Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice.jpg

Lidí hlášených na adrese radnice přibývá

4.4.2012

V Pardubicích přibývá lidí, kterým je po zrušení dosavadního místa trvalého pobytu přidělena „úřední“ adresa Pernštýnské náměstí č.1, což je sídlo magistrátu. V současné době má na radnici hlášen trvalý pobyt 2270 lidí, tedy o zhruba 300 více než loni. Na radnici přitom mohou být přihlášeni pouze ti, kteří o adresu trvalého pobytu přišli ve správním řízení, nebo lidé, kteří se po návratu z ciziny nemají kam přihlásit a před odjezdem měli trvalý pobyt v Pardubicích.

spice.jpg

S primátorkou o černé stavbě v parku

2.4.2012

Vila Miloše Holečka „vyrostla“ na okraji parku Na Špici bez potřebných povolení a v rozporu s územním plánem. Úředníci marně usilovali o zastavení černé stavby. Dnes je na vilu vystaven demoliční výměr. Rozhodnutí o odstranění černé stavby už potvrdil i soud. Stavebník se stále snaží verdikt zvrátit. Má naději na úspěch?

ms-pospisilova-52.jpg

Pardubické mateřinky se připravují na zápisy

2.4.2012

V pondělí 23. a v úterý 24. dubna se uskuteční letošní zápisy dětí k předškolnímu vzdělávání. Pro letošní zápis bude připraveno v mateřských školách přibližně 840 míst. K zápisu do 1. ročníků základních škol odešlo z mateřských škol 967 dětí, avšak u více než sto dvaceti z nich se počítá s odkladem.

dsc-0002.jpg

V Semtíně hořel sklad, zdraví občanů města není ohroženo

29.3.2012

Dnes, 29. března, po čtvrté hodině ranní vyrazili hasiči k požáru zpracovatelské linky a skladu minerálních olejů v průmyslovém areálu v Semtíně. Zplodiny, které vinou požáru unikly do ovzduší, se díky dobrým rozptylovým podmínkám rozplynuly v ovzduší, přesto mohli občané Pardubic ještě kolem osmé hodiny zaznamenat neobvyklý zápach. Podle vyjádření odborníků i provedeného měření však není tímto množstvím rozptýlených látek zdraví lidí nijak ohroženo. Jednotkám hasičského záchranného sboru se podařilo požár uhasit během tří hodin, na úplném zabezpečení místa ještě pracují.

sala-pernstejnsky-rok-finale.jpg

Město si v dubnu oblékne pernštejnské šály

29.3.2012

Pardubická část Pernštejnského roku 2012 už zná svůj jízdní řád. Podílet se na něm bude téměř dvacítka místních institucí. Celý program je součástí celorepublikového projektu, který má za úkol propagovat význam jednotlivých šlechtických rodů v české historii. Vliv a význam rodu Pernštejnů je v Pardubicích doslova nepřehlédnutelný. Město se proto k Pernštejsnkému roku 2012 hrdí hlásí. Už na začátku roku vydalo kalendář „Pardubice a Pernštejnové 2012“, který si v březnu odnesl zvláštní cenu v soutěži Kalendář roku za příkladnou propagaci a podporu pamětihodností města.

Komuniké

28.3.2012

Z 35. řádného jednání Rady města Pardubice, 27. března 2012

odpady.jpg

V ulicích Pardubic se objeví červené kontejnery

28.3.2012

K zeleným, modrým, žlutým a bílým kontejnerům na separovaný odpad přibudou v dubnu a květnu v pardubických ulicích kontejnery červené. Jsou určený na drobný elektroodpad a baterie, pro něž je v kontejneru vyhrazen samostatný box. Lidé tak již nebudou muset s drobnými vyřazenými spotřebiči na sběrný dvůr, jako tomu bylo doposud.

dsc-6333.jpg

Otvírací doba platí v úřadě stejně jako v obchodě či u lékaře

23.3.2012

Pardubické noviny přinesly v tomto týdnu informace o špatně fungujícím odbavovacím systému na oddělení občanských průkazů pardubického magistrátu, kvůli němuž žadatelé o doklady odcházejí z úřadu s nepořízenou. Taková situace opravdu může nastat. Stejně jako platí v obchodech otvírací doba a u lékařů ordinační hodiny, platí totiž v úřadech hodiny úřední.

dsc-3868.jpg

Odborníci ocenili kalendář „Pardubice a Pernštejnové 2012“

23.3.2012

V Technickém muzeu v Praze byly v pátek slavnostně oznámeny výsledky 12. ročníku soutěže Kalendář roku 2012. Mezi více než devadesáti soutěžícími se rozdělovaly ceny v deseti kategoriích a město Pardubice neodešlo s prázdnou. Domů si přivezlo zvláštní cenu za nástěnný kalendář „Pardubice a Pernštejnové / Čechy, Morava a Pernštejnové“ za příkladnou propagaci a podporu pamětihodností města.

odpady.jpg

Ročně vyhodíme odpadky za 70 milionů

22.3.2012

Město Pardubice vydalo loni na likvidaci odpadů více než 70 milionů korun. Pětisetkorunový poplatek, který platí obyvatelé města starší šesti let jednou ročně, pokryl náklady zhruba z 54 procent. Necelých deset procent nákladů získalo město od firem zabývajících se likvidací tříděného odpadu, zbývajících téměř 27 milionů korun (zhruba 302 koruny na osobu) zaplatilo, podobně jako v minulých letech, z vlastního rozpočtu.

1 67 132 177 178 179 180 181 182 183 198 263