Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

vizualizace-prednadrazi.jpg

Dopravní podnik získal dotaci na přeložku trakčního vedení

3.10.2012

Plánovaná rekonstrukce přednádraží v Pardubicích se posunula opět o krok dále. Dopravní podnik města Pardubic totiž v pondělí 1. října získal z regionálního operačního programu dotaci 36 milionů korun na přeložku trakčního vedení.

mestske-slavnosti.jpg

Podzimní městské slavnosti přicházejí

2.10.2012

Fanfáry znějící z ochozů Zelené brány oznámí ve čtvrtek 4. října veřejnosti, že v Pardubicích začaly již 19. podzimní městské slavnosti. Již od rána se budou obyvatelé i návštěvníci města moci setkat s jejich aktéry, ať při divadelním představení v historické klubovně Evropského spolkového domu, přehlídce moderního tance v KD Hronovická, při tradiční spanilé jízdě kočárů v ulicích města, nebo večer právě u Zelené brány, která se na počest slavností celá rozezní.

Informace pro občany MO VI

28.9.2012

Vážení obyvatelé města Pardubic, zejména městského obvodu Pardubice VI, možná jste zaznamenali, že v minulých dnech začal aktivně pracovat přípravný výbor místního referenda pro osamostatnění Městského obvodu Pardubice VI. Některé informace, které občanům MO VI předložil, ale nejsou přesné a leckdy jsou zavádějící. Proto jsme se rozhodli na tomto místě průběžně zveřejňovat věrohodné informace, které mají obyvatelům městského obvodu VI pomoci při důležitém a zodpovědném rozhodování o vlastní budoucnosti. Úvodní informací je osobní dopis primátorky města Pardubic Štěpánky Fraňkové, určený všem obyvatelům šestého městského obvodu.

viz-3.jpg

Rekonstrukce přednádraží může zkrátit cestu na Duklu

26.9.2012

Zároveň s přestavbou pardubického přednádraží na multimodální uzel by se konečně mohli obyvatelé Dukly dočkat mimoúrovňové cesty k nádraží a dál například do Polabin. Nabídku na vybudování lávky pro pěší a cyklisty, případně podchodu, přivezl do Pardubic v úterý 25. září ministr dopravy Pavel Dobeš.

letiste.jpg

Měření hluku z letiště začne za dva týdny

24.9.2012

Odborná firma, na základě smlouvy s Armádou ČR, začne zhruba za dva týdny měřit hluk z leteckého provozu v okolí pardubického letiště. S výsledky, které budou vyhodnoceny v listopadu, vedení letiště seznámí představitele města, městských obvodů a okolních obcí i zástupce občanských iniciativ stěžujících si na nadměrný hluk z letového provozu.

radnice.jpg

KOMUNIKÉ

21.9.2012

Ze schůze rady konané dne 20. září 2012

domov-pro-seniory.jpg

Senioři na Dubině zvolí svou miss

21.9.2012

Seriál České televize Život je ples se stal inspirací k soutěži pro české seniory. Miss staré koleno se uskuteční v šesti vybraných zařízeních sociální péče v ČR. Vlastní královnu krásy si tak v říjnu zvolí i obyvatelé domova pro seniory na Dubině.

Rozhodnout o vlastní budoucnosti je právem každého

21.9.2012

Starosta městského obvodu VI Petr Králíček dnes informoval primátorku Pardubic o aktivitách části občanů svého volebního obvodu, směřujících k odtržení obcí tohoto obvodu od Pardubic.

morovy-sloup.jpg

Město sbírá žádosti o dotace na opravu památek

19.9.2012

Pardubice v příštím roce opět podpoří obnovu objektů v městské památkové rezervaci, které jsou ve vlastnictví jiných subjektů. Do konce října oddělení strategického rozvoje magistrátu sbírá dotazníky od fyzických i právnických osob, které chtějí získat podporu z Programu regenerace městských památkových rezervací a památkových zón pro rok 2013.

poseidon-tit2.jpg

Východočeská města se obrátí kvůli teplu na parlament

18.9.2012

Východočeská města, napojená na teplovod z Elektráren Opatovice (EOP), jsou na počátku topného období stále v nejistotě. Jejich představitelé se rozhodli, že společně osloví hospodářský výbor Poslanecké sněmovny ČR, aby jej upozornili na stav, kdy se na 60.000 domácností, ale také obyvatelé sociálních ústavů, nemocnice, průmyslové podniky, sportovní zařízení a podobně stávají figurkami v šachové partii dvou energetických společností, neschopných se dohodnout na dodávkách uhlí. Problém dodávek tepla pro Pardubice, Hradec Králové, Chrudim a další sídla, byl hlavním tématem setkání vedení města Pardubice s poslanci a senátory zvolenými za Pardubický kraj Pardubic.

1 69 138 176 177 178 179 180 181 182 206 274