravní podnik města Pardubic k úpravě tarifů nutí zvyšující se provozní náklady, ale zejména od ledna platné navýšení daně z přidané hodnoty z deseti na 14 procent. U jednotlivého jízdného stoupne cena maximálně o korunu, mírně se zvýší také u předplatných jízdenek. Až do konce března se předplatné prodává za ceny platné v loňském roce, tedy nezvýšené.

1 67 132 179 180 181 182 183 184 185 198 263