Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pro doklady až příští týden

5.10.2011

Upozorňujeme klienty, kteří se chystají vyřídit své záležitosti na oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel na náměstí Republiky, že toto oddělení bude ve dnech 6. a 7. října uzavřeno.

Pardubice vydaly pohádky. Samozřejmě perníkové

5.10.2011

Nové DVD vydává v těchto dnech město Pardubice. Na rozdíl od předešlých prezentačních nosičů však neobsahuje informace o městě, ale pohádky. A jak se na Pardubice sluší, nejsou to pohádky obyčejné, nýbrž perníkové.

Projekt přednádraží je zpracovaný a odevzdaný

4.10.2011

Rekonstrukce pardubického přednádraží se opět přiblížila své realizaci. Týmu dvaceti lidí se za necelých pět měsíců podařilo získat všechna potřebná povolení, včetně územního souhlasu a stavebního povolení, na projekt, který změní tvář města. V poslední možný den, tedy v pátek 30. září, tak mohli odevzdat i kompletní dokumenty k dalšímu schvalovacímu kolu.

Internetová výběrová řízení ušetřila městu miliony

3.10.2011

Zveřejňování veřejných zakázek na webu ušetřilo městu Pardubice za půl roku více než 15 milionů korun, což představuje více než 40 procent předpokládané ceny všech 66 takto zadaných zakázek. Jen u jedenácti zakázek překročila reálná cena cenu předpokládanou. U ostatních město proti původnímu předpokladu ušetřilo od jednoho do více než 60 procent projektové ceny.

centrum6.jpg

Pardubice by mohly mít unikátní kynologický areál

3.10.2011

Pardubice by v dohledné době mohly mít ojedinělý „psí“ komplex nabízející zázemí pro výcvik psů i další činnosti spojené s jejich chovem. Jeho součástí má být i víceúčelová hala splňující kritéria pro pořádání mezinárodních soutěží a výstav, která dosud v ČR není a v neposlední řadě také útulek pro psy a kočky. V areálu, který chce v Pardubicích vybudovat o.s. Berserk – K-9 team, mají vzniknout nové pracovní příležitosti i pro handicapované.

Do pardubických ulic se vrátili strážníci s radary

3.10.2011

Do pardubických ulic se dnes (3. října) vrátili strážníci s radary. Městská policie totiž v uplynulých zhruba dvou letech, tedy období, kdy zákon strážníkům umožňoval měření rychlosti pouze v úsecích označených dopravními značkami upozorňujícími na začátek a konec měření, v Pardubicích laserové radary nepoužívala. Rychlost projíždějících vozů měřilo pouze 12 informativních tabulí, umístěných v různých lokalitách města.

Kunětická ulice dostane novou podobu

27.9.2011

Počátkem října začne rekonstrukce Kunětické ulice. Je závěrečnou etapou regenerace sídliště Sever, která přijde celkem na 15,6 milionu korun. Během poslední etapy budou v ulici rekonstruovány zpevněné plochy navazující na úpravy provedené při stavbě kruhové křižovatky U Josefa a končící až za točnu městské hromadné dopravy, kde má být na ulici napojeno sídliště Nová Cihelna.

Poslední letošní bruslení v ulicích

23.9.2011

Na poslední společnou vyjížďku v letošním roce se v pondělí 26. září vydají milovníci inline bruslení. Peloton vyjede v 18:00 tentokrát výjimečně od hypermarketu Albert, ale již v 16:00 začne na parkovišti na severní straně budovy program, kterým se bruslaři rozloučí s letošní sezonou.

Kraj ušetřil na hale na Dašické. Kolik a za jakou cenu?

21.9.2011

Nová sportovní hala na Dašické ulici v současnosti hýbe pardubickou, především sportovní veřejností. Hlasitě vyjadřovaná nespokojenost některých sportovních klubů s vybavením haly byla rázně utnuta panem hejtmanem Martínkem.

Komuniké

21.9.2011

z 21. řádného jednání Rady města Pardubice

1 64 127 177 178 179 180 181 182 183 189 252