Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

uzitel-e-14.jpg

Nejlepší učitelé převzali ocenění

21.3.2012

Téměř čtyři desítky pedagogů ze školských zařízení zřizovaných městem dnes ve společenském sále radnice převzali ocenění za svou práci. Pardubice oceňují při příležitosti Dne učitelů nejlepší kantory již od roku 2007. Chtějí tak zvýšit společenskou prestiž tohoto povolání a poděkovat učitelům za jejich práci.

logolink.jpg

Další miliony pomohou zpříjemnit Duklu a Višňovku

16.3.2012

Sídliště Dukla a Višňovka mohou získat z prostředků Evropské unie dalších 17 milionů korun na regeneraci svých veřejných prostranství. Tuto částku je možné rozdělit v rámci 9a výzvy, kterou právě vyhlásil řídící výbor Integrovaného plánu rozvoje města sídlišť Dukla a Višňovka.

l.jpg

Aquacentrum Pardubice už má svůj ceník

13.3.2012

Hodinové vstupné do bazénu pro pravidelné plavce za čtyřicet korun, dvě hodiny v aquaparku pro rodiče s jedním dítětem za 320 korun. Návštěvníci už ví, kolik od května zaplatí za vstup do Aquacentra Pardubice.

zs-polabiny-2.3.jpg

Baby boom školy nezaskočí

12.3.2012

Pardubické základní školy v současné době vzdělávají 7142 dětí. V následujících letech bude žáků přibývat, neboť do škol nastupují silné ročníky, které v předchozích letech „přinutily“ město k rozšiřování kapacity školek. V základních školách nedostatek míst nehrozí, jejich kapacita je naplněna zhruba ze tří čtvrtin. Rezervy má prakticky každá škola ve městě, s výjimkou školy ve Studánce, do níž se tradičně hlásí nejvíce dětí.

800px-judgestools.jpg

Správní soud demolici vily v parku neodložil

6.3.2012

Nejvyšší správní soud dosud nerozhodl o kasační stížnosti, jíž se Miloš Holeček domáhá zrušení nařízení o zbourání své vily, postavené bez stavebního povolení na pozemku, který není podle územního plánu určen pro výstavbu. Prvního ledna však vydal usnesení, kterým kasační stížnosti nepřiznal odkladný účinek. Stavební úřad magistrátu je tak povinen přistoupit k exekuci.

l.jpg

Aquacentrum Pardubice je bez ředitele

2.3.2012

Správní rada obecně prospěšné společnosti PAP Pardubice, která je provozovatel modernizovaného Aquacentra Pardubice, přijala na svém včerejším jednání výpověď dosavadního ředitele společnosti Jana Luptovského. „Pan Luptovský podal výpověď ještě ve zkušební době k 29. únoru. Výpověď k 31. březnu podal také technický náměstek PAP Pardubice Radek Musil,“ říká náměstek primátorky Jindřich Tauber, který má rekonstrukci areálu na starost.

dsc-3757.jpg

Švýcarští hodnotitelé v Pardubicích

29.2.2012

Projekt modernizace prostoru pardubického přednádraží s finanční pomocí z programu švýcarsko-české spolupráce je o další krok blíž k naplnění. V úterý (28. února) si místo realizace projektu, které má být nákladem zhruba 135 milionů přestavěno na moderní přestupní terminál veřejné dopravy, prohlédli švýcarští hodnotitelé projektu a zástupci ministerstev financí a životního prostředí. Konečné rozhodnutí o poskytnutí dotace by mělo padnout zhruba za tři měsíce.

zs-dubina-36.jpg

K zápisu přišlo přes tisíc předškoláků

27.2.2012

K zápisu do prvních tříd, který se na pardubických základních školách konal 8. a 9. února, přišlo 1085 dětí, což je o 37 více než v loňském roce. Rodiče třiceti předškoláků využili možnosti zapsat dítě na několik škol. Největší zájem byl tradičně o základní školu Studánka, která nebude moci z kapacitních důvodů přijmout všechny zapsané děti. Druhou nejpreferovanější ZŠ byla při letošním zápisu ZŠ v ulici Npor. Eliáše v Polabinách.

Představenstvo Dostihového spolku přijalo abdikaci ředitele Buchala

23.2.2012

Ředitel Dostihového spolku, a. s. Petr Buchal požádal na dnešním jednání představenstva o uvolnění z funkce. Ředitel i členové představenstva se shodli, že první fáze stabilizačních kroků je ukončena.

les-tezba.jpg

Lesy prospívají lidem i městské pokladně

23.2.2012

Po třech letech, kdy těžbu v městských lesích více než hospodářský plán řídily přírodní živly, se v roce 2011 vrátilo hospodaření v lesích do běžných kolejí. Správci lesa se zaměřili na svůj dlouhodobý cíl – systematickou obnovu přestárlých porostů. Celkem bylo v loňském roce v městských lesích vytěženo téměř 2000 metrů krychlových dřevní hmoty a naopak vysázeno 21.000 nových stromků. Město získalo z hospodaření ve svých lesích, které mají prvořadě rekreační funkci, téměř 800 tisíc korun.

1 67 132 178 179 180 181 182 183 184 198 263